Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsolti1debre

    tag

    Kedves segítők!Problémával fordulok hozzátok,bízom benne,hogy nekem is tudtok segíteni egy kicsit a felmerült gond kapcsán.Adva van több fájlban egy-egy adatsor.(Tehát több fájlom van,minden fájlban pedig van egy-egy adatsorom.)Az adatokról nem ismert, hogy milyen függvénnyel lettek kiszámolva,de az biztos,hogy számolva vannak,tehát nem mért adatokról van szó.Íme:

    A feladat az,hogy ki kell találni,hogy milyen függvény írja le az adatsorokat.Ez eddig még nem vészes,hiszen próbálgatással ki lehetne találni pl. a fekete görbét egy valahanyad fokszámú polinommal célszerű megilleszteni legkisebb négyzetes értelemben.A gond az,hogy egy univerzális függvényformát kellene kiötleni,aminek lehet akármennyi paramétere és lehet benne minden elképzelhető gusztusos és gusztustalan függvény,csak az a lényeg,hogy ez az univerzális függvényforma legyen jó minden adatsorra.Azaz egy olyan F(x) függvény kell,amiben van akármennyi paraméter pl.

    F(x)=A+B*x+C*x^2+...+Q*sin(x)+W*cos(x)+...+R*exp(x)+S*sinh(x)+...

    de bármelyik adatsort jó leírja ha a megfelelő paraméterek alkalmasan vannak választva legkisebb négyzetes értelemben.Remélem érhetően körvonalaznom a problémát.Az öt adatfájlt összetömörítve feltöltöttem ide:[link]

    Én azért nem tudok alkalmas függvényt találni,mert nagyon más az adatsorok dallama látszólag.De nem!

    Köszi,Zsolti

Új hozzászólás Aktív témák