Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Sziasztok,

    Hogyan lehet rendesen lepucolni a Magisk-ot anélkül, hogy legyalulnám az egész rendszert, partícióstul, mindenestül? Megpróbáltam levakarni a máshol fellelhető leírások szerint, de valami továbbra sem stimmel.

    Az a helyzet állt elő, hogy igazából már hónapok óta nincs egy appom sem amihez kéne root, ráadásul a bankom applikációja is villámgyorsan (értsd: napok alatt) lekövet minden új trükköt, ami a root elrejtésére szolgál.

    Mondjuk jó fejek, mert eleinte teljesen tiltották az app használatát root mellett, felvettem a kapcsolatot a fejlesztőkkel és azóta már csak egy-egy funkció tiltott (pl: bankkártya digitalizálása NFC-s fizetéshez), de most pont kéne ez a funkció (eltörött a bankkártyám és hetekig tart mire lesz ebből új kártya, most Revolutra pakolgatom át és azzal fizetek, de nem akarom megvárni, hogy a pénztári sorban állásnál benyögje, hogy zárolták a Revolut fiókom amíg munkáltatói igazolással be nem bizonyítom, hogy az a saját pénzem, két kollégám a nyaraláson járt így). Simple nem opció az alacsony limit miatt (nem vagyok OTP-s), a koronavírus miatt nem csak magamra vásárolok be, villámgyorsan kimerülne a keret.

    Szóval amit csináltam:

    1.) TWRP-ben flasheltem a Magisk Uninstall Zip-et
    2.) Cache/Dalvik Wipe
    3.) Flasheltem a legújabb gyári Android verziót ami kijött a telefonomra (Full Zip)
    5.) Cache/Dalvik Wipe
    6.) Reboot

    (Sajnos a TWRP ezúttal nem kérdezte meg, hogy akarom-e újra flashelni mielőtt elvégzi az újraindítást, de mindegy, Fastboot módban fellőttem újra).

    A Magisk Manager nem tűnt el magától, azt leszedtem, de hibát írt ki, végül mégis eltűnt. A bankom applikációja továbbra is azt írja ki, hogy a kártya digitalizálás nem lehetséges módosított rendszer miatt. A banki appot is újratelepítettem, volt több újraindítás, újabb cache wipe körökkel.

    Két root checkert is rápróbáltam Google Play-ből, az egyik szerint nincs root, minden oké, másik szerint "nincs megfelelően telepített" root jogosultságom, de csak a fizetős verzióban lenne hajlandó részletezni mit ért ez alatt. Leszedtem újra a Magisk Manager APK-t, ez azt mondja a Magisk Root nincs telepítve, de amúgy a SafetyNet Check vizsgálat elhasal a "ctsProfile: False" értékkel.

    Szerk: A telefon egy OnePlus 5 (gyári Android OxygenOS 9.0.11.)

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz crok #345 üzenetére

    Nem sikerül a Play Services frissítéseinek eltávolítása (ahogy az áruházi adatlapon lévő Deaktiválás sem megy).

    A TWRP könyvtárra szükség van amúgy? Van egy fájl benne, látszólag valami config fájl lesz szövegszerkesztővel megnézve. Nem emlékszem, hogy mindig is volt-e TWRP könyvtáram, vagy csak azóta, hogy egyszer csináltam vele egy backupot.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz crok #347 üzenetére

    A TWRP-t csak azért raktam vissza, mert amíg a gyári Recovery volt fent, addig a telefon bekapcsolásra nem nagyon reagált. A töltőre dugásra életjelet adott, vagy ha kellően sokáig nyomtam a bekapcsoló gombot (értsd: 1 perc).

    Visszaküldtem a TWRP-t és onnantól nem volt gond, azonnal reagált bekapcsolásra. Most próbáltam megint belépni, de TWRP sehol, gyári Recovery jött elő, pedig nem raktam vissza (az említett TWRP mappát sem töröltem akkor még).

    Jajj buksi... van itt káosz, de semmi kedvem legyalulni a jól belakott rendszert, hogy tiszta lappal induljak (leginkább mert home office miatt tök szívás minden céges fiszfaszhoz újra jogosultságot kérni).

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz crok #351 üzenetére

    Eredetileg ugye flasheltem a Magisk Uninstallert, majd utána a friss gyári ROM-ot TWRP-ben (dirty flash volt, mert csak egy OTA Zip-et küldtem fel neki, de az teljes ROM volt). Azóta gyári Recovery alól is kapott egy újabb dirty flasht, de nem változott semmi.

    Beleolvastam a linkelt topikba, ott olyan appokra is nyafogtak (pl: Netflix), amikkel nálam semmi gond. Csak egyedül ez a banki app csinálja, meg a root checker hasal el a SafetyNet esetén a CTS Profile-ra hivatkozva.

    "A Google Play Services adattörlést pedig még mindig nem értem hogy hogy érted hogy nem sikerült."

    Úgy értem, hogy konkrétan ezt a hibaüzenetet dobja ki egy szövegbuborékban, mikor próbálnám eltávolítani a Play-szolgáltatások frissítéseit: "A Google Play-szolgáltatások frissítéseinek eltávolítása nem sikerült". Ha megnyitom a Play-es adatlapját, ott van egy Deaktiválás gomb, de a nyomkodására semmi nem történik.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz crok #354 üzenetére

    A banki app újratelepítése megvolt.

    A Root Beer mindenre zöld pipát adott, de a többinél mind elhasalt a SafetyNet test (ugyanúgy a CTS Profile miatt). A flinkapps-féle SafetyNet Checker tanácsként a bootloader bezárását javasolta, de az formázni fog mindent, egyelőre kerülném ezt.

    Lehet a bankot kéne megkérdeznem, hátha ők tiltották le ezt a funkciót nálam, ha más root-érzékeny appok mennek (hozzáteszem azok akkor is mentek mikor tényleg volt root).

    Szerk: Egyszer a pénztárnál nem tudtam használni a McDonalds appot a root miatt, leszedtem újra és most megint elutasít.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák