Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz csixy #58374 üzenetére

    Próbáld ki a Vivaldi témát és a tálcát mindenképp vedd jóval keskenyebbre, mert így szörnyű, 22-es bőven elég kevésbé lóbetűkkel. Ja és keresd meg a kompozitort, amiről Frawly kolléga tett említést! ;)
    Ha nem találod, az sem baj......

    (#58376) milangfx

    OK, de papogány koma nem XFCE- t használ, bár a kép alapján az XFCE-d olyan, mint ha Cinmanó lenne. :)

    Az Arch-dark vezérlőelemek és ablakkeretek passzolnának a Vivaldi asztaltémához különben, van, hogy így használom őket együtt.

    [ Szerkesztve ]

  • Frawly

    veterán

    válasz csixy #58374 üzenetére

    Igen, ez határozottan jobb. Ablakfejlécekre, keretekre mehetne még átlátszóság, bár lehet én vagyok csak nagyon aero-mán (nehogy valaki ae-románnak nézzen, nem vagyok oláh). Azt nem tudom, hogy a Cinmanó kompozitorában beállítható-e Gauss-elmosás, a Compton kompozitor tudja.

    Nálam Openbox van, mindenhol van elmosás, egyedül a Tint2 panel nem akarja bevenni, az csak simán átlátszó. Mindegy mit állítok Comptonban. Pedig csak azért van fent nálam eredetileg kompozitor, hogy legyen vsync (tearinget megakadályozandó), de ha már fent van, miért ne legyenek effektek, mai CPU-knak, GPU-knak meg sem kottyan, ha már modern OS, a kinézete is legyen 21. századi, ne olyan ósdi, mint a Windows 8.x-nek és 10-nek.

    Nemrég Xfce alatt toltam egy kis Win 3.1-es és MacOS 8-as témát, de az Xfce-nek van egy olyan fogyatékossága, hogy ha teljes képernyőre teszem az alkalmazást, akkor eltünteti az ablak körül a kereteket (ennek így is kell lennie), de a legfelső keretet meghagyja, mivel az az ablakfejléc része, és erre nincs workaround. Egyszerűen hiányzik az Xfce-ből az a képesség, hogy ablakkeret legyen a fejléc fölött. Persze annyiból az Openbox sem jobb, hogy nem csak hogy nem tudja, de pl. az ablakkezelő elemeknek csak egyszínű grafikája lehet, ami nagyon lekorlátoz dizájnügyileg. Szerintem bele fogom ásni magam jobban a témakészítésbe, de ahhoz KDE vagy Gnome kell, hogy tényleg normális témákat csináljon az ember. Esetleg Cinmanó, de azt nem ismerem mit nyújt ezen a téren.

Új hozzászólás Aktív témák