Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gago1975

    őstag

    válasz Dave567 #86287 üzenetére

    Szia.

    Ezt nem azért írtam mert LG "fan" és nem Sony "fan" vagyok, hanem azért mert ez tény.

    Médialejátszó

    A beépített, alapszintű, androidos médialejátszó alkalmazásokkal csak a baj volt, hiszen folyton lefagytak, belassultak, úgyhogy inkább a szintén előre telepített Kodi nevű célszoftverrel próbálkoztunk. Ez egy sokoldalú, viszonylag könnyen kezelhető program, ami egy csomó kiegészítő szolgáltatást is kínál, például bizonyos keretek között testre szabható, lehetővé teszi az állományok és könyvtárak rendezését, lejátszási listák létrehozását.

    A képek esetében a JPG mellett a BMP, GIF, TIF és PNG kiterjesztésű fájlok megjelenítése megoldott, és természetesen lehetőség nyílik a diavetítés funkció elindítására, sőt még arra is, hogy aláfestő zenét pakoljunk a képek alá. A támogatott formátumok köre az audiotartalmak esetén is figyelemre méltóan nagy, az MP3 és a WMA mellett ugyanis az olyan nagy felbontású, és ebből fakadóan elméletileg jó hangminőséget produkáló állományok megszólaltatását is támogatja, mint a WAV, a FLAC vagy a DSD64. A rendszer az ID3 tagek feldolgozására is képes, és a dalok egymásba keverésére is van mód.

    Videós csomagunk végigpörgetése során azt jegyezhettük fel, hogy a 3,8 Mbps MKV enyhén, a 10 bites Suzumiya viszont igen csúnyán akadozott, a Killa és a WMV fájl pedig egyáltalán nem indult el. A többivel nem volt probléma, még a 4K tartalmakkal sem, sőt jó pár HDR 10 és Dolby Vision anyag gond nélkül lefutott. A külső feliratok megjelenítése is működik, és ha szinkronizációs probléma lépne fel, akkor a szöveg eltolásának lehetőségével az is megoldható.

    Android TV – az a baj!

    A Google körülbelül két évvel ezelőtt mutatta be először az Android TV okostévéplatformot, és a Sony az elsők között döntött úgy, hogy a saját rendszer helyett inkább erre építi televízióit. Ez a lépés logikusnak tűnt, hiszen az alkalmazáskínálat valóban óriási, azonban a kezdeti időszakban a stabilitással, működéssel akadtak komoly problémák. A Google azt ígérte, hogy majd különféle frissítésekkel orvosolja ezeket, azonban erre máig nem került sor, sőt a helyzet talán rosszabb, mint korábban.

    A múltkori, szintén Android TV-t használó Philips tévénél is belefutottunk anomáliákba, és itt sem volt más a helyzet. A rendszer sokszor érthetetlenül belassul, lefagy, elfelejti a beállításokat. Arra is akadt példa, hogy egyszerűen nem látta a Wi-Fit, így kézzel kellett beírni a szükséges adatokat, illetve nem akart belépni a Google fiókba. Ez pedig egyszerűen elfogadhatatlan! És ez nem a Sony hibája, hanem a Google-é, de ez garantáltan senkinek sem fog eszébe jutni olyankor, amikor ötödszörre próbálja beírni a jelszavát eredmény nélkül.

    Forrás: Prohardver teszt
    https://prohardver.hu/teszt/sony_kd-49xd7005_hdr_4k_teve/android_tv_az_a_baj.html?stext=sony%20lcd

    Persze most írhatod, hogy jó jó de ez az alap model, de hidd el a többibe is ez van ez a gond. Nem a Sony-val van gond, hanem az android-al de ezt kiemeltem külön, mikor inkább az LG-t ajánlottam.

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

Új hozzászólás Aktív témák