Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz A Molyember #1 üzenetére

    Ha teheted, akkor Ne ebből indulj ki.
    Ez az ebook olvasó ennyiért nagyon drága és keveset tud. :( 100-ezer lenne a reális új ára szerintem.150-160 nem jó ajánlat.
    Ha már ez a méret akkor 210 ezerért van az ONYX BooX Tab Ultra ami szerintem a legjobb szoftveres felülettel rendelkezik. Van egy régebbi Onyx cuccom,de az is remekül szuperál.
    Teljes értékű Androiddal, hangszóróval ,kamerával, ami jó minőségben rögzít, van bővíthető tárhely, remek kézírás átalakító funkciókkal, billentyűzetből sok eszközzel kompatibilis pl a Logitech van nekem stb stb.
    Szóval az egy szuper gép. A Színesért fáj a szívem ,ő rá: [link] lehet rászánom az a plusz 60 ezret és megveszem.
    Egyetemre amúgy remek dolog, nem kell füzet, se könyv, szinte minden könyvet digitális formátumban kapunk már meg.
    A PDF fájlokba( is) jegyzetelhetsz, olvashatsz tanulhatsz belőle, hanganyagot fűzhetsz hozzá. Füzetekből jegyzetekből vonalas négyzetrácsos stb hátteret beállíthatsz külön mappában vannak a tantárgyak évekre visszamenőleg, minden könyv és füzet, PPT, amit írtam vagy kaptam aza dott anyaghoz mind ,ez egy börkötéses vékony kis valamiben. A grafikákat rajzolásokat meghagyja, a kézírást átalakítja ha akarod. ( nekem ez fontos, mert a saját írásomat is nehezen olvasom el. Az ékezeteket is kezeli.) Közben ott az Android 11 amin megy a Mozilla, Spoty, face Insta, neptun, bármi, vagy bármi és hát ugye olvashatsz rajt még.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Alusky #20 üzenetére

    Ez hülyeség.
    A kettő nem konkurenciája egymásnak.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz alma23 #24 üzenetére

    Hát teszt nélkül is elmondhatom, hogy remarkable azon az áron nem versenyképes az Onyx cuccával.(ONYX BooX Tab Ultra-t nézve főleg ,mert kb árban hasonló a kettő) Sőt olcsóbban sem.
    Hogy csak pár dolgot említsek, ami nics a RM2 ben az Ultra tab C hez nézve:
    Teljes értékű android, kamera, hangszoró, világítás, SD kártya hely, nem tudsz rajt videót nézni, játékot vagy bármit amire hirtelen szükséged van. Az RM2 csak egy drága , prémium kategóriás jegyzettömb, igazából semmi más. Az Onyx mindent tud amit az RM2 és azon felül sokkal többet. Szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz mtix #30 üzenetére

    Ajánlom a figyelmedbe ezt a tesztet :) [link]
    Nem vagyok benne biztos, hogy láttad , használtad már ezt vagy ilyesmit.
    Egyáltalán nem más tészta és célközönség. Miért is lenne az ?Kifejtenéd? :F
    Pont ezt tudja az Onyx Boox is amit az és még többet. Szoftveresen ez a két cég van a csúcson és az a lényeg. A Boox szoftverezettsége a világon az egyik legjobb azért van jelenleg a prémium szegmensben a csúcson.
    Ami a legnagyobb poén, hogy a Remarkable szoftverét is ráteheted az Onyx ra csak úgy az áruházból, de felesleges lenne.
    A remarkable előnye a remek írásérzet, ez jelenleg a legjobba világon.
    Remakable Marker Plus ( 140 dollár) egy toll, mint az Onyx pen 2 pro [link]( 50 dollár) , és ezekhez úgynevezett tipeket, [link] tartalék hegyeket kell venni. Mindegyikhez. Eben a walcom hegyeket használják és most jön a titok , mindegyik készülékben gyárilag walcom cuccok vannak :) Amúgy mindkettő radíros és mágnesesen rögzül valamint cserélhető bennük egy csomó féle tip.
    Ezekben a betét elkopik gyárilag is adnak hozzá 10+ darabot és utántöltő készletet tudsz venni hozzájuk. Az Onyxba is belemegy akár a samsung akár a remarkable tollhegye. Ezek nagyjából fogásban különböznek egymástól meg persze érzetben is lehet különbség a különböző hegyek és felület miatt ilyenkor újra kell kalibrálni őket tipcserénél ami nem nagy dolog a beállításoknál.
    Az boox pen2 pro is egy remek toll ,jó hegyekkel. :K
    Az hogy valami le van korlátozva az nem előny. Az Onyx mindent tud amit a Remarkable és azon felül sokkal többet. Egy remarkable esetén is 200+ ezres eszközről beszélünk amihez 70-100000 egy hozzá való tok billentyűzettel. és 60 ezer egy plusz toll. Nem tud egy csomó dolgot kapcsolatok terén, bővíthetőség terén, tudás terén és pont ezért korlátozva van a hozzá való eszközök terén . Minőségileg ugyan jó de drága hozzá minden míg Onyx esetében a saját eszközökön kívül sok más dolgot használhatsz.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz PiroGrim #37 üzenetére

    Elfogadom hogy nem értesz egyet velem, nem is kell hogy egyetértsünk.
    De azért kissé furcsállom az álláspontodat illetve magyarázatodat ,kivéve persze azt ,hogy felületileg az RM2 verhetetlen ez tény. Ezt írtam is.

    Az első amit nem értek :
    "Amire szükségem van az az, hogy tudjak jegyzetelni és rajzolni amikor ügyfélnél felmérek, a hozzám eljuttatott tervekre pdf-ekre firkálni jegyzetelni, illetve meeting-eken a gondolataimat gyorsan és egyszerűen vizualizálni a hallgatóságnak."

    Továbbra sem értem hogy miért is ne használhatnád csak ezeket a funkciókat az Onyx Booxban? Szerintem gyorsabb hardveresen mint az RM2 és a szoftver szinte tökéletes a booxban , többet tud mint az RM2 ben, PDF szerkesztésben is.

    Ezt mind tudja az Onyx boox tab Ultra,szerintem például pont a vizualizáció az Booxban sokkal jobban működik mert nevetségesnek tartom hogy a Remarkable 2 ben nincs háttérvilágítás, semmilyen, ennyi pénzért. Nincs alakzat formázás, nem tudsz szabályosan bekarikázni vagy bekeretezni valamit csak szabadkézzel mint egy füzetben. Este csak fénynél tudsz vele dolgozni, nincs az hogy belefekszel az ágyba és ezt azt átfutsz javítasz rajt miközben a párod esetleg melletted fekszik. Nincs BT.
    Egyetlen billentyűzet van hozzá a Type Folio ,semmi más ami vagy bejön vagy nem. A Logitech billentyűzete pl fenomenális.
    Tehát ha véletlenül félhomály van vagy egy vacsoránál elő kell venni kellemetlen az" add ide légyszíves mert nem látom" szituáció. Ha tárgyalás közben rá kell töltened egy laposról vagy egy telefonról valamit akkor megint ott leszel hogy majd megoldod valahogy. Az Onyx nál ez két mozdulat akár egymás diáit vagy PDF fájlait ráküldeni közvetlen BT kapcsolaton át és körbeadni utána.
    Ráadásul az Onyx színes verziójában grafikonokat, PPT-t simán be tudsz mutatni, mert jelen vannak a színek. Pontosan egy üzleti tárgyaláson érzem nagyon kellemetlennek az RM2 -t.

    "Teljesen szubjektív, de ezt még megfejeli a mutatós design, amivel az ügyfél előtt úgy nézek ki mint valaki a jövőből nem pedig a 90es évekből,"

    Az Onyx Booxhoz is rengeteg mutatós és elegáns tok van ez szerintem tényleg megoldható és személyre szabható dolog. Például l ha billentyűzet nélkül használom, akkor ilyenem van. Elegáns és komoly.

    Messze van ez a 90-es évektől.
    A fentiek fényében nem látom át mi az a két eltérő célközönség, mert az Onyx is használható arra amira az RM2 és elegáns is sokkal jobban testre szabható. Biztos hogy kifordított magyarázat az hogy egy üzleti tárgyaláson az RM2 menőbb mert szerintem egyáltalán nem. AZ hogy van hozzá egy 90 ezres tok amitől elegánsabbnak néz ki.. hát nem tudom vehetsz ilyet a másikhoz is akár olcsóbban is...

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz tibaimp #44 üzenetére

    Betű méretet tudsz állítani, annyi hogy többet kell lapozgatni akkor, de megszokható.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz tibaimp #49 üzenetére

    Hát beleférhet,tényleg testreszabhatod, de akkor (számomra)nem annyira jól látni a betüket már.Hasonló szituációban vagyok a szememmel sajnos mint te..

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz mtix #50 üzenetére

    Én attól lennék boldog ha az ilyen lelkek ,mint te ,különbséget tudnának tenni egy egészséges érdeklődésen alakuló véleményütköztetés és a kioktatás között egy nyílvános fórumon.
    Ha jól látom akivel beszéltem kultúráltan válaszolt és az övé volt az utolsó válasz,mert elfogadtam amit írt.Mások meg,akik nem ismerik ezeket az eszközöket tanulhattak a beszélgetésünkből .

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz tibaimp #54 üzenetére

    Nem jársz Fejér megyében?
    Ha gondolod szívesen elküldök egy Kindlet ,próbáld ki.irok ha hazaértem privit.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák