Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoula

    senior tag

    Sziasztok!

    Újdonsült Y510p tulajdonosként megosztanék pár tapasztalatot.
    4700MQ verzióról beszélünk, és bocs, hosszú lett:

    - Melegszik :) Bővebben, 1 vga-val toltam egy kis Rise of the triad-ot, 97 fokos volt a cpu, 3,2ghz-n.
    Ha kikapcsoltam a turbo-t ( 99% max cpu) akkor 2,4en 80 fok körül beállt. GPU 92-ről 78-80ra lement.

    - A GPU a gyári 967-es boost helyett 1058-on megy. A memóriát nagyon lehet húzni, +500at is vitt, de a biztonság kedvéért +400on használom most.

    - A hűtés hangja kellemes, laptop kategóriában nagyon jó.

    - Optimus működik, amiket olvastam pár fórumban, hogy 2 vga-val is megy, nem sikerült beüzemelni. Ahogy benne van az ultrabay gpu, lekapcsol az integrált. (valamit ott benéztek szerintem :) )

    - NGFF slot van az alaplapon, láttam olyan verziókat a neten, ahol ez hiányzott, ezen szerencsére van.

    - Kijelző matt verzió, TN-hez képest egész jó színekkel.

    - Billentyűzet majdnem tökéletes, de a legjobb még mindig a Thinkpad régebbi szériája. :) ( ehhez nem illene szerintem )

    - Tapipad az no komment, egyszer majd megszokom, vagy kitépem belőle, még nem döntöttem el... :D

    - Hangszóró laposhoz képest egész jó, bár én GT725-ről váltottam, az jobb volt szerintem. A dolby-s parasztvakítókat kikapcsoltam természetesen. Optikán tud Dolby live-ot.

    - Ami viszont a legjobb és eddig nem találtam róla itt infót az az, hogy támogatja az XTU-t. Nem minden funkciót, TDP-t például nem tudsz állítani, de lehet lock-olni 3,4re 4 szálon, vagy esetleg 3,0ra alulfeszelve. Lehet ofszet-el is állítani a feszültséget. Nekem most 3.0 max turbo, -93,75 mV -ra van állítva, de még tesztelni kell hosszútávon. Így p95 small fft 45W helyett 38W.
    XTU

    -Bios lehetne kicsit bonyolultabb, nem ehhez vagyok szokva. Ami nagyon hiányzik, az a HT kikapcsolása, nekem felesleges, tudnék spórolni pár wattot és fokot.

    Összességében nagyon elégedett vagyok vele eddig, nem bántam meg a cserét. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák