Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kelna91

    senior tag

    válasz doc #649 üzenetére

    Nem vettem ki a szűrőt, úgy kapcsoltam be, ahogy gyárilag érkezett. De nem volt a kézikönyvben semmi utalás arra, hogy a szűrővel bármit csinálni kellene, és meg is fogdostam kicsit, és nem volt rajta semmilyen fólia. A szenzor fedelét levettem, nem láttam ott sem fóliát. Jobb híján belefújtam, de nem történt semmi változás, továbbra is 001-et mutat a kijelző, ha nem szellőztetek.

    Ma kiporszívóztam az egész lakást. Kíváncsi voltam, hogy felnyomja-e az értéket, de csak 002-003-ig ment fel. Mikor a porszívó pont ráfújt, akkor 8 körülre felszökött. Igazából annyira nem lep meg, mert H13-as HEPA szűrős a porszívóm, és ezek szerint tényleg elég jól szűr.

    Tegnap este viszont újra elvégeztem a zseblámpás tesztet, és olyan nagyon-nagyon finom porszemcséket ezúttal nem láttam. Lehetséges, hogy az első észleléskor valami átmeneti szennyeződést észleltem, ami eltűnt. Nagyobb porszemcséket továbbra is látok, de akkor ezek szerint a szenzor azokat nem figyeli.

    Konklúziót valószínűleg akkor tudok majd levonni, ha megnézem pár hét múlva a szűrőt, és ha csúnya, akkor megtartom a gépet. :) De még a fűtési szezon is érdekes lehet.

Új hozzászólás Aktív témák