Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petyuska111

    tag

    Ezt a videót ismeritek? Csináld-magad légtisztító 25 dolcsiért. És egyáltalán nem gagyi, a hatásfoka szerintem közel ugyanott lehet, mint a legjobb készülékeknek (ha nem 99%, hanem 90%, nekem már jó). Kell hozzá egy "box fan" meg egy nagyméretű 13-as hepa filter. És kész. A ventilátor elé kell tenni a filtert és ennyi, szerelni sem kell. Az USA-ban ezek sok helyen kaphatók. Csak az a baj, hogy az egész EU-ban nincs ilyen box fan, gondolom ezeket csak az amcsi piacra gyártják, ja és 110V-os mind. Nagyméretű (20x20 inch) hepa filtert se nagyon kapni, USA-ból meg nem nagyon szállítanak ide, de ez talán még megoldható lenne (ebay, amazon), még ha jóval drágábban is (még úgy is megérné). De a 110V-os USA belpiacos box fan-nél elakadtam, pedig ez nagyon jó megoldás lenne, így kb. csak évi 3-5e ft lenne a szűrőcsere költsége. Van valakinek ötlete, hogy egyrészt honnan lehetne beszerezni a videóban szereplő 20x20 inch-es box fan-t (ahol csak néztem, senki nem szállít az EU-ba), ill. a 110V-tal mit lehet nálunk kezdeni? Találtam ugyan ilyen 110-220V átalakítót, de nem tudom, hogy ezzel működne? Közben nézem az Amazon-on, elvileg mégis van aki szállít, 25 dolcsi+92 dolcsi szállítás (Shipping & Import Fees Deposit - akkor ez tartalmazza a vámot, ÁFÁ-t is??). Nekem még így is megérné. Kinek mi erről a megoldásról a véleménye?

Új hozzászólás Aktív témák