Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lazioforever

    tag

    Sziasztok.

    Új vagyok még itt, csak pár napja találtam rá a topikra. Pár hete motoszkál a fejemben a gondolat, hogy vissza kellene kicsit térnem régi kedvencemhez, a Lego-hoz, nosztalgia céljából.
    Körbenéztem, milyen szettek érhetőek el mostanság, és ahogy nézem, a (számomra) klasszikus Technic mellett a Creator és az Ideas is rejt érdekes dolgokat. Persze olyan jöhet szóba, ami kirakás után polcra rakva is megállja a helyét.
    Kinéztem pár szettet, kíváncsi lennék a véleményetekre:
    Creator 10260 - Downtown Diner
    Ideas 21310 - Old Fishing Store
    Technic 42078 - Mack Anthem
    plusz 1 kakukktojás: Lone Ranger 79108 - postakocsi (imádom a vadnyugati témájú dolgokat)

    Alapvetően az lenne a kérdésem, hogy honnan tudjátok, melyik szett éri meg az árát, és melyik az, ami túlárazott? A fentiek közül van olyan, ami megéri az új árát?

    Köszönöm előre is a segítséget.

  • lazioforever

    tag

    válasz LÁZ #24625 üzenetére

    Köszönöm a választ.

    Na igen, mondták már páran, hogy könnyen el lehet veszni a Lego világában. :)
    Amúgy az elemszám függvényében meghatározható, hogy nagy vonalakban melyik szett éri meg az árát, és melyik túlárazott?

    Maradva azoknál a szetteknél, amiket kinéztem: a Technic Mack kamion 2590db-os, és 40k környékén beszerezhető. Ezzel szemben a Lone Ranger postakocsi árban ugyanez, viszont csak 279 db elemből áll. Persze itt befolyásolja a dolgot, hogy az egyik idén jelent meg, a másik pedig már kifutott. Jól gondolom?

  • lazioforever

    tag

    Sziasztok.

    Korábban írtam, hogy vissza szeretnék térni kicsit a LEGO világába. Nos, 1-2 hét körbenézelődés, olvasgatás után szűkítettem kicsit a kinézett szettek listáját, és úgy döntöttem, egyelőre nem a Creator modular készletekkel kezdem a dolgot. Félek, hogy az első után nem lenne megállás, no és helyem sincs olyan sok, hogy megfelelően tároljam az elkészült szépségeket :)
    Így maradt a Technic, úgyis van gyerekkoromból egy 8440-es F1 készletem, ideje, hogy társat kapjon a polcon.
    Szóval kinéztem pár készletet, és abban kérném a segítségetek, hogy melyiket éri meg ezek közül beszerezni. Gondolok itt elsősorban arra, hogy maga az építése is élvezetes legyen, és a végeredmény is jó összhatást keltsen.
    Ezekről lenne szó:
    42078 - Mack Anthem
    42080 - Forest Machine
    42081 - Volvo Zeux
    42068 - Airport Rescue Vehicle

    A listából látható, hogy nem a legnagyobb, és legösszetettebb készleteket néztem ki elsőre (olyan 30-40k környékén húztam meg a határt), azokat meghagyom későbbre, ha elkap a gépszíj. :D

    [ Szerkesztve ]

  • lazioforever

    tag

    válasz Peathee #25100 üzenetére

    Köszönöm a választ.

    Sejtettem, hogy a Mack-et fogjátok mondani. Én is akkor kezdtem el nézelődni újra a LEGO készletek között, amikor megláttam pár képet róla a neten.
    Amúgy van még jó pár, nagyon tetsző készlet, de elsőre kicsit kívül esik a rá szánt összegen. Ilyen pl. a 42042-es Crawler Crane, a 42043 Mercedes Arocs, vagy a 9397 Logging Truck. Ráadásul ezek kifutott szettek, így egyre ritkábbak lesznek, és így egyre drágábbak.

  • lazioforever

    tag

    Sziasztok.

    Karácsony előtt engem is elkapott a Lego láz, nagyban nézegettem a készleteket, hogy mivel is kellene kicsit nosztalgiáznom. Egy Mack kamion volt kiszemelve. Végül meggyőztem magam, hogy nem kell ez nekem, pénztemető, nehéz lesz utána leállni, stb...
    Erre nem kapok rokonoktól két Speed Champions autót? Egy Mustang-ot, és egy Fiesta WRC-t. Basszus, pedig már kezdtem azt hinni, hogy túllendültem a dolgon.
    Most ott tartok, hogy 2 napja gondolkodom, milyen kocsikat kellene még beszerezni. :Y Illetve nézegetem, hogy milyen háttérbe lehetne behelyezni őket, ne csak önmagukban sorakozzanak. Konkrétan versenypálya MOC-okat nézegetek neten, nem kicsit elcsodálkozva, mit is lehetne kihozni ebből már viszonylag kis ráfordítással is. :D
    Szóval két kérdésem is lenne:
    - akik rendelkeznek több Speed Champions járgánnyal is: melyik modellek sikerültek jól, melyiket érdemes beszerezni?
    - ti honnan szoktatok különböző Lego darabokat beszerezni? Úgy értem, hogy ha megvan, hogy miből mennyi kellene pontosan, azt az ismertebb webshopokból rendelitek meg, vagy mindenképp érdemesebb magánszemélytől beszerezni?

    [ Szerkesztve ]

  • lazioforever

    tag

    Köszi a válaszokat.

    Most kicsit megnyugodtam, hogy nem csak engem fogtak meg ezekkel a készletekkel. Végignéztem, mi jelent meg eddig a sorozatban, a Mustang és a Fiesta mellé talán 3-4 készlet van jelenleg, ami érdekelni fog. Mindet nem akarom összeszedni, azt már túlzásnak érezném.
    Ellenben már azon agyalok, hogy lehetne őket egy mini Lego-s jelenetbe beilleszteni. Egy versenypálya kanyarra gondolok, vagy ilyesmi, lelátóval, és jó pár figurával. Milyen jól is mutatna egy ilyen a szoba egyik sarkában, külön kis asztalon, vagy polcon. Azt hiszem, bajban vagyok, sok év után megint elkapott a dolog. :DD

  • lazioforever

    tag

    Sziasztok.

    Lassan 1 éve gondolkodom, hogy 15 év után szerezzek-e be újra Lego szettet magamnak. Tavaly a Mack kamionon vacilláltam, de eddig meg tudtam állni, hogy ne induljak meg a lejtőn. Most a Mustang szett végképp megvett kilóra, ez nekem kell, jól fog mutatni a modell vitrinem mellett. :)
    És ha már lúd, legyen kövér alapon a Mack-et is beszerzem majd az ünnepekre.
    Kérdésem az lenne, hogy érdemes esetleg várnom pár hetet, hátha lesz valami akció? Vagy a Lego szetteket nemigen szokták akciózni így év vége felé?

  • lazioforever

    tag

    Sziasztok.
    Hosszú évek után (mint ahogy jó pár embert mostanában :) ) engem is visszavonzott a Lego világa. 1 éve nézegettem a jobbnál jobb szetteket, és a tavalyi évben még igyekeztem ellenállni, de végül győzött a Creator Expert Mustang, és karácsonyra beszereztem magamnak egy példányt. (autó modelleket eddig is gyűjtöttem, főleg 60-as, 70-es évek izomautói témában, így nem volt nehéz dolga :D ). Ezt megfejelve testvéremtől kaptam egy Speed Champions Dodge készletet, ami csak olaj volt a tűzre.
    Így az új évben, amikor jött a Vintage Car akció, azt sem akartam már kihagyni. Viszont az autó témát mindenképp el akartam hagyni, ezért mellé a Creator tengerparti házzal, egy búvárjachttal, és víz alatti világhoz tartozó Creator-os cápával szeretnék egy kisebb diorámát összehozni. Lehet, hogy elsőre necces vállalkozás, de meglátjuk, mi lesz belőle.
    Szóval egyelőre ez a tervem. Aztán ha ennek megvalósítása után még mindig meglesz a lendület, max kibővítem saját City-vé. (a pénztárcám már előre sír :D )

  • lazioforever

    tag

    válasz HellGreg #36570 üzenetére

    Szerintem nem gagyi, hanem a City készleteket a fiatalabb korosztálynak szánják,kifejezetten "játszós" készletnek. 4-5 éves korban a képzelet nagyon meg tudja szépíteni az egyszerűbb készleteket is (legalábbis emlékeim szerint mi így voltunk ezzel).
    Aki meg várost épít, nagy valószínűséggel úgy is alakít a gyári készleteken, az csak kiindulásnak jó. Komolyabb városhoz meg bőven van Creator, vagy moduláris választék, azt úgyis idősebbeknek szánják (7-8 év felett)
    Szóval szerintem nincs semmi gond velük. Kivéve az ár, az tényleg borzalmas tud lenni, de ez igaz az összes témakörre sajnos. .

  • lazioforever

    tag

    Sziasztok.

    Ninjago szakértők véleményét kérném a jelenleg kapható Destiny's Bounty hajóról (71705). Anno a nagyobb szettről lemaradtam, ma pedig már teljesen elszállt az ára.
    Most szemezek a Legacy-s készlettel, ami a sorozat alapján készült szett. Szerintetek megéri az árát? Mennyire van kidolgozva a régebbi, mozi verziós hajóhoz képest? Azt láttam összerakva, és így utólag nagyon sajnálom, hogy az nincs meg, de a jelenlegi árát már sajnálnám rákölteni.
    Nyilván polcra szeretném kirakni, nem játszani vele ilyen öreg fejjel, szóval a kinézet, és az építési élmény lenne a fő szempontom. :)
    Előre is köszönöm a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

  • lazioforever

    tag

    válasz HUN_Sector #39305 üzenetére

    Köszönöm az eddigi válaszokat.

    Rapanui: 50-ért még lehet, hogy el is gondolkodnék a régin, de én ilyen ódivatú felfogással születtem, hogy nem szeretek használt dolgokat venni (most nyilván nem kocsiról vagy házról van szó :) )

    HUN_Sector: erről a barna szín problémáról már hallottam, de eddig az volt a fejemben, hogy ennél korábbi szetteket érintett a dolog, úgy 2010 környékéig bezárólag.

    Igazából nem vagyok nagy gyűjtő, évi 2-3 szettet veszek csak, azt is behatároltam magamnak, hogy 40-50 ezer ft-ig max/db. Tehát 150 ezernél többet nem akarok költeni rá évente. Na most ez nem könnyű dolog, tekintve, hogy csak idén már kijött vagy 4 szett, ami ezeknek megfelel, és tetszik, szóval szűkíteni kell a listámat. :)
    Amit megveszek, azt meg szeretem összerakni, és úgy is hagyni. Abszolút nem gondolkodom későbbi eladásban. Általában nyár eleje és karácsony előtti időszak az a két időpont, amikor rám tör a vehetnék érzés (no meg akkor van idő szabadság alatt hódolni a hobbiknak), és beszerzem a dolgokat.
    Szóval most egy tételt a 2-3-ból ellőnék az idei keretből erre a Legacy-s Ninjago hajóra. Ezt az újabbat valaki esetleg összeépítette már? Megéri az árát, mind kinézetben, mind építési élményben?

    [ Szerkesztve ]

  • lazioforever

    tag

    válasz Sordoran #39863 üzenetére

    Nekem csak 2 Speed Champions készletem van itthon, abból az egyik a régebbi Dodge duplaszett. Abban a Challenger Demon-ban női sofőr van.

  • lazioforever

    tag

    Sziasztok.

    Az utóbbi időben összegyűlt 25-30db minifigura itthon, ami jelenleg csak kallódik a polcon össze-vissza, rendezetlenül. Nincsenek témához kötve, abszolút vegyes populáció. :)
    Nem vagyok nagy minifigura gyűjtő, sőt, készletem is jelenleg csak 10db van összerakva. De szeretném őket egy helyre rendszerezni, ha már itt állomásoznak. :D
    Elkezdtem keresgélni, és ahogy látom, legtöbben egy Ikea-s keretbe rakják őket. Kérdésem az lenne, hogy ti mit ajánlotok, mint praktikus megoldás? Hogy tároljátok a meglévő minifiguráitokat? Ez a keretes megoldás a gyakorlatban szerintetek megéri?
    Előre is köszönöm a hasznos válaszokat.

  • lazioforever

    tag

    Sziasztok.

    Sejtem, hogy a Vidiyo-s termékcsalád nem túl népszerű téma itt, de azért teszek egy próbát:
    szerintetek a 43114-es Punk Pirate Ship megér újonnan 14k-t? Most akciósan ennyiért beszerezhető. Engem leginkább a figurák érdekelnének a készletből, jól kiegészíthetnék egymást az itthon már meglévő Vidiyo-s Metal sárkány figurával. :) Emellett persze valamilyen szinten kalózhajó is (fogjuk rá).
    Van esetleg köztetek olyan, akinek megvan? Megéri ennyiért beszerezni? Egyáltalán van olyan rajtam kívül, akit bármilyen szinten érdekel ez a termékcsalád? :D

  • lazioforever

    tag

    válasz Mauzes #43027 üzenetére

    Ezt már én is akartam kérdezni itt a fórumban, hogy ki milyen polcon/vitrinben tartja az összerakott készleteket.
    Nekem ugyan nincs sok, és nagy készletem (talán a legnagyobb a Creator Mustang), de egy ideje gondolkodom, hogy be kellene szereznem egy külön vitrint számukra.
    A minél olcsóbb megoldás híve lennék, ezért már nyár óta szemezek az Ikea-s Baggebo "occó" vitrinnel. Ebből vennék kettőt, és egybe lehetne nyitni oldalt. Csak kár, hogy fehéren kívül nincs más szín belőle. :(

  • lazioforever

    tag

    válasz Napfénysüti #43376 üzenetére

    Nem is olyan egyszerű kérdés. :)
    Saját szemszögemből Technic vonalról én a 42108-as mobil darut választanám, míg Creator vonalon Expert-ből a 10269-es Harley Fat Boy-t (bár kicsit már feljebb ment az ára, mint amiért jó vétel volt még nyáron), vagy ha lehet nem Expert-et választani, akkor a 31120-as középkori várat, esetleg a közelgő ünnepekre való tekintettel az új téli szettet, a 10293-ast. (utóbbit talán még könnyebb is elfogadtatni otthon :D )

    [ Szerkesztve ]

  • lazioforever

    tag

    válasz Throme #43711 üzenetére

    Érdekes dolog ez a "melyik típusú legós" dolog is.Durva belegondolni, hogy mennyire szét tud tagolódni egy látszólag egyszerű, eredetileg gyerekjáték téma is úgymond felhasználás szerint. :)
    Én nagyon kispályás vagyok szinte mindenkihez képest itt a fórumon, ezért néha én is csak pislogok, hogy hol bírtok ennyi készletet tárolni, legyen az összeépített, vagy dobozos.
    Őszintén szólva én nem bírom ki, hogy ha valamit megveszek, azt ne rakjam össze legalább egyszer. Persze ehhez hozzátartozik, hogy amikor úgymond visszakerültem sok év után a Lego-s világba, eleve úgy kezdtem neki, hogy korlátoztam magam. Évi max 3-4 szettet veszek, azt is max 35-45k-ig bezárólag darabonként. Vagy ha veszek kisebbeket, az évi keretet igyekszem nem túllépni. Nehéz megállnom sokszor, hogy ne csábuljak el. Így lemaradtam pl a Batmobile-ról, vagy a nagy Technic supercar-okról. De azzal nyugtatom magam, hogy a helyem itthon véges, kerül más a helyére. És úgyis jelenik meg folyamatosan olyan, ami érdekelni fog.
    Listát vezetek amúgy, hogy mi az, ami a jelenlegi kínálatból érdekel. Hát mit ne mondjak, jó pár évre előre már most el tudnám költeni a rá szánt keretemet. :D Ebből adódóan a listáról nem egy készlet nem fog itthon soha polcra kerülni. De ez van, bele kell törődnöm, és néha olyat is elengednem, ami az amúgy általam felállított összeghatárba amúgy beleférne, csak már el van költve másra abban az évben.
    És akkor itthon néha még megkapom, hogy a gyűjtés könnyű, csak költeni kell. Na ja, ha nincs felső limited.... :DD

    [ Szerkesztve ]

  • lazioforever

    tag

    Sziasztok.

    Esetleg a szombathelyi Tesco-ban nem járt valaki? (hátha van valaki a környékről a fórumon) Érdemes körülnézni a Lego-s részlegen, vagy csak a szokásos semmirevaló a felhozatal? :)

  • lazioforever

    tag

    válasz RapaNui1 #44573 üzenetére

    Uhh..... ne soroljátok, ki mit tárazott be így karácsonyra, mert még elszégyellem magam, hogy nekem itthon csak pár kisebb szett van az ünnepekre. :D
    Nálam a fa alá csak egy Ninjago 71705 Legacy Destiny's Bounty, meg egy Vidiyo 43114 punk kalózhajó kerül be, és még ezekre se biztos, hogy jut időm összerakni.
    Mert a fő dolog idén év végére nálam egy saját kis Lego tengerparti életkép összeállítása lesz, hivatalos készletekből. (ideális téma így télen :DD ) Amik megépítve már megvannak, de el fogok szöszmötölni az egy alaplapra való összeállításukkal.

    Amúgy a középkori kastély nálam is listán van, majd ha esetleg elkészülsz a 3db összeállításával, rakhatnál fel képet.

  • lazioforever

    tag

    válasz RapaNui1 #44581 üzenetére

    Megegyeztünk. :)
    Bár nem vagyok egy nagy elemző, de majd megpróbálom kivesézni ezt a hajót. :) Magát a Ninjago sorozatot anno nagyon szerettem még így, 30 felett is, ezért akartam beszerezni egy készletet belőle. Nekem is a nagyobb hajó volt az, ami igazán tetszett, de arról lemaradtam, így maradt ez a kisebb, de sorozathoz hűbb kiadás.

    A nyári összeállításomról ne gondoljatok semmi nagy dologra, kb 30k-t költöttem eddig rá, és anno még az év eleji rendelés mellé adott ajándék Vintage autó indította el az ötletelést. Mindent elmond a Lego-ra fordítható időmről, hogy most jutok majd el oda, hogy valami össze is álljon a dologból. (persze lehet hogy csak simán lusta vagyok :D )
    Mondjuk ez az első ilyen próbálkozásom, ezért is próbálok felhasználni hozzá minél több hivatalos készletet egy az egyben, vagy kisebb módosításokkal.

    [ Szerkesztve ]

  • lazioforever

    tag

    válasz Mauzes #44822 üzenetére

    Fura, én meg azt hittem, csak én vagyok lassabb egyes készleteknél, mint a neten "elterjedt" építési idők.
    Én ugyan nem raktam még össze nagyobb elemszámú készleteket, de a közepesnek mondhatókkal is nagyon sokáig el tudok lenni. A Ford Mustang, ami 1471db-os szett, nekem közel 9 óráig tartott. De a Harley Davidson is eltartott kb 5 óráig. Ez volt az eddigi két legnagyobb elemszámú szett, amit összeraktam. Most ezt "megdöntöm" majd a Destiny's Bounty kemény 1781 darabjával. Kíváncsi leszek, ezen mennyi időt fogok elszórakozni.

    Jövőre tervezem majd átlépni 2 ezres db számot, de igazság szerint nem tudom elképzelni jelenleg, hogy egy olyan monstrumnak, mint pl a Titanic nekivágjak. Szerencsére az árak elég garancia arra, hogy ne is gondoljam meg magam. :D .

  • lazioforever

    tag

    válasz Mauzes #44847 üzenetére

    Azért az igazit jó, hogy idézőjelbe tetted. A 70618-as a mozifilm alapján készült változat (maga a film meg egy rakás..... hagyjuk :D ), és a 71705 készült az eredeti sorozat alapján. Én meg azt szerettem anno nagyon, így kapóra jött, hogy ez volt elérhető.
    35k-ért vettem még tavasszal, nem is tudtam, hogy már ez is kifutott szett lett időközben. No nem baj, legalább meg lesz az az érzés, hogy egy jelenleg lényegesen drágább szettet fogok megbontani pár napon belül. :DD
    Már nagyon várom, hogy végre nekiülhessek. Én általában nem szeretem félbehagyni a Lego építést, ha valamit elkezdek, szeretem egyben látni. Ezért is adódik ritkán alkalmam építésre. Csak akkor ülök neki, ha be is tudom fejezni.

  • lazioforever

    tag

    válasz wrrs #44852 üzenetére

    "Nyilván aki anno rengeteg karatés/ninjas filmet nézett az érti a mozifilmet is átszövő hangulatot."
    Rengeteg kínai, illetve japán filmet néztem már, szeretem is a műfajt. Őszintén szólva nem tudom, mire gondolsz, milyen hangulatra. Sikerült a viszonylag értelmes karakterekből bohócokat csinálni, hogy az amcsi nézőknek is lemenjen a torkán.
    Persze ez csak magánvélemény. De az eredeti sorozatnak legalább volt egy kis mondanivalója a gyerkőcök felé.
    Abban viszont egyetértünk, hogy a Lego Batman film túl lett pörgetve. :)

  • lazioforever

    tag

    Sziasztok.

    Ha nem gond, én is beszúrok pár képet a frissen elkészült idei évi "nagy" (valószínűleg csak számomra :D ) karácsonyi készletemről, a 71705-ös Destiny's Bounty-ról:

    Nagyon élveztem az építést, élmény volt minden perce. Főleg a hajótest kialakítása volt érdekes, hogy állt össze különféle elemekből. Nyilván sokatoknak ez már alap dolog, én most találkoztam először olyan hajóval, aminek nem egy egybe öntött test az alja.
    Persze, ez egy gyerekeknek kialakított készlet (már csak a témájából kiindulva is), de ez engem nem zavar, mert kiállítási darabként is nagyon mutatós, fel fog itthon kerülni a polcra. A játék funkciók látványosak, ahogy felnyílik az árbóc, leereszkedik a két vasmacska elől, vagy az oldalsó hajtóművek előbukkannak az oldalsó szárnyak elforgatásával... ez egy gyerkőcnek hosszú órákig, napokig izgalmas játékot jelenthet. Itt egy negatívumot meg tudok említeni: az oldalsó "szárnyak" eléggé lazák, lötyögősek, ez zavaró tud lenni. Persze polcra téve engem nem igazán fog érdekelni.
    Minifigurák tekintetében is jól eltalált készlet, minden fontosabb, a hajóhoz köthető szereplő felsorakozott, talán egy zöld ninja Loyd-ot, és egy Garmadon-t még beszerzek majd hozzá, és akkor teljes lesz a felhozatal.
    No, de elég lesz a leírásból, nem vagyok én kritikus, vagy tesztelő. Nem akarlak untatni titeket az okoskodásommal, így is elég hosszúra nyúlt a dolog. :)

  • lazioforever

    tag

    Sziasztok.

    Az új Technic Batmobile-al kapcsolatos kérdésem lenne. Aki esetleg összerakta már: építési élményben mit nyújt ez a szett? Nagyon régóta tervezem, hogy egy közepes méretű szettel újra belépek a Technic világába (gyerekkorom óta nem raktam össze komolyabb Technic-et), és ez most elemszámához tekintve elég tisztességes áron van. A vontatón gondolkodtam eredetileg, de az kicsit megdrágult, a többi meg nem fogott meg igazán.
    Szóval mi a véleményetek róla? Kinézet meg a téma annyira most nem is fontos, inkább az építés maga.
    Vagy esetleg ti melyik szettet ajánlanátok ilyen 30k körüli áron a Technic-ek közül?

  • lazioforever

    tag

    válasz LÁZ #46768 üzenetére

    Hűha...ezzel a Tallneck-el most megvettek kilóra. :D Hogy milyen jó játék is volt a Zero Dawn... számomra a PS4 éra egyik legjobb exkluzív címe volt.
    Van egy olyan érzésem, hogy ez egy puhatolózó szett lesz, azért se mentek el a nagyobb elemszám irányába. Ha siker lesz, fog még jönni pár, hasonló témában, komolyabb méretekben is(no nem mintha ez ne lenne impozáns). :)

    Ez már a második olyan szett az idei kiadásokból, ami nekem szinte első napos vétel lesz (a másik a Jurassic Park-os készlet). Szerencsére alatta marad az általam meghúzott ársávnak, így könnyű szívvel fogom beszerezni.

  • lazioforever

    tag

    Sziasztok.

    Véleményetek kérném egy készlettel kapcsolatban: tekintve az idei áremelést, szerintetek van még rá esély, hogy a 21325 Középkori kovács készlet beeshet egy akcióban 40k környékére? Vagy inkább az ember szerezze be addig, amíg elérhető 45-50k környékén, még mielőtt kifogyna, vagy még feljebb menne?

    Őszintén szólva kicsit tartok tőle, hogy ennél is készlethiány lép fel, és ezt is elszalasztom, mint 1-2 éve a Fishing store-t.

  • lazioforever

    tag

    Sziasztok.

    Múltkor volt szó a Technic Batmobile-ról itt a hozzászólások között. Kérdésem főleg azokhoz szólna, akik már összerakták: építési élményre milyen a szett? Gyerekkorom óta nem raktam nagyobb Technic készletet össze (értsd: 5-600db-osnál nagyobbat), és most ezzel szemezek, mivel darabszámához képest elég jó árban van, most akcióban 28,5k-ért meg lehet venni. No meg tetszik ez a Mad Max-es stílus, Batmobile-nak nem is nagyon mondanám. :)

    Szóval szerintetek ennyit megér ez a szett? Vagy van ennél jobb ár/érték arányú Technic készlet ebben a 30k körüli árban?

  • lazioforever

    tag

    Sziasztok.

    Látom mindenki (és nem csak itt a fórumon, a munkahelyemen is azzal kezdett reggel egy srác, hogy ő már megrendelte) rápörgött rendesen az új Delorean szettre. Nem csodálom, nekem is nagyon tetszik, csak bőven felette van a limitemnek.

    Már kicsit szégyellem magam, hogy én meg se próbáltam beszerezni első nap, helyette inkább ma végre megvettem a lassan egy éve kinézett 21325 Középkori kovácsműhelyt. :C

    Ez lesz az első szettem, ami túllépte elemszámban a 2000db-ot. Azt hiszem, számomra ennek az ára az a lélektani határ, amit még hajlandó voltam kiadni egy szettért, szóval nagyobb készletem nem mostanában lesz. :D
    Kíváncsian várom, hogy milyen élmény lesz összerakni, amire sajnos várnom kell majd, mivel van egy olyan dilim, hogy csak akkor állok neki egy szettnek, ha egyhuzamban van is időm végezni vele.

  • lazioforever

    tag

    válasz #72042496 #48080 üzenetére

    Kíváncsi is leszek, hogy mennyire lesz szép a végeredmény, gyakorlatilag mindenki dicshimnuszokat zeng erről a készletről.
    Lego épületekben nem vagyok otthon, ez az első ilyen készletem. Már ha a 31118 Creator tengerparti szörf házat nem vesszük ide, az meg van, és a mai napig imádom az összképét a polcon. De szerintem nem egy kategória.
    Amúgy én is azt vettem észre, hogy számomra ilyen 1500 körüli darabszámmal rendelkező készletek azok, amiket kényelmesen ki tudok rakni egy nekifutásra. Nem vagyok egy "gyorsépítő", az eddigi legnagyobb szettem még karácsonykor a Ninjago Destiny Bounty volt. 1700 körüli darabszám, és 8 órámba telt kb. Szeretek elmélyedni a részletekben, és az építési megvalósításokban, korántsem csak a végeredmény a fontos. Sőt, nálam az építés élménye maga fontosabb, mint az, hogy a végeredmény hogy néz ki.
    És mivel élményt jelent egy-egy szett, ezért jelenleg úgy gondolom, hogy nem is fogok megválni tőlük , ha nem muszáj. :)

  • lazioforever

    tag

    Ha már a tárolásról van szó, lenne egy kérdésem: ti vitrinben tartjátok az összerakott szetteket, vagy csak simán polcon? Bevallom, kicsit tartok a hosszú távon megülő portól, és ha nem muszáj, nem szeretném ennek kitenni a "gyűjteményt". (amellett persze, hogy nem is túl esztétikus a kockák közé beülő por :) )
    Na most a szétszedés és dobozban tartás jelenleg nálam nem szóba jövő opció, mert évente kb 2-3 nagyobb (értsd, 1000db feletti) készlet az, ami megvételre, és kirakásra kerül. Így, ahogy olvasom, az én "gyűjteményem" tényleg elenyésző sokatok kollekciójához képest, és ezt a kis gyűjteményt szeretném egyben látni, kirakva, amíg nem ölt túl nagy méreteket.

    Szóval aki esetleg vitrinben, vagy üveges szekrényben tárolja a Lego-t: van esetleg valami tippetek, hol lehetne utánanéznem egy viszonylag olcsón beszerezhető tárolónak? Ikea honlapját nézegettem, de azon kívül esetleg valami tipp, ami másnak bevált?

  • lazioforever

    tag

    válasz Throme #48449 üzenetére

    A helyi "ítélőszék" nálunk már áldását adta egy külön erre a célra fenntartott helynek, feltéve, ha olyan helyre kerül, ahol csak nekem van útban. :D
    Én se akarok túl nagy méretű vitrint, tekintve, hogy nem olyan nagy a hely, különösen abban a szobában, ahova elterveztem a helyét. Becsléseim szerint a jelenlegi készleteim méretéből, és az említett évi 2-3 db új készletből arra jutottam, hogy nagyságrendileg még 3 évig meg lenne oldva egy adott méretű vitrinnel ez a probléma. :)
    Természetesen tisztában vagyok vele, hogy egy idő után probléma lesz mindent elhelyezni, akkor majd kérdés lesz, hogy elkezdek szelektálni, és eladok a készletekből, vagy visszabontom akkora méretre őket, hogy a dobozukban el tudjam tárolni.... meglátjuk, szerencsére még nem tartok itt.
    Sajnos nincs a közelben Ikea, úgyhogy marad a honlapjuk. Szétnézek kicsit, hátha szembe jön a megoldás.

  • lazioforever

    tag

    válasz RapaNui1 #48460 üzenetére

    Köszi a tippet. Az a gond, hogy Szombathely mellett lakom, itt is dolgozom, így Budapest nekem nagyon kiesik a sűrű hetekben. Majd valamikor a nyári szabadság alatt lehet, hogy beiktatok egy kis fővárosi kirándulást, úgyse voltam már évek óta. :)
    Most így nézegetve a honlapot a Baggebo vitrinen gondolkodnék el, ha lenne feketében. Kettőt egymás mellé állítva, és egybenyitva nekem elég is lenne egy ideig.

  • lazioforever

    tag

    válasz Mozaart #49097 üzenetére

    Nehogy azt hidd, hogy egyedül vagy az Excel vezetéssel. :D
    Engem anno a Creator Mustang rántott vissza a Lego világába, azóta én is írom a saját Excel-em. Jelenleg két feltétel nyomon követését tűztem ki magam elé: az egyik, hogy bizonyos összegnél drágább szettet nem veszek meg, még akkor sem, ha nagyon tetszik. A másik a táblázatból levezethető havi ráköltött összeg. Ha ez túlhalad az általam megadott értéken, akkor nem veszek Lego-t, amíg nem esik vissza alá.
    Emellett folyamatosan írom magamnak, hogy a még kapható készletek közül mi az, ami érdekel, kiemelve közülük azokat, amik úgymond prioritást élveznek. A kifutott, és addig be nem szerzett készleteket lehúzom a listámról, nem vagyok hajlandó emelt árat fizetni egy készletért sem. Úgyis jön helyette másik, ami érdekel. :)

    Bevallom, ez furán hangozhat így elolvasva, de nekem ez a módszer segít kordában tartani a költekezést, és nem hagy "elszállni a költségvetéssel". Emellett tudatosan távol tartom magam a Star Wars, Harry Potter, DC és Marvel szettektől, és a City és Brickheadz készleteket sem igazán nézegetem. A fő csapásirány jelenleg a Creator, Technic, Ideas hármas.

  • lazioforever

    tag

    Sziasztok.

    Remélem nem buta kérdést teszek most fel: a készletek plusz alkatrészeit ki hogy tárolja?
    Gondolok most azokra a készletekre, amik összeállítva maradnak, mert amit építés után szétszedtek, gondolom a tartalék alkatrészek is visszakerülnek a dobozába. Szóval amik kikerülnek polcra, vitrinbe, stb... A kis plusz elemeket ti ilyenkor ugyanúgy megtartjátok külön, vagy esetleg megy az ömlesztett alkatrészek közé?

  • lazioforever

    tag

    válasz RapaNui1 #49322 üzenetére

    Ha szabad ilyen kérdést feltennem: van olyan készlet/témakör nálad, amire azt lehet mondani, hogy nem fogsz tőle összerakás után megválni, hanem marad polcon/dobozában nálad? Bár nem sokat szoktam hozzászólni a fórumon, de rendszeresen olvasom a kommenteket, és feltűnt, hogy elég sűrűn forognak nálad a készletek. :D
    Tényleg nem kötekedésnek szánom a kérdést, pusztán kíváncsiságból: egyik se fog meg annyira, hogy azt mondd, hogy "na, ez itt marad"?
    Az én fejemmel, aki meg épp ellenkezőleg, nem válok meg egyiktől sem, kicsit fura ez. :) Persze én évi 3-4 nagyobb (értsd: 1000 feletti darabszám) készletet szerzek be max, szóval nem bővül gyorsan a gyűjtemény.

  • lazioforever

    tag

    válasz ADAM1337 #50015 üzenetére

    Nem mondanám, hogy gyűjtöm, viszont nagyon szeretem a Ninjago témát. Lego berkeken belül elég normális áron hozzájuk lehet jutni (persze csak addig, míg ki nem futnak :D ), és ahhoz képest, hogy inkább a gyerekek a célközönsége, nagyon jó élmény ezeket is összerakni.

    Jelenleg összesen 2 szettem van a témában, a 71705 Destinys Bounty összerakva a polcon, illetve a 71718 Wu harci sárkánya a dobozában pihen, összerakásra várva. Emellett látom, hogy neked megvan a Zane mech, na azt még mindenképp szeretném én is beszerezni, amíg ki nem fut.

    Az érkező szettek közül nekem is felkeltette az érdeklődésem az általad említett 71772 Crystal King, no meg a Samurai X mech. Sajnos csak kb 1,5 éve kezdtem el újra Lego-t gyűjteni, így nagyon sok király Ninjago szett kimaradt, de szerencsére most is van miből válogatni. A sárkányokon gondolkodom még mostanában, hogy esetleg párat be kellene szerezni, csak meg kell húzni a határt a költségekben, mert még nagyon elszáll vele az ember. :DD

  • lazioforever

    tag

    Azért elég fura itt a fórumon ezt a panaszkodást olvasni az ár miatt. Már ha azt nézzük, hogy - a folyamatos áremelések ellenére is - szinte minden új készletre azonnal rárepül sok ember nem csak világszerte, de az itt jelenlévő fórumozók közül is. :)
    Ráadásul sokan nem is egy, hanem több példányt raktároznak el a készletekből. Vagy ott van például az "ajándék" (igen, nem véletlenül tettem idézőjelbe) szettek tömkelege, ahol egyből sokan azt nézik, hogy "hú, ez kell, muszáj lesz érte vennem valamit 50-60k-ért".... még ha az amúgy így beszerzett plusz szetteket nem is vennék meg.

    Kb. 2 éve olvasom rendszeresen ezt a topikot, és már akkor is ez a pár havonta visszatérő példa ment, hogy így drága, meg úgy drága... mégis folyamatosan számol be mindenki az új szettekről, meg "hogy ezután most aztán leállok". Valahogy mégse sikerül. :D

    Tényleg nem kötekedésből írom ezt, csak számomra kicsit furcsa. :))

    [ Szerkesztve ]

  • lazioforever

    tag

    Sziasztok.

    Gondoltam megosztom a mai kis építésemet. Tudom, hogy nem éppen nagy készlet, és nagyon egyszerű, de egy készülő diorámám második darabja lesz.
    Tavaly már beszereztem a 31118 szörf házat, most mellé érkezett meg a 60328-as vízimentő állomás. Számomra az utóbbi idők egyik legjobb készlete volt a szörfház, annyira színes és vidám, hogy mindenképp szerettem volna bővíteni. Ez hasonlóan vidám, jók a figurák is (a fagyiárus egyből nagy kedvenc lett :D ), összeillik a kettő.

    Az eredeti tervem egy mini tengerparti dioráma kialakítása, de egy kis csavarral: több szintesre tervezem, ezek alá szeretnék egy tengerfeneket is kialakítani. Aztán hogy mi lesz belőle, majd meglátjuk, mindenesetre nekem most ez a hosszútávú projektem. :) Az alap már megvan hozzá, illetve van egy búvárjacht-om, és egy Creator cápám dobozban már jó ideje, azok is ennek a projektnek a részét fogják képezni.

  • lazioforever

    tag

    válasz Tony21 #50291 üzenetére

    Igen, a 31088-as cápa lesz hozzá. Láttam már élőben összerakva, valóban nagy a házhoz képest. De annyira tetszik az a szett, hogy még nem gondolkodtam a kicsinyítésén. Nem különösebben célom a pontos méretarányok tartása, inkább az összhatás látványossága. Legfeljebb majd ráfogom, hogy egy megalodon. :DDD
    De ezen még ráérek gondolkodni. Amilyen ütemben haladok, az idei év úgyis elmegy azzal, hogy nagyjából kitalálom, hogy álljon össze a dolog, és mi legyen a tengerfenéken. Mivel nem vagyok nagy építő, gyári készletekből akarom majd kialakítani, a körítést hozzá meg kiegészíteni.

    Egyébként az egész még a tavalyi ajándék 40448 Ideas autó készlettel kezdődött. Azt mindenképp meg akartam szerezni, és akkor rendeltem meg hozzá a szörf házat. Aztán az annyira bejött, hogy továbbgondoltam a dolgot.

  • lazioforever

    tag

    Sziasztok.

    Ma én is megkaptam a kocka.hu-ról még szerdán rendelt csomagot. Őszintén szólva csak az ajándék készlet miatt nem rendeltem volna, de, mivel volt róla szó, hogy áremelés jön, és a 76989 Horizon Tallneck és a 71738 Ninjago Zane mech listán volt nálam, gondoltam, egye fene, így nyárra kiköltekezem magam. Gyorsan kerestem melléjük még pár apróságot, amivel meglett az ajándék szett is (ami így élőben látva lehet, hogy a kovácsműhely mellé mégis jó lesz :C ).

    Így most belekóstolok egy kicsit a Monkie Kid-es témába a 30562-es polybag-el (úgyse volt még csontvázam, most lesz kettő is :D ), és a 40381-es Brickheadz készlettel (ez meg az első Brickheadz-em, ezt is kipróbáljuk). Gyorsan csattant még mellé a kosárba a 76202-es Rozsomák (nem Farkas!) mech, hogy pont kijöjjön a dolog szinte forintra.
    Azt hiszem, egy ideig én most elleszek. Ha jól látom, a Horizon készlet ki is fogyott, talán pont időben sikerült beszereznem. A Ninjago-s mech-et meg már legalább egy éve nézegettem, nem akartam tovább várni, nehogy eltűnjön a polcokról.

  • lazioforever

    tag

    Én is kiköltekeztem magam most egy kicsit, viszont cserébe a listámon csak pár tétel maradt, amit majd be akarok idővel gyűjteni. (Ráadásul a havi költségre lebontott táblázatom a Lego-s kiadásokról is jó értéket mutat, szóval úgymond a "terv eddig hibátlan" :) )
    Az egyik a Creator Pick-Up és a 3in1 vár, és a most megjelent Ninjago készletek közül egy-kettő. "Szerencsére" a most bejelentett nagy vár bőven a büdzsém felett van, igyekszem tudomást se venni róla. :D A Space téma meg sose vonzott annyira, hiába barátibb az ára.
    Ezek mellett max a 10302 Optimus érdekelne, de azt is túl drágának, és túlárazottnak érzem.

  • lazioforever

    tag

    válasz Mauzes #51645 üzenetére

    A táblázatvezetés nekem is egy fontos eleme annak, hogy vissza tudjam fogni a kiadásokat. Számomra kifejezetten hasznosnak bizonyult az elmúlt 2 évben, és szerencsére eddig tudtam tartani a "kitűzött célt" (már ha lehet így fogalmazni egy hobbinál :D ).
    A havi keret még tartva van eddig, de ha tovább drágul a Lego... hát, nem lesz egyszerű. Ha minden kötél szakad (és előbb-utóbb szakadni fog), két lehetőség marad: vagy átállok kisebb készletekre, vagy évi kevesebbet fogok venni a közepesekből. A nagyobbakat alapból nem nézem már most sem, a legnagyobb elemszámú kirakott készletem a Ninjago Legacy Destinys Bounty, a maga kb 1700 elemével, és ennél feljebb nemigen fogok menni.
    Csak hát a Lego is abba az irányba halad, hogy egyre nagyobb és drágább készleteket ad ki, ezt pedig egy idő után már nem lehet majd lekövetni (legalábbis számomra).
    No de nem panaszkodom tovább, élvezni kell a legozást, amíg lehet. Legfeljebb majd 2x, 3x rakom össze ls szedem szét egymás után a kisebb készleteket, és úgy eltart addig az élmény, mintha egy nagy készlet lenne. :DD

  • lazioforever

    tag

    válasz Tyler Durden #51679 üzenetére

    Nem tudom, hogy az én saját módszerem mennyire lehet hasznos, de azért leírom:
    kb. 2 éve kapott el újra a legózási vágy, és az elejétől kezdve vezetem a táblázatom. Nálam ez úgy működik, hogy volt egy fix összegre belőtt plafon, aminél többet egy szettért nem vagyok hajlandó kifizetni. Nem titok (mivel írtam már többször is), hogy a legnagyobb készletem egy 1700db körüli Ninjago hajó, ebből következik, hogy mekkora kb ez az összeg (nem túl magas a Lego árazását figyelembe véve).
    E mellé van még egy kikötésem magam felé, hogy az átlagolt havi kiadás ne haladjon meg egy másik adott összeget. Ehhez a kettőhöz tartom magam, és ha a havi kiadásom meghaladja a kijelölt összeget, akkor leállok, és addig nem veszek szettet, amíg nem esik vissza az érték a (számomra) elfogadott tartományba. Szokták mondani, az idő mindent megold. :D

    Persze én nagyon kispályás vagyok Lego szinten, biztos van, aki ennél kifinomultabban csinálja ezt a dolgot. De nekem ez a megközelítés eddig bevált.
    Egyébként a táblázatomnak van egy külön része, ahol feljegyzem azokat a szetteket megjelenésükkor, amik tetszenek, és az ára befér a költségvetésembe. Ez segít követni, hogy melyik szettek árát figyeljem egy esetleges akciónál.

  • lazioforever

    tag

    Látva a legutóbbi pár építést, gondoltam én is teszek fel pár képet a legutóbbi összerakott szettemről. Nem tudom, a Ninjago téma mennyire "megtűrt" a topikban, mivel azért ez nem egy komolyabb szett, de talán elfér. :)


    Nagyon régóta össze akartam rakni ezt a szettet, mivel régi nagy kedvenceim a mech-ek, anno még fiatalabb koromban eléggé benne voltam a hasonló témájú anime-k világában (Gundam, Neon Genesis Evangelion, és társai)
    És mech-ből ez tetszett a legjobban, ráadásul a Ninjago világa is eléggé betalált nálam. Ár/érték arányban szerintem nagyon jó szettek, és építésre sem unalmasak. Na jó, kicsit azért ez túlzó, mert mégis csak egy gyerekeknek szánt sorozat, de engem ki tud kapcsolni. S bár csak 700 pár alkatrész, mégis elég impozáns a dolog, a maga 26cm-es magasságával. Itt még egy kép, a "Ninjago-s gyűjteményemről" (ami leírva egy vicc, tekintve hogy jelenleg 2db összerakott készletből áll, plusz még pár, ami a dobozában pihen :D ):

  • lazioforever

    tag

    Ó, és ezt még poénból felteszem, nagyon ráértem :DDD :

    Csak azért, hogy a méretarányát nagyjából lássa az, akinek megvan a Harley. Pont ráillik. Emellett látható, hogy a lábai és karjai elég tág tartomány között mozgathatóak (egész komoly beállások is megvalósíthatóak vele), így, aki gyerkőcnek venné, nem fog csalódni. Mit nem adtam volna gyerekként egy ilyen szettért...

  • lazioforever

    tag

    Sziasztok.

    Egy ideje már gondolkodom rajta, hogy a Winter Village szettek közül nekem is be kellene egyet szereznem karácsonyra. Láttam, hogy jó páran gyűjtitek ezt a témakört. Kérdésem az lenne, hogy a jelenleg még nem kifutott, két készlet közül melyiket éri meg jobban beszerezni? A 10275 Manó klubházat, vagy a 10293 Mikulás látogatását? Melyik mutat jobban úgymond karácsonyi díszként az ünnepek alatt?
    Ehhez a témakörhöz minden évben jön egy-egy új készlet? Várható idén is egy új? Vagy az idei a nagy karácsonyfa lesz?

  • lazioforever

    tag

    válasz jackal79 #55061 üzenetére

    Én nagyon szeretem ezeket a szetteket, színesek, változatosak, vannak köztük, amik kifejezetten jól mutatnak a polcon is. Nekem jelenleg a Zane Mech (71738) és a Destinys Bounty (71705) van kirakva, és dobozban áll Wu harci sárkánya (71718).
    Ez a téma értelemszerűen a gyerekeknek készült (bár a város részletek a 4-5 ezres db számmal szerintem nem), de a közepes, és nagyobb darabszámú szettek a felnőtteknek sem szégyen, ha ott virítanak a polcon. Ami nagy pozítívuma, hogy kimondottan jó ár/érték arányú szetteket lehet kifogni benne, értem ez alatt a ft/db arányt. :)
    Én aránylag későn tértem vissza a Lego világába ahhoz, hogy a korábbi szettek közül több legyen a jelenlegi háromnál, de a mostani felhozatalból is van pár, ami érdekel, szóval nálam kifejezetten tervben van, hogy bővüljön a Ninjago-s részleg a polcon. :C

    Persze az látszik, hogy egy Star Wars, Technic, vagy akár Harry Potter témakörrel itt a fórumon nem veheti fel a versenyt népszerűségben, de ezzel szerintem semmi gond.

  • lazioforever

    tag

    válasz jackal79 #55264 üzenetére

    Nekem ez a szett volt a tavalyi karácsonyi készletem (úgy értem, azt raktam össze az ünnepek alatt), írtam is róla ide a fórumra kicsit részletesebben, képekkel:
    [link]
    Nem is néztem mostanában, hogy mennyiért beszerezhető, én anno 35k-ért vettem. Szerintem, főleg külföldön, eléggé népszerű téma, sokan gyűjtik már-már megszállottan. Tuti, hogy ezeknek is csak felfele megy az értéke, de annyiért, mint a jelenlegi ára, biztos el lehet majd adni, ha arra kerül a sor.
    Építési élményről én csak pozitívat tudok mondani, ha hasonlítanom kell valamihez, talán a Creator-os kalózhajót mondanám. Engem teljes mértékben kikapcsolt az építése, nagy becsben tartom azóta is a polcon.

  • lazioforever

    tag

    Sziasztok.

    Ez az új ajándékkészlet a kocka.hu-n is elérhető lesz, vagy csak a Lego oldalán keresztül? Pontosan mikortól él ez az akció? Lenne pár készlet, amit terveztem még év végén beszerezni, köztük karácsonyi ajándékokat is. És akkor mostanra időzíteném, ha már lesz ajándék készlet is. :)

Új hozzászólás Aktív témák