Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz kbalage2 #32721 üzenetére

    Köszi a részletes választ.
    Úgy látom még több a csavar mint amit sikerült összeszednem.

    - EV3-nál ez a kivezetés lehet problémás és a kompatibilitás sem annyira meggyőző.
    - Powered up-nál nem voltam tisztában vele, hogy programozható magában (ill. más felületen) - de most, hogy írtad beugrott, hogy erről is láttam videót, talán a tiéd. :)
    Az nem rossz, hogy a szenzorok, vonatmotorok is benne vannak de nem tudom mennyire lehet hinni abban, hogy ez futja ki magát egyedüliként.
    Pont ez egyébként a leginkább frusztráló, hogy annyiféle felület van már külön-külön, irányításra, csatlakozóra, programozásra is... :(
    Ill. a a gyengébb pozícionálás nem tetszett, a táv pedig kardinális kérdés. Egyelőre a programozás még távolabbi cél, addig maradna a sima távirányítás, oda viszont a telefonos app nem igazán jó gyereknek. Egyrészt telefonja sincs :D, másrészt a fizikai irányítás sokkal jobb szerintem kicsiknek.

    Emiatt húznék még mindig az Sbrick felé. Fura, mert ugye nemhivatalos cucc, de mégis az fedi le a legtöbb dolgot talán.
    Amit írtál a programozás vs távirányítás nem gond, hogy külön van. Viszont az meglepett, hogy app-ból nem lehet programozni. Tényleg így van?

    Ill. a támogatása még rejtély nekem. Az oldalukon szerepel ilyen is:
    More hardware
    SBrick Plus is compatible with the entire Power Functions family, as well as Wedo 1.0®, Wedo 2.0®, Mindstorms® sensors and motors.

    Meg ilyen:
    SBrick Plus can also work with NXT/EV3 sensors using our adapter which will be available in end of May (2019).
    Ennek mondjuk nem látom nyomát... :( Pedig ezzel a maradék hátránya is eltűnhetne.

    Xiaomi, Cada (vagy más kínai cucc) csökkentett megoldásként jött a képbe. Ha nincs igazán jó, univerzális megoldás akkor maradna átmenetileg a sima távirányítás vagy kötött programozhatóság (a Xiaomi azért elég jónak tűnt, a bővíthetősége gond)... de legalább olcsón. Aztán visszatérek a témára pár év múlva.

Új hozzászólás Aktív témák