Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RapaNui1

    aktív tag

    Én úgy gondolom, hogy ezeket csak akkor éri meg megvásárolni, ha tényleg fanatikus Lego gyűjtő vagy és már eddig is felbecsülhetetlennek számító Lego gyűjteményed akarod gyarapítani, vagy tényleg annyira tetszik valamelyik vagy több is hogy saját szórakozásodra megveszed és kirakod. Ha csak tényleg egy-egy készletet tudsz vásárolni belőle és befektetésként gondolsz rá, tényleg akkora óriási lehet rajt a haszon hogy megérje eladni? Mennyit keresel rajt 50-100 max 200k-t? Ember is kell rá aki megveszi, mert ezek már olyan árkategória, ahol igencsak ki kell várni a megfelelő vevőt. Én találkoztam már olyan gyűjtővel akinek valóban megérné beszerezni. Én leginkább kiraknám, de mivel úgy is eladnám, számomra nem érnek meg ennyit. Persze mondhatjuk hogy kerestem vele 50-100k-t bár nem tudom aki kiad érte 100 ezer forintot, vár rá fél évet majd újabb pár hónapot hogy eladja neki tényleg arra a 100k ra van szüksége? Szóval nem értem azt aki azt mondja hogy befektetés. Ha vehetnék belőle 10-20 darabot azt mondom ok, de így számomra nem képvisel értéket, gyűjtemény darabjaként igen, kirakni igen ha nem lenne ép elég választék, de befektetésnek biztosan nem. Ettől függetlenül a téli készlet nekem is tetszik.

Új hozzászólás Aktív témák