Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tibcsi0407

    félisten

    válasz Soká #208 üzenetére

    Na ezért is írtam, amit, mert tudtam, hogy otthon vagy a fotózásban, már több topikban is figyeltem az írásaidat és nagyon jól, szakmai szemszögből közelíted meg a dolgokat.
    Köszönöm a kritikát, ha időm engedi, frissíteni fogom a képeket hasonló jellegűre, mint amiket írtál.
    Sajnos a teszt eléggé kutyafuttában készült, mert el vagyok havazva munkával, így ilyen kis szerény idő alatt ezt tudtam kihozni belőle.
    Igen, van iránytű, az a magnetic szenzor, van gyro, gyorsulásmérő, lépésszámláló, orientációs szenzor, fényérzékelő (egyébként ez remekül dimmeli a képernyőt), valamint közelségérzékelő is. Az uncalibrated szenzorok általában más szenzorok adataiból kapott számítások alapján létrehozott szoftveres szenzor.
    Tehát egy gyroszkóp emulálható lenne az iránytű és a gyorsulásmérő adataiból. Amolyan szoftveres megközelítése a valós gyronak. Gyakorlatilag problémás, mert bármilyen mágneses tér bezavarja.
    A hangszórórács nekem nem tetszene mono kialakításban, de ez bevett szokás manapság Kínában (még a Xiaomi Mi5 is ilyen).
    A fotókkal kapcsolatban megköszönném, ha még a később linkelt teszt képeit is véleményeznéd, nekem laikus szemmel nagyon jónak tűnnek. A beltéri rossz fényviszonyos képen látszik, hogy ott elhasalt a szenzor, vagy a fotós. :)
    Azt hiszem, hogy a 60 ezres kategóriában nyugodtan emlegethetjük a kistesót, ami mindössze a kisebb kameraszenzorral és -1GB RAM-mal különbözik az enyémtől.
    Igazából az a Best buy, ha az ár/érték arányt nézzük, de én ehhez kedvezményesen jutottam hozzá, ezért esett erre a választásom.
    Más esetben a Le 2-t vettem volna. 60 ezerért attól jobb ajánlat nem hiszem, hogy van most a piacon.

    [ Szerkesztve ]

    https://utdetailing.hu/

  • Balage700

    tag

    válasz Soká #208 üzenetére

    Ha jól tudom, a pro verzióban, az IMX 230-as szenzor van, ami alapból 20,2 Mpixels, ami nem interpolárt. De a beállításokban le lehet venni a pixelszámot, fotózhatsz is 8-13 Mpixelben ha helyet akarsz megtakarítani. De asszem jelenleg ez a legjobb szenzor a piacon, a IMX318 lesz a következő remek a Sony-tól. :))

Új hozzászólás Aktív témák