Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    válasz tibcsi0407 #206 üzenetére

    Félreértettél, én nem a fotókra gondoltam, hanem a szenzoros képernyőképekre :)
    isten bizony korábban nem jelent meg nálam, most már látom, csak ez a sokféle jelölés elbizonytalanít kicsit. Jól látom, hogy van benne iránytű? Mert fogalmam sincs, hogy mi az a "magnetic field uncalibrated" ami nincs benne...

    Ami a fotókat illeti: nem bántani akarlak, de az látszik, hogy nem vagy fotós :) Ami önmagában persze egyáltalán nem baj és nem is azt várnám én, hogy "szép" fotókat készíts, mert egyáltalán nem az a cél. A cél az lenne, hogy olyan fotót készíts ami a teszt szempontjainak megfelel. Én most nem kezdem el sorolni, csak egy példát mondok. Van az a radiátoros fotód. Ami nem tudom, hogy mint kompozíció, hogyan született, de ha egy kicsit tesztelős fejjel készíteném én, akkor szépen lekuporodtam volna a radiátor elé és megpróbáltam volna pontosan szemből fotózni. És akkor máris van egy olyan "tesztfotóm" amin a kép minden részlete az élességhatáron belül van, ugyanolyan radiátor szelvényt látok a kép közepén, mint a kép négy sarkában és máris össze tudom hasonlítani, hogy az objektív milyen éles képet rajzol a kép közepén és a kép szélein. ezen kívül azt is meg tudnám állapítani, hogy a radiátor egyenes vonalai mennyire egyenesek, vagyis mennyire van hordótorzítása az optikának. és értelmet nyerne a képszéli sötétedés fogalma is (vinyettálás)
    Érthető? Szóval, ilyen tesztelésnél az lenne a legjobb ha leterítenél kint világos helyen egy szőnyeget vagy egy nagyobb újságot és azt pontosan szemből lefotóznád. Aztán elővennéd anyukád gomb vagy cérnakészletét, azt is lefotóznád kiterítve, és máris vannak szép színes fotóid. Ezek mind informatívabbak, mint az esetlegesen lefotózott tereptárgyak. Persze, lehet tesztelni az ellenfényt, a műfényt és sok egyebet, de ezt már nem részletezem.

    A fotók egyébként nagyjából rendben vannak. Nem vagyok elhalva a színektől de ez az, amit tényleg lehet javítani szoftveresen.

    Ami igazándiból nem tetszik a telefonban, az a kínai nagyotmondási hajlam. Sajnálom, hogy erre a kategóriára is jellemző. Tehát totál felesleges 21mp-re felhúzni a felbontást, ha 13 lenne, akkor lehetne 100%-on sokkal barátságosabb is a látvány. És nem lenne feleslegesen nagy a fájlméret, nem lennének felesleges maszatolások, aki pedig akarja interpolálhatja magának 30mp-re is :)
    A másik ilyen "ciki" megoldás a dupla hangszóró hely. ha már nem tesznek bele kettőt, akkor legalább ne hazudják oda a lyukakat. lehet azt mndani, hogy a szimmetrikus látvány kedvéért, de azért ez így már kispályás hazugság, szerintem. Már az is ciki lenne, ha sztereónak hazudná magát és kiderülne, hogy mindkét hangszóróból ugyanaz szól, de így, hogy az egyikből nem is jön hang, ez kicsit ciki. Ilyet mondjuk az almás nem csinálna Remélem, legalábbis...).

    De összességében úgy gondolom, hogy ha mondjuk 60ezres kategóriában a Redmi 3pro a favorit, akkor androidban ez a következő árkategória, amit érdemes megpályázni.

Új hozzászólás Aktív témák