Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    a borg űrhajó utódja:

    044
    045
    046
    047
    048
    049
    050
    051

    annyit tennék hozzá, hogy ez így 4 db 10w-os power led, összesen 2400 lumen.

    a korábbi kerek 10w ledhez képest nagy előrelépés, hogy ennek a felülete jóval nagyobb, a ledek sokkal távolabb vannak egymástól.

    a driver szintén ebay-es 10w dc driver (12-24v bemenet), szóval ez nem csökkenti 7w-ra az átmenő teljesítményt, mint a korábban linkelt. mindenesetre elég nagy a nyák, le kellett vágnom belőle, hogy beférjen az üzemanyagtartályba.

    a 4 borda, a 4 driver és a 4 led postával 120 dollár volt. ebben a 20w+ kategóriában úgy tűnik ez a legjobb ár / lumen megoldás. a "legjobb" relatív, olyan 20 év múlva tudok pontosabbat mondani.

    a ledek melegfehérek, de sokkal természetesebb színűk van, mint a borg űrhajónál használt 20w-os daraboknak. ennek szép fénye van, nem is sárga és nem is kékes.

    a margóra még annyit, hogy ezek a lego-k már nem azok, amik 30 éve voltak. nagyobbak kicsit a tűrések (így szétesős), kínai kamuszínű a fehér meg mindenféle változatos öntési artifaktok vannak a darabkákon, amilyeneket még sose tapasztaltam. rip.

    más: a korábban linkelt, driver nélkül üzemeltethetó (nagy sárga téglalap) ledekkel kapcsolatban rákérdeztem miért kapok fele teljesítményt a megadotthoz képest. tájékoztattak, hogy nagyon érzékeny a bemeneti feszre a led, a nálam elérhető 12v-on csak 7w, a névleges 12,5v-on pedig 15w a leadott teljesítmény. csak azért említem, hogy ha valaki ilyet akar vegye figyelembe. az ebben a posztban szereplő led + driver kombónak meg mindegy 12-24v-ig mi megy be.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák