Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RpTony

    csendes tag

    válasz lapa #410 üzenetére

    "a 64 fok az a mag hőmérséklete, vagy a bordáé? mert ha az utóbbi, akkor a led hőmérséklete magasabb ennél."

    persze a bordáé, mint írtam, a led tövénél. a gyártó írja, hogy ott mérjünk, és közli az átszámítás módját.
    ld. a "XLampMX-6_SolderingandHandling.pdf" a 4. oldalon "Case Temperature (Ts) Measurement Point)".

    Hozzáteszem, nem szakértőként döntöttem az egyszerű nyák mellett, ha valaki pontosan tudja a hővezetési értékeket, akkor eljárhat az XLampThermalManagement.pdf dokumentum alapján, a 4. oldalon szerepel a "Example 2: Test and Calculate Thermal Resistance".
    A dok a fenti 384. hozzászólásban is jelzett cree webcímen érhető el.

    Végül is amit egyáltalán lehetséges lenne mérni, az a talpon a "junction" pont-nak nevezett pont, és ezt kell 145°C alatt tartani, a dok. szerint. Ma újabb mérést végeztem, mégpedig a talpon. bár nem a junction ponton, de ahhoz igen közel. ugyanis a LED-jeim a lapka szélén kb fél mm-t ki is lógnak (szándékosan). szóval a led hőátadó lemezkéjének szélén ezt mértem:

    Rohadt meleg, rohadt nap, rohadt autók, bárcsak minden köddé válna! ... Rohadt köd!

Új hozzászólás Aktív témák