Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    na meghekkeltem végre a hőmérő kábelét. nagyon szimpatikus darab egyébként.

    így tartottam a lapos felét szorosan a leden, digitemp barátom meg logolta a hőmérsékletet közben. minden mérést próbáltam már állandósult hőfoknál csinálni.

    venti nélkül 127 fok
    8 cm ventivel alulról erőteljesen hűtve (előző képen látszik kicsit a venti keretének sarka) 116 fok
    ugyanezzel a ventivel így hűtve 89 fok.

    az eredmények érdekesek, nem tudom megmondani hogy az érzékelő hűtése mennyit befolyásolt a jóval alacsonyabb hőmérséklet elérésében.

    tegnap már készült egy botcsinálta kémény rá pet palackból, azzal még nem mértem de valószínűsíthető az eredmény.

    alapvető következtetésként levonható, hogy rettenetes bénának kell lennie a hővezetésnek a borda felé, ezért is próbáltam másodszorra fentről hűteni. ez ugye abból jön le, hogy egy 50-80w-ot disszipáló procit is 60 fok körül tud tartani egy ilyen borda még kevesebb hűtéssel is. nem tudom le merjem-e szedni az alaplemezt az aljáról, nem tudom mi van alatta. ha jól sejtem kínai levegő vagy ilyesmi.

    szóval úgy néz ki ezen a heatpipe sem segít, valami archimédészi körben mozgó direkt víz vagy olajhűtés kell ha tartós használatra tervezi az ember.

    most már nagyon kíváncsi vagyok a 10w-os darabra, ezt addig valszeg szétkapom.

Új hozzászólás Aktív témák