Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zolien

    csendes tag

    válasz attilav2 #710 üzenetére

    Roviden: en nem vennek Oriont. A tomegtermeles miatt a kozepminosegu gyartmanyok premiumkategoriaba tolodnak (marmint ami az arat es ennel fogva elerhetoseguket illeti), a mai nyelvezet altal definialt 'premium termek'-ek pedig tenyleg nagyon elvannak szallva. Fentieknek kizarolagos oka pontosan a fentebb ahitott es emlitett Orion es hasonloan arazott, instant felhasznalasra elkeszitett produktumokkal valo elarasztasa a vilagnak. Magyarul: drasztikusan romlott az atlagminosege - mindennek. Lehet okolni a tarsadalmat az igenyetlensege miatt (vegyuk meg, ugy is olcso, jovore veszunk masikat), lehet az ipart; komolyabb tanulmanyok sem tudnak erre egyertelmu valaszt adni, teruletileg elteroek lehetnek a kiindulasi okok.
    Tehat hiaba az 50k-s ar, tulajdonkeppen penzkidobas amit csinalnal a megvetelevel. Biztosan hallotad mar, hogy neha (manapsag inkabb mindig) vegul "az olcsobb a dragabb". Csak egy kozhely az, amit tanacsolni tudok neekd: gyujts, varj.
    En magam mindenkit probalok a (bar nehez, ezt belatom), hogy a rossz minosegu, tiszavirag eletu termekek kerulesere osztonozni. Igenis halasszuk ki azt amelyiket akar 5-7-10 evig is hasznalhatunk es ne asszimilalodjunk a tomeghez, a "jo (es buta)fogyaszto" identitast kovetve. Hogy ehhez ido es energia kell? Ketsegtelen, de mennyivel nagyobb oromod lesz benne!
    A technikai fejlodes ma gyorsabb mint valaha, ez azonban korant sem kellene, hogy azt jelentse, hogy gagyival vesszuk korbe magunkat, termeljuk a szemetet es felevente vasaroljuk az ujabbnal ujabb (valojaban technologiai fejlodes kb. tizedannyi tortenik mint ahany bort a mesterien idozitett uzletstrategiaval lehuznak a gyartok a keszulelekrol ujabb es ujabb szenzaciokent bemutatava azt.
    Bar kicsit elkanyarodtam, a fentiek tukreben nem tudom szeretnel-e meg Oriont, de ha igen, akkor sem fogsz jo kepet kapni es vagni hozza - szerintem. Ahogyan irtak is es magam is tapasztaltam nezelodeseim soran 150k alatt nincs normalis tv. Mondom ezt en - de (sajnos?) az atlagnal joval igenyesebb vagyok. Nezegesd meg alaposan vasarlas elott mindenesetre.

    Z

  • JetiRulez

    őstag

    válasz attilav2 #713 üzenetére

    Amilyen LCD TV-t találtam most, annak külön van egy HDMI-DVI PC Audio csatlakozása. Szóval nem kell majd feltétlenül a VGA a hangtovábbításhoz, ha jól gondolom.

    "Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

Új hozzászólás Aktív témák