Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyilkos répa

    tag

    Sziasztok - először is bocsánat, a postomat pár perce betettem az LCD tv tapasztalatokba, de itt talán relevánsabb - hátha van ötletetek.

    Nemrég vettem egy LG 37LF65 LCD tv-t, ami számomra teljesen megfelel. Mivel szeretném alkalmanként monitorként is használni (játék, HD content), ma vettem egy 5 méteres DVI-HDMI kábelt és összekötöttem a gépemmel. Az a helyzet, hogy amikor 1920*1080 felbontásra teszem a VGA kártyámat és a tv RATIO módját 1:1 pixelre teszem, a betűk elég elmosódottak, mintha vizesek lennének (úgy néz ki, mint az LCD monitorokon a nem névleges felbontásban használt karakterek; mintha nagyítana/kicsinyítene a tv). Ezzel szemben viszont mikor más RATIO módra teszem, mint pl nagyítás, 16:9, akkor a betűk normálisan jelennek meg, viszont a kép nem fér el a képernyőn.

    Mi lehet az oka ennek?

    Korábban kötöttem már a tvre analóg VGA kábellel (standard 1,5 méter, azt hiszem) a pc-met, és ott nem emlékszem, hogy hasonló effektus jelentkezett volna. Kicsit talán szellemképesek voltak a vékony vonalak (pl betűk), de ilyen jellegű hiba nem jelentkezett. Lehetséges, hogy az 5m DVI kábel okozza? A digitális jeleknél is lehet ilyen torzulás?

    Eléggé bosszant a dolog, és holnap még a kábelt vissza tudom cserélni mondjuk egy VGA-ra.

    Ha van ötletetek, hasonló tapasztalatotok, kérlek, osszátok meg velem.

    Köszönöm szépen.

Új hozzászólás Aktív témák