Hirdetés

Aktív témák

  • Ice&Lime

    veterán

    Sziasztok!

    Van egy laptopom 4GB rammal (már előre sejtem, hogy ram bővítés lesz a vége +2-vel vagy 4-gyel), Windows 7 Professional x64-gyel és tettem bele SSD-t.

    Tehát a laposomban egy háttértároló van, az SSD, nincs benne még egy HDD csak egy SSD, amin a Win7 OS van, csak az OS-rel használom a gépet és amikor kell valami, akkor usb-n rádugom a külső winyóm.
    Már mindent beállítottam a windows-ban, ami az ssd-nek kell vagy nem kell egy pár fontos dolog kivételével, amihez a szakmai segítségeteket szeretném kérni!

    Az első a lapozófile és ramdisk. Nem tudom beállítani, hogy HDD-n legyen, mivel nincs a laposomban HDD. Olyat meg nem akarok, hogy külső HDD-vel hurcolásszam a gépet, hogy azon legyen rajta. Vagy csináljam meg magán az SSD-n a ramdisk-et? Bár nem tudom ez mennyire jó ötlet (az ssd-re való tekintettel).? Mit szoktak ilyenkor csinálni az SSD-s laptop tulajdonosok?
    A második a Firefox cache. Tehát magán az SSD-n mennyire okos dolog ez? Akkor már az 2db Ramdisk lenne az SSD-n, egyik a lapozófile-nak olyan 2GB, a másik meg a firefoxnak olyan 200MB. Vagy mehet ugyan abba mint amibe a lapozófile a 2GB-osba?

    Kicsit megzavart ez a dolog így szóló SSD-vel. Mit csináljak, hogy ezek a dolgok mind a lapozófile, ramdisk és firefox cache meglegyen oldva a szóló SSD-men?

  • Lenry

    félisten

    válasz Ice&Lime #1 üzenetére

    ne új topikot nyiss

    itt az SSD topik, ott legyél kedves feltenni a kérdésed

    a RAMdisk pedig továbbra is a RAMban van, nem az SSD-n. ezért hívják RAMdisknek, és egyáltalán nem ugyanaz, mint a lapozófájl, amit max letiltani tudsz vagy a méretét kicsinyíteni, de RAMdiskre rakni semmi értelme.

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Aktív témák