Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Madwe

    nagyúr

    válasz Kobe #14585 üzenetére

    Réadésul 2008at nem élte meg a világ, elpalástoltuk az ingyen pénznyomással, ingyen 0% körüli hitelekkel. Aztán most, amikor csökkenteni kéne a végén az alapkamatot majd késöbb, a válság végén, h élénküljön a piac, mi lesz? Amikor már kost 0%ra csökkentette a napokban a FED pl, meg ilyeneket tol...

    A nehezen felfogható méretű állami mentőcsomagok napja. Az USA 1000 mrd dollárt, a GDP 5%-át költi el, jó részét egyszerűen kiszórja készpénzben a lakosságnak afféle ideiglenes feltétel nélküli alapjövedelemként (mindenkinek 1000 dollárt), a többi cégek megmentésére megy és még az adófizetések elhalasztása is benne van – enélkül akár 20%-ra lőhetne ki a munkanélküliség. (2008-ban “csak” a GDP 1,8%-át költötték.)

    https://alapblog.hu/az-igazi-rekorder-spanyolorszag/

    elég egyértelmű jelei vannak annak, h itt baj lesz, mikor moratóriumot rendelnek el itthon, mikor méár 2008 óta sipákolunk páran, h baj lesz ha jön egy tényleges válság, mert mesterségesen gerjesztjük a piacot... de emlékszem itt is pár hete lehurrogtak, mikor mondtam h nem feltétlen jó hitelből lakást kiadási befektetési szándékra venni... mert lehet h nem lesz albérlő mai árakon, lehet h nem lesz munkája egyeseknek, de a hitel az pörögni fog.
    persze most egy ideig moratórium lesz (a sok tücsöknek megint kivételezni kell... mert ez a legyen 3-6 havi megtakaritásod, hitelből max létszükségleti dolgokat vegyél s amúgy is akkorát, h a törlesztő 3x is ki tudd akár fozetni egy hülyeség sokak szerint. Azért ilyenkor érdekes mód ők szarabbul alszanak, mint a mérsékeltebb emberek :) )

    [ Szerkesztve ]

  • Csabroncka

    addikt

    válasz Kobe #14585 üzenetére

    Sok kérdés merül most fel bennem is, én abban reménykedek, hogy a szerencsétlen olaszok amilyen gyorsan beleszaladtak a védettség miatt ugyan olyan gyorsan leáll az egész nyárra. Ebben most ők a példa (illetve részben nem követendő példa), de ahogyan elnézem ezt itthon a mostani nyári szünet módszerrel megfékezni nem lehet és bizony drasztikus bezárás kell.

    Akik itt vannak a többség szerintem tudatos és felelős (legalább is , ha nem így lenne biztosan nem járna ebbe a topikban), azért 6-8 havi tartalékkal a hátam mögött sem vagyok nyugodt. A mozgósítható tartalékot nem fogom euróban tartani - gondoltam, de kezdek elbizonytalanodni ez ügyben is.

    Excell pénzügyminiszter sokat segít, egy tollvonással vannak szüneteltethető tételek, de pont ezen beszélgettem a feleségemmel, hogy járvány idején nem feltétlen az életbiztosításokat fogom felmondani!

    [ Szerkesztve ]

    "in medias res"

Új hozzászólás Aktív témák