Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz darksamu #14146 üzenetére

    Én sem azt mondom, hogy állandóan ugrálni kell a bankok között, sőt én is otp-s voltam 15 évig nagyjából aztán ismerősöm beszélt arról, hogy amikor ő kiváltotta a hitelét, akkor 3 évvel kevesebb lett a futamidő és a havi törlesztője is csökkent. Súlyos összeg volt a hitelkiváltás, mert a kezdeti költségeket is leverték rajta, de mindent figyelembe véve is 2 év után már kevesebb a hátralevő tőketartozása, mint lett volna korábban, annyira nagy a különbség a fizetett kamatban. Na ez elgondolkodtatott és kiszámoltam én is, hogy mekkora egy balek vagyok és mennyivel többet fizetek tulajdonképpen teljesen feleslegesen.
    Sokan nem veszik a fáradtságot és nem számolnak utána, mert azt hiszik, hogy ide vagy oda néhány százalék nem sokat számít, aztán lenne meglepetés, ha valaki kiszámolná nekik :)
    Persze a kényelem hatalmas úr és mindenki érveket keres arra, hogy miért is akar többet fizetni a bankjának, mert mozdulni naggyon nehéz :)
    Egyébként én amikor váltottam, akkor már nem jártam bankfiókban közel 1 éve, mert létezik web bank, de telefonon is el lehet majdnem mindent intézni, amit valamiért web bankban mégsem tudtam. Úgyhogy nekem az teljesen elhanyagolható érv, hogy mert csak munkaidőben tudok bankfiókba menni.
    Tudom, hogy ez reménytelen vita, mert mindenki meg fogja magyarázni, hogy miért szuper okos dolog többet fizetni, akkor is ha van olcsóbb, gyakran sokkal olcsóbb megoldás. Nyilvánvaló az is, hogy pár száz forintért tényleg nem érdemes lépni, de egy combosabb 5-10m hitelnél ezek már nem gombok, amikről beszélünk.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák