Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Morris #80842 üzenetére

    Csináltass meg külön mindent, én így fogom tavasszal a pont ugyanekkora területet, ugyanis a "mindent mi csinálunk" elvű vállalkozások a valós elvégzett munkadíjon felül óriási lóvékat lehúznak az adminisztrációért, szervezésért is és az anyagon is vastagon keresnek.

    Körbe kell kérdezni a környékén, h kinek van árokásója, meg kell egy traktor pótkocsival ami elviszi a földet. Ki kell termeltetni vele a térkövezendő bejárót a végső szinttől legalább 25-30 cm mélyre (járdát pedig családon belül megoldjátok, feltöritek).
    Szerzel két normálisabb kőművest akik beszintezik és lerakják neked a szegélyköveket végig, majd azon részre ahol autó is fog közlekedni hozatsz vörökavicsot, amit egy bérlet lapvibróval beledöngölsz.
    Ezt követően visszatérnek a kőművesek, majd ki kell számolni, h 10-12 cm vastagságban elhúzott (szegély tetejétől egy 8-9 cm maradjon kb el - 6 a kő és 2-3 kell a 2/5ös zúzaléknak a térkő alá) beton pontosan hány m3-t igényel. Ezt simán kihozathatod billenős teheruatóval is (olcsóbb), nem kell mixer. Pár kupacba leborítja neked, majd a kőművesek szépen eldolgozzák.
    Ezt követően már csak a zúzalék és a végső szint beállítása, majd pedig a térkő lerakása marad.
    Annó rokonnál jó részét mi raktuk le, a mai trendi, konkrét minta nélküli felületeknél a 3-4 méretből állő térkövek már a hibákat kevésbé mutatják meg.. persze nem azt mondom h álljatok neki lerakni ti, de ha csak 1 kőműves is jön vissza, és belővi a zúzalék szintjét, néha rácsekkol madzaggal a vonalakra, simán tudjátok rakni ti is.
    Jóval kevesebből kihozható így.
    Jah és térkőre is kérj több helyről árajánlatot. Nagyon nagyok a különbségek, legalábbis nekem a Leier Taverna füstantrcit színnél m2-ét tekintve 800ft-tal jobb a legkedvezőbb, a legdrágább ajánlatrhoz képest.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz philoxenia #80845 üzenetére

    Jaja, most nézem vissza, pedig a fejemben volt, de a 8-as vashálót kihagytam. Természetesen az autóbejáró beton alapját be kell vasalni végig!

    Ezt még nem is hallottam, de nem rossz ötlet nyers betonba követlenül belerakni a térkövet, viszont az számodra is egyértelmű, h ehhez profi kőműves kell a tökéletes szint miatt (utána már nem állítod sehova) és ez csak egy bizonyos m2 szintig kivitelezhető. 220 m2 már nem ez a terület.. Vagy max szakaszosan lehet haladni.. 30 cm széles betoncsík, bele a térkő, de ez is nagyon pöcsölős munkaidőt tekintve és a betont is több fázisban kell hozatni..
    Noh meg 220 m2-t 12 cm-ben betonozni 26,5 m3 betont jelent. :D Most mondom h ezt otthoni keverővel belapátolni és lekeverni emberéletet próbáló munka! :D Qrva sok.. én konkrétan több fázisban kevertem le tavaly és idén a nettó 94 m2-es ház aljzatát és egy 25 m2-es terasz 2x 7 cm-ben. Ez is kb. 16m3 beton volt, de már meggyűlöltem az egész lapátolás meg úgy az össz betonkeveréssel járó műveletsorokat. Szóval tapasztaltaból mondom, h 220 m2-nek ne álljon neki faterral együtt. Max a komplett rokonsággal, 4 keverővel. :)

    Amúgy igen, ezért is írtam h járdarészeket pl. munka után így nyáron este 8-9-ig még bőven világosban lehet termelni. Én is így csináltam: 01, 02, 03, 04

    Morris

    Olyan nincs, h nem találni 1 épkézláb kőművest, aki lerakja a szegélyt és elhúzza a betont a kitermelt részekbe. Ha ez megvan, már tényleg nem nagy kunszt lerakni a térkövet.

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz föccer #80859 üzenetére

    Hát nézd, most hirtelen kettő ismerősöm ugrik be, akiknél az elmúlt 15 évben térkövezett és csak betonozott rész alatt megsüllyedt és elrepedt a beton.
    Bár ebből az egyiknél a város által térkövezett, kapubejáró előtt átmenő járda volt. Nem bírta egyik sem a huszon plusz tonnát. Jah és nem a naffaluban épült egyik sem, ahol a traktort, faszállítót max fényképről ismerik. :D

    De nyilván, ez a szakmád, több a tapasztalatod, viszont a gyakorlat az én ismeretségi körömben párszor felülírta az elméletet.
    Noh és pl. ha a víz valami úton módon néhol megmossa alatta a fölet, töltést, a vasalt beton gyanítom akkor is jobban tart.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz emre #80976 üzenetére

    Bojlert nem lett volna célszerű akkor már pl. a padlásra költöztetni?
    Nekem a kazánházban volt, de ott is csak a helyet foglalta, így idén felköltöztettem oda.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz emre #80983 üzenetére

    Nálam sem hőszigetelt a padlástér..
    A bojlerek ugye alapból tartalmaznak szigetelést, de én betekertem még 10cm gyapottal és hővisszaverő fóliával körbe. Szerelő szerint így nem fagyhat el télen sem.

    Hja, csak utólag megvésni a padlót és a csempét már fájdalmas. :)

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    Jó dolog ez a meló melletti hazfelujtas. :D
    Mára (íze, már péntek van) ennyi, 4-re belottem az ébresztőt, reggel 7-re meg egy rétegben le kell kennem, aztán burkoljak.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Morris #81470 üzenetére

    Muszáj volt polisztirol lécet alkalamzni? :F

    Nagyon durván görbe falnak kell ahhoz lenni, vagy nem értem, az ajtókeret szegője azon felén nem fóliázott, ahova raktad a szegőt?

    Tavaly raktam már be két új CPL fóliás ajtót én is, igaz új közfalakra, és tökéletesen felfeküdt mindent pontján, viszont én 100% h ha olyan problémába ütköznék (régi falnál fogok is), h valahol eláll a tok, festhető szilóval fogom kikenni, és a falszínre lesfestetem. Szerintem sokkal ízlésesebb, és kevésbé feltűnő.

    [kép], [kép]

    A laminált szegőin nem gondolkodtál, h gérbevágva rakod le és nem fordítóval?

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Morris #81528 üzenetére

    Úgy gondolod festhető formában is? Mert én fentebb arról beszéltem. Kihúzni szépen festhető szilóval a tok mögött, majd falszínűre lekenni.
    Szerintem is ízlésesebb ez a megoldás, amellett h lefestve szinte észrevehetetlen, míg a polisztirolléc elég komoly kontraszott ad úgymond feleslegesen a takarónak pluszba. Amellett h ha valóban nem függő a fal de az ajtót függőbe rakod, akkor az sem lesz párhuzamos soha és a hibára ugyanúgy felhívja a figyelmet. A standard vastagsága mitt talán még jobban is.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz macilaci78 #81531 üzenetére

    Egy percig se volt nálam kérdéses. :D Végig a sziló mellett voltam, festett kivtielezéssel.
    Konkrétan nálunk a festők is így csinálják mindenhol, ha van falból adódó hiba.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz tomazin #81555 üzenetére

    Itt mindkét réteg hungarocell? Mert akkor iszonyú tré meló.
    Tökéletesen, pontosan össze kellett volna illeszteni, sőt, manapság jellemzően ha nem is minden táblánál, de ezen a ponton meg szokták fújni a találkozási él részt ragasztóhabbal.

    Max ragasztóhab, de annak nyilván nem olyan hővezetési tényezői vannak, mint a hungarocellnek, így sajnos a veszély nagyobb a hőhídra, mintha a hungarocellek tökéletesen összeértek volna.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz gerisz23 #81557 üzenetére

    Dehogynem, az egy vezető sín, cseppentővel, eleve arra van felépírve az egész hungarocell rendszer a falakon.

    Nyilván úgy gondoltam, h ha kinyomja habbal, kötés után síkba kell vágni és hungarocell ragasztóval, esetleg hálóval át kell húzni újra az egész lábazatot. :(

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz tomazin #81560 üzenetére

    Az oké, csak gondolom utána kap majd labazati szemcsés vakolatot, ahhoz pedig tényleg at kell húzni az egészet ujra h ne üssön el. Meg eleve a ragasztohabra nem lehet szinezni. Kar h nem akkor vetted észre, mielőtt lehaloztak az XPS-t.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz kunberci #81588 üzenetére

    Miért ilyen törtkaviccsal töltöttétek fel? Ha a vizlentartás volt a cél, arra gömbölyű kavicsot szoktak alkalmazni, illetve erre tehetsz bármilyen fóliát a szerelőbeton alá, ki fogja bökni kb. minden ponton, így nagyjából értelmét is veszti.
    Hasonló felújításban vagyok benne én is, konkrétan már 130 m2-t kitermeltem 25 cm mélyen, bár őszintén szólva én kaviccsal nem töltöttem fel, ugyanis ezt is bőven elég volt kitalicskázni..

    Szimplán a szerelőbeton alá, végig a falak mellett is teljesen felhajtva került le "traktor fólia". Helyi mezőgazdasági boltban ez volt a legvastagabb, 2000ft - 20m2, majd természetesen 4 hét után ment rá a GV45-ös kátrány végig, összedolgozva a falakban lévő kátrányréteggel.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz kunberci #81596 üzenetére

    A kavicsréteg alatt, előtte meg kell tömöríteni normálisan a földet, akár lapvibróval. Majd betermelés után mehet rá a fólia és a legfontosabb a vas. Szerelőt mindenképpen érdemes legalább 6-os vashálóval, bevasalni. Így nagyon minimálisan az esély süllyesdére.
    Sőt, bizonyos esetekben betonvassal érdemes betüskézni (és összekötni) oldalirányba a főfalak alapjába, így tuti pozícionálva van az aljzat.
    A terasznál pl. én is így tettem:
    01, 02, 03

    Egyébként neked is kb. a legvastagabb traktorfóliát mondanám, két rétegben. Két rétegben már valszeg nem szakad át olyan könnyen.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz kunberci #81600 üzenetére

    Ha homokkal körbeszórtad a vezetékrendszert, az úgy teljesen okés.
    De miért kéne szétbontani? :D
    Ha a mostani technológiai utasításokat betartva csinálod a felújítást (rétegrendek, stb.), akkor azt nem kell felbontani míg az épület áll, soha.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Red_Bull #81723 üzenetére

    Elég necces.. 4 cm vastagságban nagyobb az esély a repedésre is, illetve az ott folyamatosan külön fog mozogni..

    Ha nem sok fokból áll a lépcső, én inkább elvésném az egészet, és kiönteném újra, vashálóval együtt, ahogy megfelelő.
    Így legalább egybe lesz az egész, ha később lapozod nem reped szét a lap / fugasor, stb.
    Vagy ha az egészet nem is, de minimum azt a fokot, amire 4cm-t akarsz húzni. Ahogy írták, akkor is betüskézve, 2 komponensű ragasztóval beragasztva a betonvasakat. (Tuti h így is külön fog mozogni, de mégis tartósabb, mint a 4cm beton..)

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Termi16 #81737 üzenetére

    Nálunk ugyan maradt a gázfűtés a felújítás során, egy elviekben felső kategória Vaillant Exclusive kazánnal, viszont a nagy terekbe végig padlót tekertettem le, illetve a szobákban (és a fürdőben 2 törölközőszárítóssal) meghagytam a radiátoros fűtést, viszont kombinálva lett RTL szeleppel a padlófűtés ezekben a terekben. Az-az a visszatérő ágat vezérli az RTL szelep (szabályozható a kívánt padlóhőérték a termofejével), így minden radiátor visszatérője le van tekerve a szobákban.
    Eleve hasznosítva van a radiátor által visszatérőbe kerülő 30-40 fokos víz is, amellett h talán ez még jobb energiafelhasználás, a komfortérzetben is kellemesebb érzetet nyújt az alulról érkező hő is.
    De h az anyagi részére is kitérjek nálunk, nettó 124 m2-re tekertek le csövet, faluhelyen, nyugat Mo.-n, igaz a komplett víz, fűtést egy helyi srác és csapata csinált, de visszakerestem, 120.000ft volt a csövek letekerése (az-az ez kb 1k/m2)
    Plusz az anyagköltség volt olyan 400k (4x RTL szeleppel együtt)
    Nyilván ebben a kazánházszerelés költésge nincs benne, ez csak a padlófűtést érintő összeg.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Termi16 #81755 üzenetére

    Áh, az egyértelműen az-az ár, amire nemleges választ vár tőled. :D :(
    Töredéke a bekerülési költsége! S, szerintem nem is olyan melós dolog.

    Persze a fentebbi részhez hozzá kell tennem, h a terep előkészítést én 100%-ban megcsináltam.
    Az aljzat hőszigetelést végig befóliáztam vízzáró fóliával, mindenhol felhajtva a falakra, összeragasztva, erre ment végig a hőtükrös fólia, szintúgy öszeragasztva (ez már nem került felhajtásra, h a kritrikus falak alsó felét is inkább fűtése az ott futó cső, melegen tartva ezzel az esetleges hőhidat / minimalizálva a penész kialakulásának esélyét a falak aljánál) és behúzkodtam, méretre vágtam, összedrótoztam a 6-os vashálót is mind a 124 m2-en.
    Nekik csak tekerni kell a csövet és gyorskötözőzni.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz LanyUs #81775 üzenetére

    Index forumon kérdeztem, hasonló kalibert linkeltem elsőre én is (5-6 kw körüli minimum teljesítményküszöbbel), amire azt mondták, h brutálisan magas az a minimum fűtőteljesítmény érték...

    Épp fentbeb írtam, én végül a VAILLANT ecoTEC Exclusive VU INT II 216/5-7 mellett döntöttem, hasonló hőigényú házhoz. Ez 1,9kW-tól tud 21,6-ig modulálni.

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz LanyUs #81778 üzenetére

    Mármint milyen acélcsövet?

    Tudomásom szerint a mai kondenzációs kazánoknak saját kéményük van, csak azzal telepíthetőek, csak azzal helyezhetőek hivatalosan működésbe.

    _

    Más.

    A radiátorok mögé helyezhető hővisszaverős fóliákról van esetleg tapasztalat, vélemény?
    Most festés után h lent van minden radiátor, gondolkodom rajta, de gyorsan rákeresve a neten találni azért olyan véleményt is, h könnyen hőhidat csinál vele az ember, hisz ott letakarja az utcafronti falakat.. így a páralecsapódás, penész esélye is előfordulhat.

    Mit gondoltok, érdemes feltennem?

    Köszi!

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    Az igazi hősök hétvégén se állnak meg, mármint a gépek.. :)

    (Csak egy része az enyem)

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz kunberci #82250 üzenetére

    Nem hozzám szól a kérdés, de miért kell 10cm szerelőbeton?

    6-7 cm bőven elég, és felső rétegnek is az 5-6, inkább minél több hungarocellel tölsd meg a kettő közti rést.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz skyli #82278 üzenetére

    Baromi hülyén fog kinézni!

    Csináld meg egy alap 3D-s progiban az egész ház rajzát. Ennyire szűk pákrányzattal nyomasztó lesz az egész homlokzati kép. Nem beszélve arról, h a lábazat tövére is sokkal nagyobb mértékben fog az esővíz felverődni.
    Tavaly én '72-ben épült ház teljeskörű felújításába fogtam bele (nyilván még most is tart), én 12 cm grafitost raktam a 40-es falakra.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz varsam #82376 üzenetére

    20 m3-t emberi erővel kitermelni iszonyú brutál meló! Az a 350k szerintem még olcsó is 20 m3-ért.

    A konkténernél meg biztosan van olcsóbb törmelék elszállítási mód. Vidéken 5-6 m3-ért egy helyi vállalkozó fuvaros tőlem 10.000ft-ért visz ki, úgy h maga daruzza fel. Ő egy ismerőse telkére hordja, töltésnek. Mindenki jól jár, de a lényeg h egy kis utánajárással biztosan találasz olcsóbbat, mint a konténeres törmelékelszállítás.

    Jah és azzal mindenképpen számol h fellazítva az a matematika alapon számolt 20m3 minimum a 1,5x-ese lesz. Tapasztalat.

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    Sziasztok,

    Nem tudom föccer tudsz ebben segíteni, így első sorban mindenkihez szólna a kérdésem, estrich beton dilatációval kapcsolatban.

    Adott a dupla garázsom, most csináljuk ennek is az aljzatát, szerelőbetonnal, GV lemezzel, összefolyókkal, hőszigeteléssel, estrich-kel, végül járólap és kb 1,70M magasan csempe, h lehessen bent is autót, motort mosni és egyébként is meg legyen olvadva az autókról lecsöpögő esővíz elvezetése.

    A terület mérete 57m2 (9,5 m széles és 6 m mély)

    A kérdésem, h az estrich réteget mindenképpn szükségese-e a felénél dilatálni? Ha igen milyen mértékben?
    Elég-e pl. egy 2cm-es XPS végig? A járólapnál ez milyen formában nyilvánuljon meg? Muszáj-e oda kifejezetten dilatációs profilt vennem, vagy megfelel az is, ha azon vonalon a járólap 3 mm-es fugája végig színazonos szilóval van kinyomva?

    De nyilván a legfőbb kérdés h egyáltalán kell-e dilatálni?
    6-os vasháló megy bele végig!

    Köszi!

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz fero02 #82502 üzenetére

    Lesz benne dilatáció, nem akarom beszopni, h a lapozás után szétrepessze végig az egészet...

    Igen, épített zuhanyt magam csináltam, azt 3 rétegbe kikentem, nyilván hajlaterősítővel, 100% h ezt is kikenem.

    föccer

    Oks, köszi! Mentem fejben az infot.

    Mivel, 10-12 cm vastag lesz a beton, akkor a felénél megdilatálom. Tényleg kifutok a világból, ha ennyi meló után végre elkészül és szétreped..

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Morris #82556 üzenetére

    Ha annyira le akarod védeni, vegyél külön csővédőt. Mint a gázcsöveken is van. Alap védelmet az is biztosít, szvsz ennyire felesleges túlbiztosítani.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Morris #82559 üzenetére

    Értem, de te most a vascsőből indulsz ki. Egy KPE cső normálisan toldva és lerakva az életbe nem lesz cserés. Ha csak egy markoló, vagy földmozgás miatt meg nem sérül..

    82562,

    ..én tuti nem burkoltatnék repedt betonra, szét fogja repeszteni a lapot, ez 100%.

    A legtutibb, ha fel van verve és újra van betonozva (huszonévvel ezelőtt - még régebben meg pláne - nagyon sok esetben csesztek rá pl. egy terasz vízszigetelésére, így érdemes már normálisan megcsinálni a rétegrendeket).
    Vagy meg lehet próbálni a betonvarrást ha alapvetően jó a beton, és nem dilatációis probléma miatt keletkezett a repedés, vagy valamilyen feszültségmentesítő lemezt elhelyezni előtte alá az egész felületre.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Morris #82564 üzenetére

    Akkor az van amit írtam.

    Vízszigetelés nincs, és gyanítom a lábazat sincs a terasz mögött hőszigetelve.
    5cm betont a 17.000ft-os lidlis véső felveri.. kapd fel. Ha mélyebbre nem akarsz lemenni a 2 réteg beton miatt (szerelő, h tudd GV lemezzel borítani) valahogy akkor is old meg a vízszigetelést, de még a terasz lábazat belsejénél is..
    Mert az új beton is pikk pakk megszívja magát vízzel, így újra idő kérdése lesz a repedés.
    Kisáni jó 2 ásónyom mélyen lábazatra belülről fóliát körbe, majd kavicsot bele h minél inkább lent tartsd a vizet, tetejére 16-os sóder bedöngölve és rátenni egy SBS modifikált GV lemezt végoig. Mi ezzel dolgoztunk most, iszonyú jó anyag, simán megéri a hagyományos GV45-höz képest a felárat. Sokkal könnyebb melegíteni, erősebb, ellenállóbb, öngyógyító, rugalmasabb, stb.
    Annyi, h 5 CM estrichet nem szívesen fog kőműves vasalni.. vagy max. 4-es hálóval, de még arra is húzni fogja a száját. Ha van rá mód, kicsit én vastagítanám, úgy 6-7 cm-re.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz ivana #82567 üzenetére

    Ezt így a 3. emeltről postolva gondolod, vagy már próbáltad is? :D

    Ne hidd. Sőt, a csákány betont törni kb. a legalkalmatlanabb. Lepattanik, kitekerdik a kezedből és sokkal fárasztóbb. Akkor már egy 5kg-s kalapács, ha minden áron kézi erő és max úgy aláfeszíteni csákánnyal.
    ..és akkor még nem tudjuk a terület méretét. Létezik 30-40 m2-es terasz is.

    De eleve minek szízvjon az ember, amikor manapásg már bagatel pénzekért találni megfelelő szerszámot. Hobby célokat, 1 komplex házfelújítást kiszolgál egy olyan gép. (Más kérdés, h én inkább veszek használt ipari gépet ilyen célokra, de egész jó véleményeket találni arról is.)

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz philoxenia #82571 üzenetére

    Meggyőznél, ha nem most törtük volna fel a garázsom, 60 m2 14-18 cm vastag tizenéves, qrva cementes beton.
    Volt olyan pontja ahol a korábban linkelt fotón lévő 17kg-s, 25 Joule-os Makita bontókalapács percekig dolgozott egy 6-7 cm-es szeleten, új 30 mm-es vésőszárral.
    Ekkor jöttem én a 100kg-mal és az 5kg-s kalapács. 3x vertem oda és már repedt is, az alátámasztott beton. Ezt csákánnyal max csiklandoztad volna.

    01, 02, 03

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz philoxenia #82581 üzenetére

    Nyilvánvaló, viszont kipróbáltuk, esélytelen volt. Egyébként valóban nem építőiparban dolgozom, felsővezetőként nem is tervezek nagy építőipari karriert befutni, viszont a saját házamnál odateszem magam és csinálom én is.
    Viszont mi ezt tapasztaltuk, pont mint ahogy rajtam kívül még legalább ketten akik leírták h kalapács a nyerő.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz philoxenia #82598 üzenetére

    :D

    Tényleg nem érdekel h ezen pörögsz, felőlem belinkelheted a piramiskőpattintás módszereit is,
    nyilván világos volt számodra is amit leírtam és talán az is, amit rajtam kívül ketten is megerősítettek. KIPRÓBÁLTUK a csákányt, és lófaxra se mentünk vele.
    Örömésbódóttág h te igen, de ne akard már azt a véleményt rámerőltetni, ami qrvára nem működött!

    De mondok egy másik példát, amiről írtam már fentebb.

    Pont a mostani példádhoz hasonló ökölszabály, h a vésőgépbe betonvéséshez hegyesvésőt KELL rakni, a laposat pedig téglához.
    Nos, a fürdőszoba kb 15 éves, 6-7cm vastag estrich-jéven a TE72-esem hegyesvésővel csak pattogott. Bármekkora ívet fogtunk, 3x annyi időbe telt lehasítania az új hegyesvésőszárral a betont, mint lapossal. Nyilván ezt is betonja válogatja, mert a többi beton jó részében mi is hegyeset használtunk.

    Szóval, lehet felőlem bármi az elmélet, ha több esetben a gyakorlat bizonyítja az ellenkezőjét. Fogadd el.

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz LanyUs #82600 üzenetére

    Kifejtem röviden. Egy részből én ilyen mentalitású vagyok, noh meg ha egyszer kötetlen munkaidőben dolgozom, azt is 99%-ban itthonról, nem bírom elnézni h más melózik, én meg csak ott állok és felügyelem a felújítást. Mert azt is kell, h minden pontosan, a megbeszéltek szerint legyen kivitelezve, elvégezve, hisz van bennem egy jókora maximalizmus.
    Pl. 38 méter falszakaszt a kőművessel ketten vízszigeteltünk utólag. Több helyről kértem árajánlatot utólagos falszigetelésre, injektálós mende mondában nem hiszek, lemezbetolás szétver mindent, így maradt az aláfalazás. Nem nagy móka, méterenként ki kell vésni pár pillért, habarcs, SBS modifikált lemez és mehet a visszfalazás ékellésel. Kértem jó pár helyről ajánlatot, 20-24.000ft-os méter árakat kaptam, ez alaphangon 760k. Ketten a kőművesemmel 1,5 hét alatt megcsináltuk az egészet, úgy h én melegítettem össze a kátrányt végig, a költségem a saját munkámat nem számolva 216k volt.
    Jah és biztos vagyok benne, h ennyire precízen, mindenhol összemelegítve senki nem csinálta volna meg.
    Ezek mellett itt nyugaton 3-3500ft / óra 1 kőműves órabére. A segéd sem jön el 1800 alatt és kb. nem találni már ilyen feladatra embert. Akinek van valamilyen épkézláb szakmája kijár Ausztriába, az alkoholista meg maradjon otthonkocsmában.
    Vezetem excel-ben a munkaórákat és kiadáslistát kezdetektől. Ha csak utóbbi órabérével számolom a saját munkaóráimat (hisz nekem mindenki órabérben dolgozik és úgy is fog), tavaly április óta 2,1 millió maradt a zsebemben és a saját munkámat is délután, este ugyanúgy elvégeztem.
    Így talán már racionális magyarázatot adtam rá, mert nem tűröm el az efféle előítéletekkel teli véleménynyílvántást, hibáa csak megjegyzés volt, már bocs!

    Tudom, aktív vagyok én is, ismerem a PH forumot, nemhiába az egyik legjobb közösség Mo.-n.

    Szerencsére már minden bontási munkálattal végeztünk, vésőgépet hallani sem akarok (és a szomszédok sem).
    Az alapszisztéma nálunk is az volt, h ha van rá mód, mindent géppel, mert iszonyú enerigákat emészt fel a bontókalapács. Ahol kellett rásegítettem, majd a gép fellazított a cikkejet.
    A 60 m2-ből 3 teheruató beton jött ki (3x 5-6m3).

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Pttypang #82673 üzenetére

    2 ember 15 m3 földet szerintem nem fog 1 munkanap alatt eltolni és elegyengetni.
    Az ár amúgy átlagos 2 emberrel számolva, viszont a 15 m3 nagyon sok.
    1 m3 általában 15-16 alu talicskányi anyag, ennyi földnél az 225 talicska. Óránként 28 talicska, 2 embernél 14 talicska fejenként, ami azt jelenti h 4,5 perc van 1 talicsaka megrakására, eltolására, leborítására és elterítésére, 1 embernek.
    Szerintem ennyi idő alatt nagyon nehéz lesz kivitelezni.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Morris #82685 üzenetére

    Jogos, csak kérdés, h a 2 ember mire végez azzal a 15 m3 földdel.. mert az 1 nap szerintem necces, inkább 2 nap lesz minimum. Viszont azt is érdemes megjegyezni, h a Bobcat bármennyire jó holmi, a maga 5-6 tonnás tömegével nem tud olyan precíz munkát végezni, mint 2 ember, szóval a Bobcat után tuti kell még gerebélyzni, szintezgetni, viszont valóban, ha ez a házigazdának belefér, az biztos h gyorsabban elteríti a kupacot.

    A garázsomban mint írtam a betont mi törtük fel és talicskáztuk ki, viszont volt még alatta vagy 15 cm vastag, törmelékes, összeállt föld 60 m2-en és mivel 3 embernek simán elment volna vele 3 nap mire felszedjük, kitoljuk, én megtettem és hívtam egy Bobcat-et.

    Pontosan 40.000ft kért a 10 m3 föld kiszedéséért, és ebben benne volt az is, h el is szállította az az autó, ami idehúzta a Bobcat-et. 3 órába telt a mutatvány, a végén pedig még behordott a szerelőbeton alá 3 m3 kavicsot, amit másnap lelapvibrúztunk.
    Szerintem nem kért sokat, és időben is töredéke volt, mintha kézzel álltunk volna neki ennek is, viszont tény h kellett a gép után egyengetni rendesen...

    Crytec210

    Szerintem akkor is korrekt, bár régió függő is, de napi 40.000ft kifejezetten fizikai munkára szerintem nem sok.
    Viszont arra figyelj, h ne napokat szórakozzanak vele, mert akkor már nem olyan buli neked sem.

    philoxenia

    Írta h kert és termőföld. Gyanítható, h nem anyagos földet, építési homokot, vagy sódert visznek oda. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Libidec #82699 üzenetére

    A vascső vízvezetéket mielőtt bebetonoznád, egy vizessel én biztosan kicseréltetném minimum KPE-re, vagy 5 rétegűre. Azokkal az életben nem lesz gond és bebetonozható mind, a vasnál idő kérdés h mikor reped meg. Noh meg eleve ahogy látom a rajta lévő csap is bőven a leendő betonsík alatt van, annak is kell keresni egy új helyet magasabban.

    Ha ez megvan, a következő lépés h el kell vésni minden olyan betonrészt / lépcsőt, amibe az új, végső betonréteged ütközne (az-az, azokat a síkokat, amelyek az új betonnal megegyezőek és ebben a térben helyezkednek el). Ez azért fontos, mert beton a betonhoz nem köt, ha te a meglévő régi lépcsőre és az új betonre járólapozol, 100% h minden ilyen ponton szét fog repedni a burkolat.
    Ha nem is teljesen, de minimum anyira vésd el, h itt is meglegyen a 6-7 cm-es végső estrich vastagság.

    Nem tudom mennyire akarod szakszerűen megcsinálni és azt sem, h van-e a jelenlegi aljzatban vízszigetelés (mikori a ház, ebből kb. tippelhető h került-e oda is), de ha a jelenlegi betonsíkodat vesszük "szerelőbetonnak", akkor célszerű GV45-ös lemezzel kibélelni az egészet, vagy ha nem költenél rá ennyit, akkor a legvastagabb PE fólia is megteszi alá.

    Ha ez megvan, fel kell rajzolni a tervezett végső síktól körbe a falra egy méter vonalat. Nyilván ha a meglévő folyosó, vagy másik tér jelenlegi síkjára szeretnéd hozni, akkor azt kell átvinni vízmértékkel.
    Ebből már tudsz számolni / mérni. Járólapnak 1,5 cm-t szoktak elhagyni (lap + ragasztó), így ha te is járólappal burkoltatnád, ettől a vonaltól neked 101,5 cm-re kell a betonsíkot megcsinálnod.

    Bár kis felület és valószínű nem lesz akkora mozgása, de betonozás előtte körbe a szegélynél érdmemes polifoam dilatációs szegélyt lerakni.

    A betonozás mindig a fal mellől indul, mivel nem tűnik nagy térnek, minimum 0,5 m2-nyi területen csinálj a fal mellett körbe egy U szegélyt, amit folyton ellenőrzöl a métervonaladtól. Ha ezt jól beállítottad, elkezedheted feltölteni a köztes részt is betonnal. Majd egy alu vízmértékkel szépen el kell "húzni" figyelve a kellő vízszintre (spec. esetben lejtésre - lefolyók pl.).
    Ha el van húzva és kész a szint, egy simítóval (kartecsni) körkörös mozdulatokkal simára kell húzni.
    1 nap múlva járható, 3 hét múlva burkolható.

    Apropó, fotókból kiindulva itt van azért bőven 17-20 cm vastagság. Ha nem akarsz ennyit betonozni, a fóliára / kátrányra tegyél le 10 cm hungarocellt (sága jelölésű EPS-t minimum). Olcsóbb, egyszerűbb és még hőszigetel is.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz runner 125 #82704 üzenetére

    Egy dolog még eszembe jutott.
    Ha abba az Ariel-es flaskába a bojler / kazán vize csöpög és ha már úgy is betonozod a síkot, nézz körbe, hátha ki tudod vezetni a csatornába / kútba, lefolyóba onnan egy a betonba telepített lefolyócsővel.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz #73959936 #82710 üzenetére

    Alapvetően már a minőségi, márkás gépek is annyira jó áron elérhetőek, h szerintem nem érdemes 4-5.000ft-tal olcsóbban kínai gépet venni, pláne használtan, mert kb használtan is 7-8-9.000ft-ért mennek, amikor 14,5k-tól már kapni pl. Makita-t, 3 év garanciával.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    Srácok, a melléképület rész (garázs, kazánház) szomszéd felőli 2,7 méter magas falában van kb 5 cm dőlés.

    Az egész épületrészben levertem a régi vakolatot (megpucoltam a téglafugákat is, h az új vakolat oda is beépüljön) , a terv h gépi vakolókkal újravakoltatom az egészet. Viszont ők 1,5 cm-ig vállalják 2300ft/m2 áron.

    Az 5 cm-t 7-8.000ft-os m2 áron helyrehozatni függőbe olyan nagy felületen azért zúzós.

    Mivel lehetne előtte hellyel közzel függőbe hozni, de legalább annyira h 2-3 cm-nél a tejére se menjen több gépi vakoló anyag?

    Egyébként nézte statikus, nem alap és nem tető nyomás miatt ferde a fal, szimplán annó így "sikerült" felfalazni.

    Gipszkarton előtétfalat kevésbé preferálnám, hirtelen az ugrott be, h cserépdarabokat ragasztatok rá, ez mennyire életképes?
    Vagy érdemes XPS-sel? Csak arra meg nem lehet vakolni ha jól tudom.

    Köszönöm!

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Ispy #82777 üzenetére

    Tetess rá grafitosat, az 20-25%-kal jobb hőszigetlési tényezővel bír ugyanazon vastagság mellett, mint a nomál. Nálunk ugyan csak felújítás van, de 12 cm-es grafitos került a 42-es falakra, a födémre pedig 20 cm kőzetgyapot és persze a kazán is új, egy felső kategóriás Vaillant EcoTec Exclusive VU INT II 216/5-7 .
    Most jön az első tél, h konkrét számokat fogok látni.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz varsam #82797 üzenetére

    Linkeld már pls, engem is érdekel.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz w.miki #82880 üzenetére

    Nekem a mozaikkeramia-tól van minden, úgy néztem magasan a legkevdezőbb árakkal dolgoznak, nagy gondom nem volt velük, garanciát is korrekten intézték, szóval nézz körbe náluk is.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz w.miki #82894 üzenetére

    Mindent.

    Az összes burkolatot, járólapot a fürdőbe és a külön wc helységbe, kádat, zuhanyzót, cseptelepeket, wc-ket, törölköző szárítós radiátorokat, folyékony fóliát, hajlaterősítőt, ragasztó anyagokat, zuhanyajtót..
    Gyakorlatilag a helyi kereskedői ajánlatnál kb 15%-kal kedvezőbb árat biztosítottak, és ingyen kihozták az egészet, nagy emelőhátfalas postaautó raklapokon, szépen bejárt a fickó, lebekéázta és ennyi.
    Pár db lap sérülten érkezett, lefotóztam még a raklapon, ahány db el volt törve, m2 árból arányosan másnap visszautalták azonnal, és még vágni is jók voltak, szóval részemről ajánlottak.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz KMan #82939 üzenetére

    Az építtetés során nem kértetek fényképes dokumentációt? Ha van nézzétek vissza alaposan.

    Egy új építésű háznál szvsz két okból vizesedhet alulról a fal.

    1. Iszonyú magas páratartalom miatt ott csapódik le.
    Mikor lett kész, mikor volt utoljára benne betonozva, vakolva?

    2. Hanyag kivitelezés. Nem került a fal alá valamiért GV lemez, de erre nagyon kicsi esélyt látok, vagy esetleg nem megfelelően olvasztották össze a rétegeket, vagy össze sem melegítették.

    Szvsz mindenképpen várjátok meg a kivitelezőt, addig ne csinálj vele semmit.

    ui.

    Csak 1 helységben, vagy minden helységben az összes fal? Csak belső falak, vagy főfalak is, vagy mindkettő együtt?
    Padlófűtés van, vízscsövek nem futnak ott? Az én kivitelezőmtől hallottam már ilyet, ők mentek javítani, ugyanis az előző brigád a vízvezeték rendszeren egy press idomot nem préselt össze...

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz pjen #82942 üzenetére

    Az egy mese. Nem is értem h lehet kereskedelmi forgalomban az a technológia..
    A melléképületrészemnél amikor elindultam az utólagos vízszigetelés felé, engem is rá akart beszélni, de nem lett volna az a pénz, amiért azzal csináltatom meg.
    Így maradt az ismerős kőműves, és én, meg 2 vésőgép, és aláfalaztuk az egészet, SBS modifikált GV lemezzel, összemelegítve a fal alatt, ahogy kell. Árban a fele volt és ennél nincs jobb, tartósabb, minőségibb technológia utólagos szigetelésre.

    KMan

    A csatornaszagot szerintem csak szerelési hiba miatt érezhetitek. Elég behatárolható szerintem a szag eredete, érdemes körbejárni minden szanitert..
    Valamelyik szerelvény rosszul van csatlakoztatva a lefolyóra. Legyen az mosdó, WC, vagy a kézmosó(k) lefolyói csövei nem jól vannak összedugva, esetleg valahol nincs bűzelzáró kialakítva, de gyárilag erre nagyon kicsi az esély (összefolyóknál, folyókáknál gyárilag benne van).
    Ha van fent mosógép, azt is nézd, raktak-e neki mosógép szifont, stb. Át kell nézni mindet.

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz w.miki #82944 üzenetére

    Átküldöm szívesen mindjárt, de alapvetően úgy gondolom egy fürdőszoba mindig ízlés és pénztárca kérdése.
    Nem biztos h neked azt tetszik, mint nekünk.
    A pinterest.com amúgy tele van millió képpel, ha nincs meg az inspiráció, érdemes nézelődni ott, vagy fb-n is van egy halom lakberendezési csoport, amelyekből ki lehet indulni és leírják a fotón látható csempék, szaniterek típusát.

    Jah és a legfontosabb h az éterből fotók alapján NE vegyél csempét, járólapot! Mindenképpen nézzétek meg személyesen valamerre az adott burkolatot és csak azt követően rendeld le pl. innen - ha esetleg kedvezőbb az ár.

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz canniball #82975 üzenetére

    A tükröt én is úgy csináltattam (100 széles, 80 magas), pontosabban ugyanolyan profilból van, mint a konyhában lévő néhány alu ajtó (Z12), csak ebbe nem tejüveg plexi van, hanem 4 mm-es tükör nyilván.
    Fölé került egy LED megvilágító lámpa, ami szintúgy pont 100 széles, és innen van.
    Erős a fénye és szerintem jól néz ki a lámpa.

    Ezek még jelenleg félkész állapotot tükröző fotók. Hiányzik a mosdó alatti szerkény, a bal oldali törölközőtartó, stb. De a lényeg látszik.

    01, 02

    (2. kép ne tévesszen meg, nem csak felfelé világít! :) Alulra és felülre is pont annyi fény jut, csak nyilván a sötétbarna csempén ez kevésbé érvényesül a képen, mint a fehér falon.)

    macilaci78

    Hm, frankó megoldás, szép!
    Kapcsolók nálad is Valena, ha jól látom?

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz canniball #83010 üzenetére

    Mint írtam 4-5 éve a konyha is ilyen profillal lett szerelve, ez volt akkor szimpatikus, s mivel próbáltuk úgy csinálni az egész felújítást, h némi összehang legyen a terek színeiben, anyagiaban, így esett most ismét erre a választás.

    Kimértem a mosdótól a pontos távolságot, vízmértékkel bejlöltem a felső profil felét, ment rá a maszkolószalag, feljelöltem a két szélétől kb 10-10 cm-re 1-1 pontot, kifúrtam, és 1-1 6 x 80-as csavarra van felakasztva Nyilván kifúrtam a profil hátoldalát is, oda akad be a 2 csavar fej. Így nem áll el a faltól és az akasztás sem látszik.

    Emlékeim szerint olyan 4500ft métere, levágva, sarokösszefogókkal, csavarokkal együtt.

    Nézd, az teljesen egyértelmű és mindig is igaz lesz, h egy fényes felületen (pláne világos - fehér, krém, stb.) a használati nyomok kevésbé látszódnak meg, mint matton (főleg sötét matton), de a fényes nekünk egyszerűen nem tetszett, próbáltuk minél "visszafogottabbá" tenni.
    De h a kérdésedre is válaszoljak, a matt barna egyértelműen kényes, tenyérnyom nyilván látszik rajta ha úgy esik rá a fény, az alsó mogyoró színű ilyen tekintetben már jobb. A megszáradt vízcseppet bizonyos szögből megmutatja, de ezenkívül más negatívumot nem tapasztaltunk. Nyilván papcsuban jár bent az ember, azért ha rendszeresen takarítasz, szerintem nem okoz komoly bosszúságot.
    A világos krém rész viszont ilyen téren baromi jó a Lana-ban. Ezen semmi nem látszik meg. Szóval, ha idegenkedsz te is a fényes burkolatokról, nézz mattból is világos árnyalatút, azzal kb. semmi gondod nem lesz.

    macilaci78

    Mármint h érted h túl nagy? 100-as dupla mosódhoz mekkorát illett volna rakni? Vagy magasságban nagy?
    187 vagyok, nem szeretek hajolgatni sehol.

    Ebben a keretben megvilágítás nincs.
    A 9,5 m2-en van 8db 3,5W-os Philips GU10-es LED, plusz 2db külön kapcsolóval az épített zuhany fölött. A felső tükörmegvilágítás tényleg elég brutál, így a fotón lehet nem jön át, a spotok mellett felnyomva mindkettőnknek bőven elég. Ráadásul az is rásegít, h hidegfehér, ami ilyen célokra jobb, erősebb fényt biztosít, mint a naturálisabb meleg (spotok olyanok).

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz bazsimano #83265 üzenetére

    A kérdés, h írásba volt-e adva, illetve h megbeszéltétek-e, lett-e konkretizálva, h a két konnektor középvonala legyen 126cm, vagy a felszerelt szerelvények közti minimális távolság. Sajnos ha ezek betűről betűre nincsenek leírva, lerajzolva egyértelműen, és nem is vagy otthon h ellenőrizd (bár, gondolom a csempe nem a vésés és a szerelődoboz másnapján került fel, így lett volna lehetőség utánamérni, egy kis gipsszel pedig arréb tudtad volna rakni te magad is), akkor az efféle kockázat mindig benne van mindenben.
    Mert a 118 cm nagyjából 126 cm-es középvonaltávolságot jelent, szóval nem biztos h ő volt a hunyó.

    Ha 1-1 csempét érint a dolog és te mindenképpen azt a bútort szeretnéd berakni közé, akkor finoman körbe kell vágni a fugát az érintett csempe körül, kalapács, vésővel kivésni, arébb gipszelni a dobozokat, majd visszaburkolni.

    Amennyiben nem akarsz bontani, és dupla mosdó volt a cél, akkor sincs minden veszve.

    Létezik 100 széles dupla mosdó, tudsz venni készen is alsó bútorral együtt, illetve szintúgy kapsz 100 széles tükröt is, de a tükör a legkevesebb, abból bármilyet tudsz gyártatni.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák