Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz kisi #8087 üzenetére

    Magyarul popszegecsHÚZÓ való a szegecs összenyomására. Hát nem egy logikus elnevezés...
    (ugye húzni akkor szoktunk, ha kiszedünk egy kötőelemet - mondjuk pl. szöget - egy anyagból).
    Vagy ez lehethogy azért van, mert teljesen máshogy működik ez, mint én gondolom ? :F

    Az ezermester.hu-n ezek a leírások vannak (holnap végre talán lesz időm elolvasni):
    keresés - popszegecs
    keresés - szegecs
    címke: szegecselés
    A szegecselés reneszánsza
    A szegecselés reneszánsza II.

    pld. műanyagot fémhez
    Hát pl. az egyik ezermesteres képen bőrt szegecselnek. Erre mi használható ?

    Az aldiban úgy látom, egy árban fut a három szerszám:
    Blankoló- saruzófogó, popszegecshúzó, és a bőrszegecselő.

    Akkor a minősége alapján kéne megállapítani, hogy ez megér-e 1800-at.
    Ja és viszont ez készlet: "a készlet tartalmaz egy 260 mm-es popszegecsfogót 4 különböző szegecsfej-betéttel és hozzá illeszkedő HSS-fúróval, 60 szegeccsel"
    Ezek mennyibe kerülhetnek / mennyit érhetnek ?

    Mit jelent az, hogy HSS fúró ? Gondolom valamilyen fém fúrófej, vagy valamiben speciális ?
    (Google-al high speed steel-et találtam rá, csak ez nem tudom mit jelent a gyakorlatban. Elvileg logikus lenne, hogy szegecshelyet gyorsan tudj fúrni, mert az a lényege az egésznek. Csak hogy a fúrófej ezt a gyakorlatban meddig bírja, az viszont kérdéses. Egy barátomnak van egy kb. 600ft-os 4-es fémfúrója, az bírja. Csak az ugye kicsit más árkategória...)

Új hozzászólás Aktív témák