Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Met

    Topikgazda

    válasz DeFranco #53926 üzenetére

    Hmm, szépen néz ki:)
    Látok ott a korábbi ablak csonkjait, azokat szintbe kellene csiszolni, hogy javítás után ne látszódjanak, a görcsökkel illetve azok hiányával ne foglalkozz, szerintem hagyd úgy, ne akard kitölteni a rést.

    Festékmennyiség, szerintem egy doboz elég (0, 75-ös), ha bizonytalan vagy, vagy esetleg nem akarod hogy ott álljon a festék vegyél két kisebb dobozzal és visszaviszed ha a másodikat nem kell kibontani.

    Spakli, kettőt vegyél, egy szélesebbet ami kb. olyan széles mint a legszélesebb felület hogy haladós legyen, és egy keskenyebbet hogy a kisebb részekhez hozzáférj.

    Ha azt a tapaszt veszed amit linkeltem az gyorsan szárad, tapintásra érezni, amikor elkezded csiszolni és csíkot húz a papírra akkor még kell neki idő mert maszatolja, nem rontod el vele nyugi.
    Az első réteg úgy is azzal fog elmenni hogy a nagy repedéseket töltöd ki vele, miután megszáradt és lecsiszoltad mehet rá egy vékonyabb réteg.

    Csiszolópapír, hát ezt nem tudom, ránézésre szoktam választani :B A csonkokhoz vehetsz durvábbat.
    Gépet használhatsz, jól is néznénk ki ha ettől esne ki az ablak:) Dremmelt nem ismerem mik vannak hozzá.
    Nem feltétlenül kell tükörbe csiszolni, amilyen igényed van rá, a fa állagának a megőrzése a cél.

    Trinát festékeket szoktam venni, illetve most beltérre Obi-s festéket amiben alapozó is van, vízbázisú.
    Polcokra, kis szekrényekre, gyorsan szárad nem büdösítek vele a lakásban. Kültérre nincs vele tapasztalatom.

    A képeket nézve kell sziloplaszt is, a régit vágd szintbe sniccerrel és miután megszárad a festék húz ki újra, oldalt is.

    Erről a fa javításról lehet van youtube-on videó, hasznos lehet. Könnyebb csinálni mint leírni :U
    Ha lehet festékboltba menj, ott jobban értenek hozzá szerintem.

    "If in doubt, flat out!" Colin McRae

Új hozzászólás Aktív témák