Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • viharhozo

    addikt

    válasz Kobe #18 üzenetére

    Az ablakos altalaban 50% eloleget ker, aki tobbet ad, az buta. Sajnalom, erre nincs mas szo. Ezert a penzert legalabb az abalakot megkapod, a maradek kifizeteset pedig ahhoz kotod, amihez akarod. Verseny van vagy mi, ha nem tetszik, odebbmesz. En egyebkent eloleg nelkul gyartok (a nagysagrend termeszetesen kisebb, mint az ablakcseree), a megrendeloben mar maga a teny is bizalmat kelt, h nem fizet elore semmit.

    A szakmunkasoknak egyertelmuen nem kell eloleget adni, az anyagot mindig magad vedd meg, ha van ra modod.

    Durvasága miatt töröltem - moderátor.

  • mdk01

    addikt

    válasz Kobe #18 üzenetére

    Én mint asztalos vagyok jelen a aszakemberek között.
    A helyzet az hogy nagyjából átlátom, mint szakember a problémádat.
    Ha cégtől legálisan kérsz vmit azért kér előleget mert megteheti hogy kér, de ott ő is kötve van a szerződésben szereplő kikötésekhez(határidő, előleg, minőségi fok stb.)
    Ha viszont Illegálisan(szerződés nélkül) kérsz vmit vkitől akkor meg azért kell az előleg, hogy biztosítsa magát szakember.
    Én legalábbis azért szoktam előleget kérni.
    Nem forgatok milliókat, de az biztos hogy ha vki 1millás szekrényt kér tőlem azt összetudnám rakni zsebből is mert van keret az anyagra, de ugye nem rakom össze előleg nélkül, mert nem fogom megkockáztatni, hogy mikor kész van a szekrény csak úgy azt tudja mondani hogy ''köszi mégse kell''...ezért biztosítom be magam, nem pedig az anyag miatt.

    Láttam már kőművest(szemét egy banda szinte az összes) hogy kért a kuncsafttól először 20k-ta aztán rá egy hétre 30k-t meg utána még kért vmennyit mert nem tudta megvenni az anyagot és még kellene neki ez meg az ahhoz hogy be tudja fejezni.
    Na most az ilyen szakember az mennye a francba akinek nincs 100k-ja amit tudna forgatni ilyen célból.
    Sztem ennél megalázóbb dolog és komolytalanabb szakember nincs a földön.
    Az ilyen szakemberekkel csak egyszer dolgoztat az ember és nem ajánlja őket senkinek csak az ellenségének.

    ViharhozóNeked is igazad de vedd azt is figyelembe hogy nem mindneki jártas e téren és nincs tapasztalata hidd nem egyszerű neki sem, főleg ezeke után.
    Szokták mondani hogy...''Az első házat amit építesz add el az ellenségednek, a másodikat a barátodnak, a harmadik meg tartsd meg''.

    LibraNem kötekedni akar Viharhozó hanem segíteni ami persze biztos most nem esik jól a történtek után, mert hülyén jön le.Jobban utána kell járni dolgoknak mert szemét egy vlágban élünk.

    Még vmit akartam írni csak elfelejtettem mert baszogatnak hogy menjek már innen...:DDD

Új hozzászólás Aktív témák