Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kobe

    veterán

    sziasztok

    gondoltam megosztok egy nagyon érdekes, bár kissé hosszú történetet az olvasgatókkal, nekem tanulságos volt, bár magamaon és családomon esett emg a leírt sztori
    éppen lakás tatarozás kellős közepén állunk, elég nagy összegű, többmilliós ''beruházás'' ez a családnak, tetőtől talpig nagygenerál, kőművesekkel már szívtunk eleget, ez most nem téma, de a lényeg, eddig semmi nem jött össze és a tegnapi nap betetőzte de alaposan

    a sztori : cég és személyneveket nem közlök mivel valószínűéleg jogi útra megy az út és nem hiányzik h hitelrontással ellenünk érveljenek

    a munkák során éppen a nyílászárok (ablakok) cseréje volt/van soron, műanyag nyílászárót beszerezni beépíteni nem kis összeg, nekünk valamivel több mint 600 ezer forintba került, révén elég nagy felület, egy városközpontban fő utcára néző lakás teljes ablakcseréje
    egy baranyai illetőségű, székhelyű céggel kerültünk kapcsolatba, illetve annak egy alkalmazott utazóügynökével, legtöbb ilyen vállalkozó házalóügynök formában jelenik meg tudvalevő.....ki is jött helyszínre az ügynök, mért, jött később egy melós még egyszer mérni, pontos rajz készült arról hogy néz ki msot, milyen legyen : bukó-nyíló vagy fix üveges stb, a bukónyíló ablakok drágábbak, ezt elmondom azért
    itt van előttem a szerződés, illetve a mellékelt ábra hogy melyik ablak hogyan nyíljon, milyen felosztásban legyen stb
    az úriember megmondta, kb 2 hét hét a legyártás, és 1 nap a beszerelés...a 2 hétből lett 4 hét mire kiszálltak, igaz 1 hetet miattunk kellett csuszni egyet miattuk, ez a legkisebb gond......tegnapra, szombatra volt leffixálva a beszerelés, ennek ellenére pénteken este 10 órakor sem lehetett utolérni az ügynököt h most mi a fakk van, jönnek nem jönnek, szombaton reggel idetelefonál, hogy jönnek 1 óra múlva....megérkeznek, az ipse első szava h kéne fizetni a fennmaradó összeget, 2/3át már anyag és munkaköltségre kifizettük, a fennmaradót meg a helyszínen kellett volna, de mivel nem tudtuk h jönnek e, nem volt itthon 200ezer ft, mivel általában a bank péntek este 10 kor nincs nyitva, kártya meg nem ad ki 100ezreket, főleg ha limites, és nem egy oylan jó környék ez h 100ezreket őrizzünk napokig vagy az utcán hordjunk...a lényeg : megmondtuk az ürgének, ha már közel 400 ezer forintot kicsengettünk, illene virítani valamit, itt van még kb 140 ropi, a maradék 60 at meg hétfőn oda tudjuk adni, mivel mégsem teljesen a mi hibánk, többször lefixáltuk vele h érkezés előtt 2-3 nappal szóljanak, h minden rendezve legyen, erre idetelefonál 1 órával előtte...erre egy rövid kurvaanyád volt magamban a válasz
    az ipse reakciója arra hogy nincs meg a teljes összeg, 10% a hiányzik : rendben fiúk, pakolunk, megyünk haza, hétfőn jövünk vissza.....itt elborult az agyunk, megmondtuk h azért a 600 ezerből 550ezerért illene csinálni vmit ha már nem határidőre jöttek...nem akart, a munkások ellebne jó fejek voltak, ők igen...na gyors kuncsorgás szomszédoknál, ritka jó szomszédi közösség van, összedobtuk a zsét 5 perc alatt, kezdődhet a meló...
    elkezdik felpakolni az új ablakokat, közben nézegetjük : hm, ez csak egy keret, de hol van belőle a másfél négyzetméteres ablaktábla ? -hát, az sajnos a rakodás közben eltört, de hoztunk bele muanyga lapot ami szigetel....válasz : anyázások nélkül : és nem volt senki a műhelyben aki fél óra alatt méretre vág egy másik abéaktáblát és akkor nem ugy néz ki mint a putriscigányoké ? -hát sajnos idő nem votl rá de jövünk hamar cseréljük...jóvan...elkezdjük számolni az ablakokat darabra, mi 17 et kértünk, de csak 16 van -hol a hiányzó darab ? -hát sajnos azt még nem volt idő legyártani de jövünk hamar berakni
    köv lépés : mi redőnyt és szunyoghálót is kértünk, és az hol van ? -hát az sajnos még szintén nem készült el, de jövünk majd vissza és azt is berakjuk
    erre már az inerültebb válasz : és maga komoylan gondolta h nem áll neki bezsereltetni amíg a teljes összeg nincs kifizetve, holott a rendelt áru felét meg sem hozta, és azért pénzt mer elkérni ami itt sincs ? igen, komoylan gondolta...erre már egy határozott ''megbaszom a k*rva anyád a ravatalon'' volt magamban a válasz, és mondtuk h ezt sürgősen felejtse el
    anyám majdnem szívrohamot kapott, szószerint, gyógyszerezték, anynit vezsekedett ezzel az ipsével, majd sírógörcsöt kapott
    mikor levágtuk h ez így nem ok, felhívtunk egy távolabi ismerőst szintén ezzel az ürgével csináltatta : problémák voltak és vannak a beígért javitásokat fél éve nem végezte el
    na gyorsan összecsődíteni emeletről 3 jó ismerőst tanunak, mert erről jegyzőkönyv kell, ez így nem maradhat
    apám és az ipse leültek kiszámolni, milyen tételek hiányoznak és akkor menynit is kéne pontosan leperkálni....meg is történt az elszámolás, jelentősen könynebb számlával állt elénk, kezdődjön a beszerelés : hu de szép hu de jo, de ez az ablak mért fix üveges amikor mi bukóra kértük ? és az mért bukó amit fixre kértünk ? tudniillik 8adik emeleten lábmagasságban nem kér nyitható ajtót az ember, kisgyerek kiesik rajta stb.....
    egyéb magyarázat : hát, azért fix mert az könnyebb takarítani magának asszonyom mint a nyílót
    anyám : igen ? könnyebb lesz 8 emelet magasan az erkélyen egy létrával takaritanom mint a szobábol leszerelni egy mozdulattal biztonságosan ? és legfeljebb a jó k*rva anyukájának a lakásában döntheti el h mit variál, a mi pénzünkön azt kell adnia amit mi kértünk...asszem ez így teljesen korrekt követelés
    végignéztük a számlákat, természetesen mindent bukóra a drágábbra könyvelt el az ipse, csak azokat vonta le ami nincs itt (redőny háló, 1 ablak) ...na ez így nem lesz jó, most már keményebb fenyegetőzés, ha nem hagyja abba a sorozatos átbaszást, perkálja vissza a 400 előleget a helyszínen és takarodjon a vérbe az ablakokkal, vagy csinálja meg rendesen
    végeredmény : a 17 lerendelt ablakból 7 darab hibás, ami beza majdnem 50 % os hibaarány, a melósok elmondták ők papir alapján gyártanak azt gyártják ami a papiron van, ők nem tudták, ok, nem az ő hibájuk, ezt elismerjük mi is....
    a 7 darab ablak : 1 törött, a főutca frontjára néző másfél négyzetméteres erkélyablak, egyik felén üveg, a másikon fehér muanyag mint a romaputrikban, 1 ablak hiányzik, az egyik erkélyajtó feletti ablak egy nagy táblából áll, a másik ajtó felett 2 kicsiből, holott mi egyformára kértük őket másik 3 ablak pedig a kérésnek nem megfelelően vagy fix vagy nyíló
    mindezek után a szerencsétlen melósok délelőtt 10 től este 10 ig itt melóztak, és amikor kiderült, annyi a hiba hogy jószerével a faszinak 1 ftot nem kell fizetni a helyszínen, képes lett volna a melósokat pénz nélkül elengedni...őket ősök zsebből kifizették, 35 ezer ft volt, papír készült róla, erről később
    amikor látszott h kezd kaotikus lenni a helyzet, anyám elkérte a faszitól a főnöke telefonszámát, nem votl hajlandó odaadni, egyik munkás viszont azonnal odaadta : anyám megkérdezte, kiderült a 400 ezer ftos anyagköltségre elszedett pénzből 30 ezer ftot fizetett be a főnöknek,, akinek a válasza az volt : teljesen mindegy neki h kifizetjuk e vagy nem, ő így is úgyis behajtja rajta az este folyamán mivel van neki is bőven baja vele
    végeredményben sejtettük h ez így nem kóser, nem fizette ki az anyagköltséget, ki fogja még neki pluszba legyártani ide a hibás illetve hiányzó ablakokat ? senki, nem akarják pk sem növelni a hiányzó összeget, éns em adnák még 5 ablakot olyannak aki nem fizeti ki
    ennek eredményeképpen született egy helyszíni szerződés, tanúk aláírásával és az ügynökével, amiben vállalja h csütörtökig legkésőbb kiszállítja és beszereli a hibásan legyártott ablakokat, illetve hozza a hiányzó tételeket és ez esetben hajlandóak vagyunk kifizetni a tegnapi napon követelt összeget, de tegnap semmiképp sem, illetve bele volt írva hogy a 35 ezer forintot a munkásoknak mi fizettük ki, ennyi levonás jár a követelt összegből
    tanuk, szerződő felek aláírása, a munkások teljes támogatása, mindenki boldog....faszikám nem akar pénz nélkül távozni, este fél 10 kor sem....anyám megmondta, elmegy 5 percen belül vagy rendőrt hív...válaszreakció : faszikám első pillanatban amikor félrenéztek ősök (épp a munkásokat fizették) ipse lenyúlta a szerződést és lelépett...na ez a kemény
    ezekután várhatjuk határidőre, papír nincs róla, ablak nem lesz mert nem gyártják le neki, azok sem bolondok, tanúink vannak, kb 8 darab, bíróságon még nekünk van előnyünk, max azt a 35 ruppót veszíthetjük el ami a munkpsoknak ment, mást nem-....bár amilyen rendesek voltak a melósok, ők is melletünk tanuskodank ha kell és a 35 ezer is le lesz írva a maradékból
    az egyetlen szerencsénk hogy nem fizettünk az ipsének a helyszínen, mert amit előlegben kiadtunk, az fedezi a beszerelt ablakokat, a visszatartott összeg meg pont a javitásra pótlásra elég, igaz 2x annyit kell utána szaladgálni és ugyanannál a lóvénál vagyunk, de akkor is kiba idegesítő
    utólag megtudtam, említett ügynök már szökött külföldre tartozásai miatt, eddig 3 hasonló ablakos cégtől küldték el ilyenért és a munkások szerint ez volt az utolsó h ők vele valahova elmennek dolgozni mivel minden ügyfélnél ez van
    nem vagyok agresszív alkat de az a szerencse h az este folyamán elmentem bulizni, ha itthon tartózkodok, akkor valszeg mentőt kell rendelni az ipséhez úgy megruházom, anyám első mondata reggel az volt h de jó h nem voltál itthon és nem lett bajod a ballhé miatt....

    summa summarum : ősök az előző tapasztalatok alapján kijelentették : több szakembert ide be nem engednek, parkettázás festés és csempézés volna vissza, inkább megcsinljuk mi de több iq blaster ide nem jön.....ezt azéárt modnom mert előtte a fő kőműves munka is kaland volt, volt h a csempézni való falat 3x kellett burkolni, azt a munkást is tudtam volna ütni rendesen, elment vagy 30 ezer ft ott is plusz anyagköltségben és még most is hibás a lerakott járólapok fele....há kurvaanyád....

    szóval aki elolvasta annak köszönöm, aki véleményezi azt is, aki esetleg hasonló ügyletet tervez az jól járjon utána kivel áll le szerződni ilyen ügyben, nevet nem mondok mert becsületsértés, hitelrontás lehet a vége, de kérlek titeket tényleg járjatok utána először....

  • KrAt

    veterán

    válasz Kobe #1 üzenetére

    Részvétem :(

    Mostanában nekem is van szerencsém hasonló dolgokban járni (villanyszerelő vagyok) és akikkel eddig találkoztam kinn, építéseken, felújításokon, mind normális emberek voltak.. Bár lehet, hogy csak a jó brigádot fogtam ki.. Ha vmi nem tetszett, akkor azt visszavitték, megcsinálták, minden úgy ment, ahogy a megrendelő akarta..

    Így hát a további munkákban sok sikert!

    Üdv: Atesz

  • Kobe

    veterán

    válasz KrAt #2 üzenetére

    nálunk eddig vízvezetékszerelő, ablakos és kőműves járt, egyedül a vízvezetékszerelő volt mintaszerű fiatal srác, gyors, ügyes, kellően alázatos a megrendelővel szemben és kedves, a kőműves katasztrófa volt (pl nem volt elég vakolóanyag, fater elvitte a kocsit, nem volt mivel hozni, nekiállt csapkodni h így nem tud dolgozni, mondtam neki hűtse le kicsit magát vagy én fogom, és különben is ki a szakember, én vagy ő, én döntsem el mennyi vakoló kell x négyzeméter falra, vagy ő, tudta nagyon jol mennyi van kéznél stb...arról ne is beszéljünk h az ugyanolyan színű fugából azóta is 3 árnyalat van 3 falon -> kikaparni javítani pluszköltség...

  • Calibos

    addikt

    válasz Kobe #1 üzenetére

    Részvétem...
    Mi is, átépítés, felújítás , tatarozás, ablakcserék végzünk…
    Ablakcserével(rendeléssel-határidővel) csak rossz tapasztalataim vannak, ezért magunk mérünk és magunk rakjuk be, mindent magunk csinálunk, kivéve a parkettázást…max magunkat szidhatjuk!


  • j.bravo

    addikt

    válasz Kobe #3 üzenetére

    Őszinte részvétem... sajnos két éve nyáron nekem os volt hasonló élményem, igaz nem ennyire súlyos, de napok alatt éveket öregedtem... ráadásul mivel ''csak'' pár tízezerről volt szó, nem mertük megkockáztatni a további, egyébként jogos reklamációt és harcot, mert elég rossz arcú volt a ''mester'' és sleppje, nem lehettünk benne biztosak hogy este nem vár-e a sötét utcában... (ha engem, az még csak-csal, de ha pl. a család nőtagjait...)

    Pároméknál (más hely, más munka, más mester) is az anyagot illetően persze jóóó vastagon fogott a ceruza, a megbeszélt napon (a munka kellős közepén) pedig az embör nem jelent meg... (telefonja persze kikapcsolva). Jó, a szerszámai ott voltak, sejthető volt hogy visszajön, de a család hétvégi programja így hiába lett átszervezve, alig voltak idegesek...
    Pedig párom apja roppant toleráns ember, ekkora tételnél (hatszámjegyű) pár ezresen, de talán még pár tízezresen sem húzza fel magát, ha az embör rendes munkát végez...

    [Szerkesztve]

    Whatever.

  • Kobe

    veterán

    válasz j.bravo #5 üzenetére

    nálam az baszta fel istenesen a pumpát, hogy mi úgy készültünk, leperkáltunk már épp eleget h be lehessen szerelni, idejönnek, beszerelik, ehelyett a faszi első mondata az volt hogy ''akkor pakolunk fiúk, megyünk'' holott tudta nagyon jól hogy nem hozott el mindent, és amit meg elhozott annak a fele nem az amit mi kértünk, szóval ha én ilyet megcsinálnék, minimum körbenyalom nyolcszor az ügyfél seggelukát mert ilyenért simán kirugathat, erre még neki áll feljebb....és ősök is azt modnták, nem lett volna itt semmi gond, ha azt az egy mondatot nem mondja ki h na akkor megyünk.....mert ugye nem mindegy hogy az ügyfél csokifagyit kér és ehelyett egy adag szart kap a tölcsérbe...barna, barna mindekettő, de ugye mégsem az igazi....
    mi még gondolkozunk rajta hogyha nem megy simán a csere, vagy elhuzodik vagy pluszköltség, akkor simán bíróságra adjuk szerződésszegés miatt, igaz ez esetben arra s zerződésre amit ellopott a faszi nem támaszkodhatunk, csak arra ami a vázlat és az összeget tartalmazza, mondjuk ha valaki ránéz a rajzra, a vak is látja h hót más van beszerelve mint amit kértünk

  • Kidus

    őstag

    Atneveznem a topicot lakasfelujitasra, ha nem gond.
    Ugy tobbet mond a neve, es johetne ide minden ezel kapcsolatos a kesobbiekben is.

    Assuming Control

  • Kobe

    veterán

    toltam fel pár képet, gondoltam íy érthetőbb lesz, nem jó minőség mivel nap idesüt egész nap a pofámba, due to redőnyhiány, a telós kamera meg nem igazán bírja

    az ablakot nézzétek, szőnyeget ilyesmit ne az le van robbanva tatarozás miatt :D

    kép 1:
    [link]

    itt látszik a törött és muanyaggal boritott ablak illetve a felső ablak itt egyetlen daraból áll, jól látható

    kép 2:[link]
    látható a kilincs és a nyílókeret az ablakon, illetve az is hogy milyen magasan vagyunk és pont a szőnyeggel szintben van, kisgyerek simán kifér rajta, ők fix helyett nyitósra csinálták

    kép 3:[link]
    míg a kép 1 en látható h az erkélyajtó feletti ablak 1etlen nagy bukóablak, az én szobámban már az erkély felé csak kettő kisebb és fix üveg sikerült nekik

    kép 4:[link]

    konyhaablak, a felső kisebb ablak látható remélem h fix, mi bukóra kértük


    kép 5:[link]
    a fantasztikus illesztés az erkélynél és a falon, a tenyerem azért van ott h szemléltesse milyen széles hézag van a fal, az ablak és a közte levő külvilág bekanidál


    [Szerkesztve]

  • Kidus

    őstag

    válasz Kobe #8 üzenetére

    Azannya.
    Ez nagyon kontarmelo, boven erdemes lenne perre vinni, csak az a gond, hogy amig abbol eredmeny lesz, ketszer megoregedtek.
    Viszont jo lenne ide egy szaki a temaban, karterites, esetleg bizonyos dolgok nem kifizetese, stb.

    Szuleim most vegeztek a felujitassal, szerencsere olyanokkal csinaltattak, akiket mar ismertek, es ok nagyon jol dolgoznak. Viszont erre a felujitasra tobbek kozt azert volt szukseg, mert par eve, mikor az egesz meg lett csinalva, meg masok csinaltak, es ok eleg silany munkat vegeztek helyenkent.
    Az asztalosokkal is vigyazi kell ilyen szempontbol, a butorok, amiket oda csinalt, par nap utan mar kezdtek szetesni, 1-2 ev mulva pedig ugy neztek ki, mint a hajlektalan szallora bedobott lestrapalt borzalmak. Termeszetesen elerni az ipset lehetetlen volt, miutan o ugy gondolta, hogy vegzett.
    Sok kitartast es szerencset a tovabbiakra!

    Assuming Control

  • Kobe

    veterán

    válasz Kidus #9 üzenetére

    akkor egy kis kiegészítés : tervbe volt véve az alábbi meló
    szobák átépítése, átméretezése, járólap lerakás, csempézés fürdőben konyhában előszobában, szobákban ablakcsere, parkettázás, festés, bútorozás, ez 2-3 milla, ennyi keret volt rá

    kőműves : ferdén rakja a falat, bontsa le, csunyán rakja a csempét, bontsa le, 1 centit dől a fal csunya miatta a fuga, javítsa ki, ezek az 1 hetes kőműves melóból 3 hetes hónapos munkát csináltak, és mondom, most is ugyanazon a falon 3 szinű ! ! ! fuga van fenn, ugyanabbol a márkábol, kiváncis volnék h tudta elbaszni, eggyik fele rozsdabarna a másik meg b-s színű, a járólapoknak 5 dbnak le van törve a sarka, annak ellenére h 2 napot elbaszott arra h cserélje a lapokat, még mindig van 5 db hibás és egy megkarcolt, és mind le van fugázva, látta, elsimlize, ez ilyen
    most jött ez az ablak is, alapanyaggal, szerelésse, tartunk több mint másfél millánál és rondább a lakás mint volt komolyan mondom......anyám naponta kap sírógörcsöt, most plusz pénzben másik kőművest fogadni aki javít és csempéz, másik céget keresni valoszinuleg aki legyártja az ablakokat mert ennek sztem hitelbe már nem adnak oda semmit, az is plusz utána járás, és 21 ves fejjel én is lassan már beleőszülök a naponta veszekedni midenkivel mert nem képesek a rohadt tróger szakemberek azt csinálni amit mi kérünk

    ja és még hab a tortán, 2 hónapja 2 hetes szállítással legombolt egy bolt tőlünk 50 ezer ft előleget ajtó beszerzésre pestről lerendelve kiszállítva.....2 hónapja hetente 3x megy a kurvaanyázás, mert a faszi beígéri h idetelefonál akár megjött akár nem, mégsem hív, hétfőn viszont oda mostmár személyesen megyek be verőlegényke és ha nem perkálja le helyben az 50 et, akár megjött akár nem az ajtó, rendőrökre való tekintet nélkül én agyonverem azt a szarházit

    és akkkor ha az embernek 4 szakemberből 3mal kurva sok problémája van akkor kérdem én tényleg ennyire szarban van az építőipar ?

    [Szerkesztve]

  • viharhozo

    addikt

    válasz Kobe #1 üzenetére

    mikor levágtuk h ez így nem ok, felhívtunk egy távolabi ismerőst szintén ezzel az ürgével csináltatta : problémák voltak és vannak a beígért javitásokat fél éve nem végezte el

    Nem lett volna egyszerubb elotte felhivni, es a tapasztalatok alapjan mast valasztani?

    Egyaltalan miert kell utazougynokkel szerzodni? Millio meg egy ablakos van az orszagban. Gyartonal szinte eselytelen ablakot csinaltatni, egy forgalmazo mindenkeppen bekerul a lancba. Nem ertem, egy ablakcseret miert nem lehet avval kezdeni, h kersz 4-5 ajanlatot. Esetleg be is mesz megtekinteni a profilokat.

    több szakembert ide be nem engednek, parkettázás festés és csempézés volna vissza, inkább megcsinljuk mi de több iq blaster ide nem jön....

    Van egy vegtelenul egyszeru megoldas: az elejen kikotod, h csak a munka vegeztevel fizetsz. Lehet maganuton parkettazni meg csempezni, de nem feltetlen ajanlanam mindenkinek, mivel csunya kovetkezmenyei lehetnek.

    Durvasága miatt töröltem - moderátor.

  • neduddki

    nagyúr

    válasz Kobe #8 üzenetére

    HI!

    Nagyon meg tudalk erteni es oszinte reszvetem.
    MIvle nalunk az egyuk profil az epitoipar szerenxcsere konnyebb kivalogatni az jo embereket.
    habar villsznyszerelovel az utobbi evejben mi is bajban vagyunk.
    ablakcserenel szerencsere en nayon jol sikerutl talanomceget, mongyuk Andrassy ut miatt a muanyag szoba se gyuhetette, de amiket muagyagbol eddig lattam taln inkabb nem is akartam:- (((
    Oszinte egyutterzesem...

    udv

    neduddki

    p.s. ezek eg egyszerun le kell loni:- (((

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

  • biga

    senior tag

    válasz viharhozo #12 üzenetére

    Bizony! Hajtottam már el pár mestert én is munka közben, mert egyrészt kontármunkát csinált, másrészt megpróbálta bebizonyítani, hogy ahogy az kinéz az normális, annak ilyennek kell lennie. És általában ők vannak felháborodva, mikor nem adok nekik egy fillért sem. Egy hasonló ablakbeépítésnél (társasház, közös fizetési konstrukcióban) kis híján balhét csináltam én is, mert épp csak kiláttam a gumitömítés mellett. Fél év után nagy nehezen bejelentették, hogy garanciában megjavítják. Mondom: Hohó! Hogyhogy garanciában? Én még át sem vettem a munkát! Direkt, mert bizony az selejt. Erre ők: dehogy nem, ott az aláírásom! Hoppá! Mondom akkor bemennék, és megnézném azt az átvételt, de ha gondolja, akkor rögtön rendőrrel megyek, merthogy meglepne, ha én írtam volna alá azt az átvételt. Hirtelen kiderült, hogy ja, tényleg, az nem is aláírás, csak valami légypiszok biztos ( :D ), és természetesen a kolléga máris megy javítani a hibát.

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • Kobe

    veterán

    válasz viharhozo #12 üzenetére

    Nem lett volna egyszerubb elotte felhivni, es a tapasztalatok alapjan mast valasztani?

    mivel egy közelebbi ismerős szintn vele csinálta nem panaszkodott, utólag meg kiderült hogy ez kb 10 ből 1 esetben fordul elő

    ''Egyaltalan miert kell utazougynokkel szerzodni? Millio meg egy ablakos van az orszagban. Gyartonal szinte eselytelen ablakot csinaltatni, egy forgalmazo mindenkeppen bekerul a lancba.''

    azért mert műanyag nyílászárók helyszíni beszerelése, legyártása, szerződéskötés, helyszíni terepszemle nagyobb cégek által alkalmazott ügynökök formájában kerül kapcsolatba a vevővel ilyen esetben...minden ismerőshöz ügynök ment, akiket mi felhívtunk ablakoscég (4-5 db) minegyik ügynököt küldött és a legkedvezőbb ajánlatot fogadtuk el

    Van egy vegtelenul egyszeru megoldas: az elejen kikotod, h csak a munka vegeztevel fizetsz. Lehet maganuton parkettazni meg csempezni, de nem feltetlen ajanlanam mindenkinek, mivel csunya kovetkezmenyei lehetnek.

    eddig is az volt, mi lett az eredménye ? a kőműves sem vitt el egy forintot sem, ehelyett ugy elbaszta h már ugy kellett kirugdalni, az ablakos sem lett kifizetve, jogosan, mégsincs kész a meló rendesen

    de úgy amugy mért érzem a hangvételedből azt hogy minket basztak át mégis mi vagyunk a hibásak ? :F

  • Kobe

    veterán

    válasz biga #14 üzenetére

    fürdőben építettünk egy válaszfalat a wc nek, annak a tetején fut egy díszcsik, az éle, métere kb hatezer forint annak az élnek, kb 3x kellett vele felrakatni, mert a falnál derékszögbe rakta le és a 2 derékszög közti kis kockát, ami hiányzott, 3szög alakban kifugázta
    nekem kellett megmutatnom h igen, a díszcsíkot lehet 45 fokos szögben is vágni és akkor nem ugy néz ki mint a hígfosás
    és mindezt én, 21 vesen kőművességhez közöm nincs, egy 23 éve kőművesként működö ipsének kell elmagyaráznom ????

  • csibor

    őstag

    válasz viharhozo #12 üzenetére

    Első ablakcserénél teljesen mindegy kivel csináltadod meg,mindenre ugyse tudsz figyelni.A következő cserénél már nagyjából tudni fogod minek kell szerepelni a szerzödésben.

  • Kobe

    veterán

    válasz viharhozo #12 üzenetére

    mellesleg a munka elvégeztével fizetsz akció
    1, lakásfelujitáshoz nyílván nem nemzetközi építőipari vállalatot hanem kisvállalkozást, magánvállakozót hívsz....namost próbáld meg elmondani neki h kéne X db ablak de csak a végén fizetünk mindent.....ott röhög ki ablakos asztalos kőműves stb mindenki, abból az egyszerű okból h a gyártás neki is pénz, anyagköltség, munkaerő, bár a gyártáson dolgozó melós nem a te hatásköröd de közvetve fizetned kell neki is mert gyárt
    kisvállalkozó meg előleg nélkül neki sem áll, oylan eccerű okból hogy nincs miből elkezdeni, nincs pénz megvenni a bútorlapot, műanyagot stb....msot vagy azt mondja h előleg, vagy azt hogy jó, elkezdem de hozzátok ide az anyagot...na és akkor laikusként menj és találd ki milyen anyag kell egy szakembernek

  • viharhozo

    addikt

    válasz Kobe #15 üzenetére

    de úgy amugy mért érzem a hangvételedből azt hogy minket basztak át mégis mi vagyunk a hibásak?

    Egy ugyletnek ket resztvevoje van, az elado meg a vevo. Ha a vevo nem eleg korultekinto, o is felelos a tortentekert. Ajtogyartassal foglalkozom, es tapasztalataim szerint az emberek jelentos resze nem fordit energiat arra, h informaciokat szerezzen a termekekrol.

    Az ablakos sztorit tovabbra sem ertem. Tobb ablakos ceggel is szoktam egyutt dolgozni, 'ugynoke' egyiknek sincs. Megrendelokent pedig sose vennek itt semmit, hiszen van egy ember a folyamatban, akihez erdemi teljesites nem kotodik. Normalis esetben a ceg kikuld vki, az megmeri az ablakaidat, a ceg ajanlatot ad, te odamesz, alairod, legyartjak, beszerelik, mindenki boldog. Nem ertem, minek kene itt meg egy felesleges embert megfizetni. Azt irtad, a 'fonok' telefonszamat sem tudtad, ezt sem ertem igazan.

    eddig is az volt, mi lett az eredménye ? a kőműves sem vitt el egy forintot sem, ehelyett ugy elbaszta h már ugy kellett kirugdalni,

    Mellenyultal, megesik. Akkor is azt javaslom, keressel masik komuvest, esetleg olyat, akirol van infod, es ne konyvbol kezdjel el falazni. Vagy olyannal beszelj, aki mar csinalt ilyesmit, es kerd meg, h tanitson.

    mivel egy közelebbi ismerős szintn vele csinálta nem panaszkodott, utólag meg kiderült hogy ez kb 10 ből 1 esetben fordul elő

    Akkor meg egyszeruen peched van. Szoktam szamolgatni a sajat munkaimat. Szaz esetbol atlagosan ot alkalommal van problema, ebbol legalabb egy lesz, akinek az egesz nem tetszik, mert csak. Neki hiaba magyarazom, h a masik 99 fasza lett.

    Durvasága miatt töröltem - moderátor.

  • viharhozo

    addikt

    válasz Kobe #18 üzenetére

    Az ablakos altalaban 50% eloleget ker, aki tobbet ad, az buta. Sajnalom, erre nincs mas szo. Ezert a penzert legalabb az abalakot megkapod, a maradek kifizeteset pedig ahhoz kotod, amihez akarod. Verseny van vagy mi, ha nem tetszik, odebbmesz. En egyebkent eloleg nelkul gyartok (a nagysagrend termeszetesen kisebb, mint az ablakcseree), a megrendeloben mar maga a teny is bizalmat kelt, h nem fizet elore semmit.

    A szakmunkasoknak egyertelmuen nem kell eloleget adni, az anyagot mindig magad vedd meg, ha van ra modod.

    Durvasága miatt töröltem - moderátor.

  • Kobe

    veterán

    válasz viharhozo #19 üzenetére

    ajtógyártás meg a másik téma, ami kvajól alakult, annak ellenére h nem ügynök hanem bolti eladó-bolt intézte és várunk rá 2 hónapja.....szal azt inkább ne említsd
    körültekintőség meg h legyen az ember körültekintő amikor az ipse pl ellopja a legelső pillanatban a vevő érdekeit védő szerződést ? sehogy

    és azt léccives ne mond már hogy nem találkoztál még egyetlen ügynökkel sem, beszélsz céggel, kimegy valaki felmér, ajánlatot tesz, megmutatja a szerződést, mintát mutat, na ez az ügynök, nem hiszem hogy a gyártósor akár egy cégnél is házhoz megy, boltban meg ilyesmit nem nagyon kapsz, műanyag nyílászárónak köztudott tulajdonsága hogy méretre kell legyártatni, azt meg nem a boltban csinálják és mint a mondta a gyártósort nem küldik ki hozzád....

    ''Azt irtad, a 'fonok' telefonszamat sem tudtad, ezt sem ertem igazan.'' nagyon egyszerű ...van egy vállalkozás, vna ez az embere, a kapott névjegykártyán az ő neve száma szerepel és a cég neve aminek dolgozik, de mivel ő az ''ügyintéző'' így nyílván vele kell kapcsolatba kerülnöd probléma esetén és nem a cégtulajhoz, főmuftihoz, elvégre ha pl bankkal van problémád akkor sem az MNB fejéhez rohansz hanem egy banki ügyintézőhöz....

    [Szerkesztve]

  • Kobe

    veterán

    válasz viharhozo #20 üzenetére

    amit kiperkáltunk, az az ablakköltség volt, a hozzájáró kiegészítők nélkül, azt fizettük ki, ez így korrekt, nem pár 10 ezres meló hanem több 100ezres, kis-középvállalkozás nem teremt elő enynit egyszerre anyagköltségre és gyártásra...az ablakot emg is kaptuk, és azzal van a probléma, gondolom itt a jogos felháborodás érthető, nem azt kaptam amiért fizettem

  • viharhozo

    addikt

    válasz Kobe #21 üzenetére

    Barmelyik nagyobb aruhazlancban kapsz elore gyartott muanyag ablakot, csak az nem passzol a panelbe. ;)

    kimegy valaki felmér, ajánlatot tesz, megmutatja a szerződést, mintát mutat, na ez az ügynök,

    Ez nem ugynok, o egy egyszeru alkalmazott. Ahogy a kepeket elneztem, szep nagy beepitesi hezagot hagyott oldalt, jut bele purhab boven.

    Tevedes ne essek: te teljesen jogosan vagy felhaborodva, csak eppen nem tettel meg mindent azert, h bebiztositsd magad. Ami kimaradt:

    1. A leiras szerint nem jartal a bemutatoteremben. Ilyen nagysagrendnel azert megeri raszanni a szombat delelottot, es remekul alkalom alairni a megrendelot.
    2. Reszletes megrendelolap, az ablakok nevleges meretevel, nyitasiranyaval.
    3. Tisztazni, h a maradekot csak a szereles befejeztevel vagy hajlando kifizetni.
    4. Amikor meghoztak az ablakot, es lattad, h nem a megrendelt cuccok erkeztek, el kellett volna oket hajtani. Innentol nincs jo megoldas, a felet hulyeseg cserelni.
    5. Minden ugynokot, kozvetitot, hivatasos ajanlot messzirol elkerulni.

    Ez a nagy, magyar realitas, ha nem ehhez igazodsz, megszivhatod.

    Durvasága miatt töröltem - moderátor.

  • mdk01

    addikt

    válasz Kobe #16 üzenetére

    :D
    Mindkét irányba 45fokba kell vágni...ugye erre gondolsz?
    Nem egyszerű....:DDD

  • Kobe

    veterán

    válasz viharhozo #23 üzenetére

    kimegy valaki felmér, ajánlatot tesz, megmutatja a szerződést, mintát mutat, na ez az ügynök,


    de azt az alkalmazottat, akinek ez a munkája (szerelésben nem vett részt) ügynöknek nevezzük :)

    a réshez hozzátartozik h igérték h ingyen hoznak egy burkolólapot oda és beépítik, de akkoris napokig ott ácsingózik egy ekkora ré, msot emg pont jön a vihar :D

    figy, msot mit mondjak : a faszi hozott mintákat, ileltve azért műanyag ablakoknál tudja az ember mivan, szóval ezzel nem volt gond, azt kaptuk amit elvértuk anyagát kinézetét illetően

    ''Reszletes megrendelolap, az ablakok nevleges meretevel, nyitasiranyaval.''
    itt a szerződés, hozzátűzve egy rajz, pontos méretekkel és nyitásiránnyal, itt van
    először az ajánlattételhez a faszi lemérte, mondott árat, amikor aláírtuk a szerződést kijött egy melós lemérni pontosabban, elment, később még 1x kijöttek mérni mondván elkezdék a gyártást, biztonság kedvéért még 1x

    Tisztazni, h a maradekot csak a szereles befejeztevel vagy hajlando kifizetni.
    tisztáztuk, így is szólt az alku, csak akkor kezdődött a balhé amikor kiderültek a turpisságok, oonnantól kezdve volt az h a faszi pénzt akart annak ellenére h rossz az áru

    4. Amikor meghoztak az ablakot, es lattad, h nem a megrendelt cuccok erkeztek, el kellett volna oket hajtani. Innentol nincs jo megoldas, a felet hulyeseg cserelni.
    laikusként annyit láttam hogy hozzák a vázszerkezeteket és a belevaló ablakokat, darabokban, az hogy nem passzol, összeszerelés után derült ki, mert akkor látja egyben az ember, a melósok nem tudták mik a mi elképzeléseink, mviel ők csak gyártották, nem beszéltek velünk, az ipse meg hallgatott arról h valai gebasz lenne...ez a fix vagy bukó téma anyagköltség szempontjábol jó, ha benyeli a vevő akkor neki jó, ha nem akkor csere....mi nem nyeltük be, de ennek ellenére majd 20 ablakból ha 1 rosz, aszondom kis kellemetlenség, azt észrevettük, a többi csak összrakás után mutatta meg magát, lévén egy szűk folyosón volt tárolva 17 uj ablak és kb 20 régi...

    mindezek után te mit cisnálsz oylannal aki a pontos sémát a helyszínen megrajzolja, elviszi, és a gyártónak egy általa tudatosan modifikált lapot ad, a megrendelő kérésének ellenére ? ? mi nem lehetünk ott a gyártásnál, honnét tudjuk h mi okból mikor tudatosan módosította (ezt bevallotta amugy, sztoriban az ''így könynebb pucolni'' szöveg)

  • mdk01

    addikt

    válasz Kobe #18 üzenetére

    Én mint asztalos vagyok jelen a aszakemberek között.
    A helyzet az hogy nagyjából átlátom, mint szakember a problémádat.
    Ha cégtől legálisan kérsz vmit azért kér előleget mert megteheti hogy kér, de ott ő is kötve van a szerződésben szereplő kikötésekhez(határidő, előleg, minőségi fok stb.)
    Ha viszont Illegálisan(szerződés nélkül) kérsz vmit vkitől akkor meg azért kell az előleg, hogy biztosítsa magát szakember.
    Én legalábbis azért szoktam előleget kérni.
    Nem forgatok milliókat, de az biztos hogy ha vki 1millás szekrényt kér tőlem azt összetudnám rakni zsebből is mert van keret az anyagra, de ugye nem rakom össze előleg nélkül, mert nem fogom megkockáztatni, hogy mikor kész van a szekrény csak úgy azt tudja mondani hogy ''köszi mégse kell''...ezért biztosítom be magam, nem pedig az anyag miatt.

    Láttam már kőművest(szemét egy banda szinte az összes) hogy kért a kuncsafttól először 20k-ta aztán rá egy hétre 30k-t meg utána még kért vmennyit mert nem tudta megvenni az anyagot és még kellene neki ez meg az ahhoz hogy be tudja fejezni.
    Na most az ilyen szakember az mennye a francba akinek nincs 100k-ja amit tudna forgatni ilyen célból.
    Sztem ennél megalázóbb dolog és komolytalanabb szakember nincs a földön.
    Az ilyen szakemberekkel csak egyszer dolgoztat az ember és nem ajánlja őket senkinek csak az ellenségének.

    ViharhozóNeked is igazad de vedd azt is figyelembe hogy nem mindneki jártas e téren és nincs tapasztalata hidd nem egyszerű neki sem, főleg ezeke után.
    Szokták mondani hogy...''Az első házat amit építesz add el az ellenségednek, a másodikat a barátodnak, a harmadik meg tartsd meg''.

    LibraNem kötekedni akar Viharhozó hanem segíteni ami persze biztos most nem esik jól a történtek után, mert hülyén jön le.Jobban utána kell járni dolgoknak mert szemét egy vlágban élünk.

    Még vmit akartam írni csak elfelejtettem mert baszogatnak hogy menjek már innen...:DDD

  • Kobe

    veterán

    nah
    örömmel jelentem h e őillanatban nálunk az idei év leghevesebb széllökésekkel tarkított vihara tombol, eredménye : a kontármunka által kihagyott résen, ami van vagy 7 cm, 5 perc alatt körülbelül 30 liter víz ömlött be a lakásba elárasztva a nagyszobát, és kb 1 óra mulva leáztatva az alsószomszédot, illetve kiderült hogy a szerkezet alját le sem purhabozták egy helyen ömlött át rajta a víz, illetve a széllökéseknek köszönhetően az egész táblák úgy ingotak mintha csak a szentlélek tartaná össze

    ezekután nyílvánvaló h nem egyszerű a kivitelezési probléma és innentől kezdve jogi úton fog fojtatódni a dolog, kártérítés a leázásért, a magunk elázásáért, illetve a szerelők tegnap kitörtek a házban egy drága ablaktáblát (ezt még nem modntam ? ) illetve a kivitelezési hibák miatt
    hát, anyámék még egyelőre a vizet merik, én már nem férek oda ajánlom h ha eláűll az eső ne legyen telefonközelben egy sem azok közül akik itt voltak tegnap

    helyesbítek : a kár 2 mobiltelefon teljes elázásával folytatódott (teljesen uj, 1 hetes mobilok, illetve egy szekrénnyel )

    [Szerkesztve]

  • #32577792

    törölt tag

    akkor az én esetem:
    családi házunkon 2 részletben tudtuk cseréltetni a nyílászárókat, kezdtük az emeleten.
    műanyag, panoráma profil, fensterm termék, Nagykátáról. elmentem megnéztem, megegyeztünk, eljött valaki - nevezzük ügynöknek- megrendeltem, aláírtam, az előre kialkadott 35% foglalót befizettem. időpont jött, szóltak, hozták, ablakokat kiszedték, de mivel valamilyen szerszámokat és alkatrészeket otthon hagytak és vissza kellett menniük, ezért később értek ide. emiatt a régi ablakok kiszedése már időben nem fért volna bele, megkérdezték, hogy szétvághatják-e a tokokat, mert így tudnak csak végezni - egyben kellett volna kiszedni - beleegyeztem. dolgoztak, kiszedték, berakták, beállítottak, fizettem, távoztak. több éve, azóta semmi probléma velük.
    2 év múlva lenti rész:
    ablak profil bevállt, de nagyon sokat kellett a nagykátai üzlet miatt szállítási költséget fizetni, hát nézzünk szét Kméten. találtunk is - UDIREA KFT - megrendeltünk - akartak 60%-ot, lett 40% - megbeszéltük, hogy mikorra kell - nem volt sűrgős - és azt is, hogy amint kész, elhozzák és a beszerelésig mi tároljuk.
    meg volt beszélve az egész felújítás menete: kezdtük a festővel, hogy neki mikor jó, aztán kőműves és végül az ablakos cég. 3 hónappal előtte lefixáltuk a beépítési napot.
    aztán egyszer csak eszembe jut, hogy már itt kéne lennie a nyílászáróknak, felhívom őket, válasz: valami probléma a gyártósorral, késés, 1-2 hét. megnyugodtam, hiszem még így is belefér. újabb telefon, megint késés, így már gáz a dolog. bementem, le sem sz@rtak! majd szólunk! persze, hogy kicsúsztunk az időből! bementem, fenyegetés, szerződés be nem tartása, panaszkönyv, azonnali válasz: gyártói kapacitás-hiány! rászántam a dolgot és oda mentem a kiállító teremhez és minden betévedőt tájékoztattam! sokan tovább mentek!
    újabb határidő a festővel, kőművessel.
    hozták a motyót, lepakoltak.
    kőműves előző este ablakokat kiszed, másnap jönnek és be akarják rakni az ablakokat az utcai részre, de valami nem stimmel: rövid a toktoldó - hiányzik 15cm, no meg az acél merevítés is - mondom, hogy hozzanak másikat. péntek este? jön a válasz. aztán ígéret hátán ígéret, hogy behívják a raktárost és holnap itt vannak vele. folytatták a többivel és elmentek. persze a szombatból szerda lett, addig vissza kellett rakni a régit és ki lett ékelve, hogy a helyén maradjon!
    hétfőn jönnek a kőművesek javítani a falakat, ablakokat nyitnak és fura mód magától nyílik tovább mind a kettő - egybe van sorolva 2db 130x150-es- nézzük és kiderül, hogy a keretet alul nem rögzítették a falba, csak purhab, az meg nem bírta a súlyt, elmozdult a keret. telefon: jönnek. jött is: hümmögés, vakolatbontás, purhabbontás, próbálta behúzni, de nem tudta függőbe állítani, kiszedni meg szerintem nem merte, mert egymaga jött! maradt a gumikalapács, azzal próbálta, de csak szétbaszta. én meg le. ezután tovább bont, majd huzgáltuk és utána átfúrta!!! a tokot és tiplizte a lyukas téglába!
    ajtó: 2-3 havonta folyamatosan állígatni kell, hogy becsukódjon, a zár szinte kétemberes módban üzemel - kicsi dolgok ezek- volt a válasz!

    én így jártam, kár volt a beválltat lecserélni!
    tehát Kmét és környékén nem javaslom az UDIREA KFT-t!!!

  • KrAt

    veterán

    válasz Kobe #27 üzenetére

    :(:( Ha pesti lennél, felajánlanám, ha tudok, segítek, de így kicsit távol vagy :( Meg 4ig meló :(

  • Kobe

    veterán

    válasz KrAt #29 üzenetére

    az én szobámnál az ablak tart, viszont én ''átáztam'', anyámék szobájában a fal annyit kapott h nálam is áll a víz :O
    ez kb negyed óra alatt, átette magát a falon, a 2 szint közti választó 2x oylan vastag, szal még fél óra és itt az alsószomszéd pattogni :(

    anyámék viszont minden telefont eltettek előlem, mivel ki akartam osztani a faszit, nem engedték, de félek ha meglátom tényleg tettlegességig fajul a dolog :(
    ki fogja ezeket megfizetni és ki garantálja hogy mire kiszállnak kijavítani nem jön 5 újabb ilyen vihar ? :(

  • Motion_Blur

    félisten

    válasz Kobe #27 üzenetére

    hát elolvastam a topikot, részvétem, és sok erőt a folytatáshoz! mindenképpen tereld jogi útra a dolgot, hihetetlen, hogy egyes emberek mit meg nem engednek maguknak!

    szerk: ezeket a réseket nem lehet valahogy stabilan befóliázni belülről? persze csak ideiglenes megoldásként...

    [Szerkesztve]

    Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

  • Kobe

    veterán

    válasz Motion_Blur #31 üzenetére

    maradt itt pont olyan széles műanyag fedlap, azt betettük....az első széllökés úgy tépte ki és hajította a soba msik végébe mintha papírból lett volna :(

    tényleg nagyon nagy vihar volt, sok vízzel és iszonyat mennyiség áramlott be, 4 alkalommal fix hogy ürítettük a 8 literes vödröt. őseim törölték fel a vizet ahogy tudták én meg tömtem a réseket...és akkor jött a széllökés ami majdnem kivágta az egyik oldlaon a teljes táblát .....ha kiveri, nem tudom mi van mert fix h agyonüt 1-2 embert azonkívül totálkárosra teszi a lakást, mivel semmi ajtó nincs amivel szigetelni lehetne

    most anyámék azon erőlködnek hogy a faszi ide többet be ne tegye a lábát és megpróbálnak elérni valakit a cgtől valami magasabb beosztásut hogy minél hamarabb jöjjön egy kiszálló csapat és javitsák ki fejezzék be, máskülönben kénytelenek lesznek a bíróságon magyarázkodni és az ablak árának nagyrészét kárpótlásként visszaadni :(

    a legjobb hír a dologban hogy a mobilok menthetők maradta, hálistennek, de pl ami a szekrényen volt magazingyüjtemény könyv stb, kisebb értékek de anyámnak pl nagyon fontos, az kukába egy az egybe, ahogy a szőnyeg is...monnyuk az amugy is mer parkettázás, de....nem tom....inkább nem mondok semmit olyan kiba ideges vagyok

    [Szerkesztve]

  • cirmero

    csendes tag

    Ti aztán tényleg alászaladtatok rendesen ennek a vállalkozóbrigágnak.
    Én is az ablakcserével szívtam meg, de azért annyira nem volt vészes a dolog.
    Erkélyablakot cseréltettünk, minden le volt zsírozva, kitűzték az időpontot, h mikor jönnek, úgyhogy semmi gáz. Aztán dél fele megérkeztek az úrak, felhozták az ablakot, meg a tartozékot a 4-edikre (nem mondom volt ám súlya...) aztán el kellett szaladniuk, majd jönnek délután.
    Jött is az úr, de csak egyedül...Nahhh hát ezt a szart hogy akarja egyedül beszerelni? Hát úgy hogy én aktívan segítettem neki, mert a keretet még felállítani sem tudta egyedül olyan nehéz volt. Úgyhogy röpke két órára átváltoztam ablakszerelő segéddé, holott az árban teljeskörű bontás-beszerelés volt kifizitve. Mindegy...végül is a srác rendes volt, szegény kollegájának valami közbe jött, ezért nem tudott vele jönni. nagy ilyedségen kivül más kár nem történt, ja de... az úr nem kapott borravalót :D

  • Kobe

    veterán

    valaki kérdezte, hogy ha ennyi hibás anyag volt, mért hagytuk hogy beszereljék és mért nem küldtük vissza

    2 oka van :
    1, először kiszedték a régi ablakokat hogy itt vannak az újak, ma még simán bekerülnek
    2, amikor kezdett bennünk realizálódni hogy ez nem fog simán menni, az első reakciója az hogy mentheti ami menthető, vagyis a jelenleg itt lévő ablakokat, mivel mint mondtam az ipsének nem tetszett hogy nem kapja meg a teljes pénzt, simán eljátsza hogy lelép az ablakokkal és akkor se ablak se 400 ropi :( , az ember először azt nézi mi az amit meg tud menteni valamilyen formában és mi a 400ezret amit az itt levő ablakba raktunk, azt próbáltuk menteni
    és ha jött volna a vihar és nincs ablak akkor már lakás sem lenne

    [Szerkesztve]

  • föccer

    nagyúr

    A munka legelején írt szeződésben mi van benne? Ha van benne határidő, és az, hogy a 2 szerződő fél mit vállalt <Ti mikor, milyen esetben fizetitek ki a teljes összeget, az ablakos pontosan milyen munkákat mikorra csinál meg>, és ez a szerződés megvan, akkor simán lehet vinni a bíróságra az ügyet.

    Kártérítési igénybe pedig bele lehet írni az abloakcserével <és annak be nem tartott határidejével> kapcsolatos károkat: szőnyeg szétázott, le kell cserélni <25k>. Alsószomszédnak festés a konyhájában, mert átázott a vihar miatt bezúdúló esőtől <15k>. Szétázott magazinok: <5k+60k eszmei érték, mert már nem lehet kapni az újságokat(!)> stb stb.

    Nem kell hozzá az a szerződés mit ellopott, feltéve, ha az 1 szeződésbe tényleg minden benne volt <hat idő, ki, mit >.

    Sőt!

    Mondhatjátok azt is, hogy az el nem végzett munkát más céggel csináltattátok meg <helyreállítási munkák, gyártás, beépítés>, és az összes felmerülő költésget ennek a cégnek kell viselnie!

    :)

    Sok sikert.

    üdv.: föccer

    Építésztechnikus. Építőmérnök.

  • Kobe

    veterán

    válasz föccer #35 üzenetére

    nem tom pontosan mi van a szerződésben, konkrét dátum nincs asszem, hanem olyasmi hogy a megbízott vállalja a szerződés megkötéstől számítva X időn belüli kivitelezést, a megrendelővel egyeztett időpontban asszem valami ilyesmi
    de szerződésszegésért már alapból mehetek bíróságra, nem az 1 hét csúszás miatt hanem mert a szerződés világosan kimondja akkor kell kifizetni a teljes összeget ha szükség és rendeltetésszerűen beszerelték a megrendelő által kért terméket
    mivel nincs sem rendeltetésszerűen beszerelve az amit mi NEM kértünk, asszem ez már alapból szerződésszegésnek bizonyul még a legótvarabb bíróságon is

    a mai este arra megy rá, hogy feljebbvalójával lebeszélni egy extrasürgős befejezést, kijönnek, cserélik, befejezik, akkor nem lesz balhé ha ezt pár napon belül megoldják
    azért szorulunk msotmár a cégre közvetlenül mert még 210 ezer ftnyi kelléket kéne legyártani, redőny nélkül nem maradhat : nyáron reggel 8tól este 6ig folyamatosan besüt a nap, ezek sajnos szükségszerűek, de mint kiderült ez valami félig alkalmazott félig külsős ürge, fogadja a megrendelést, legyártat, árut elvisz és anyagköltséget odaad, namost ezekután több árut hitelben nem fognak neki odaadni a telepről szóval itt lépni kell a napokban mert én nem leszek itthon, ősök 1ike mindig melózik, ha itt még egy ilyen vihar jön, egyedül semmit nem lehet tenni még ha akar is az ember


    [Szerkesztve]

  • föccer

    nagyúr

    válasz Kobe #36 üzenetére

    Az is elég, ha megfelelő időn belüli teljesítés van megszabva. Az a lényeg, hogy legyen egy időpont ameddig be kell fejeznie a munkát.

    Azt meg hogy mit kértetek meg bizonyítani kell tudni. A cég azt fogja állítani, hogy úgy gyártotta ahogy kértétek. Egy leskiccelt vázrajzot nem fognak elfogadni a bíróságon :(.

    Ez alól talán a 15 cm-el kissebre gyártott elem lehet a kivétel, HA a szerződésben benne van, hogy a cég képvisélője méri fel a felujjítandő lakást.

    Tudjátok bizonyítani, hogy nem azt gyártották amit kértetek? Van valami aláírt papirotok/rajzotok, mamin szerepel minden adat? <bukó/níló/fix- méretek stb.>?


    Annyit tudok még javasolni, hogy keressetek valami építészmernököt <akármelyik tervezőirodába bemész>, és kérjétek meg, hogy mennyen ki, és készítsen szakvéleményt a most elkészített munkárol. Szerintem pár 10ezer forintért megcsinálja, és tudod loboktatni a bíróságon, hogy egy szakértő is megmondta, hogy sz@r amit csináltak. Természetesen fényképes dokumentáció stb-stb. <Pesten van ismeretségem...:)>űűűszerk:

    ja, és természetesen a vihar okozta károkat is serényen fényképezni, amííg látszanak a nyomok....

    [Szerkesztve]

    Építésztechnikus. Építőmérnök.

  • Pötyi

    őstag

    Én kőművesbrigáddal harcoltam, mit mondjak, az én életemből is elment emiatt kb. 2-3 év.

    Kezdjük a fürdőszoba ajtajával. Megkérdezi a mester, hogy hány centis ajtót óhajtok ide? Mondom neki: Legyen 75 centis. Jó. Este megyek megnézni, mi várt rám? Egy 60 centi széles ajtó. Ennyire azért nem rossz a memóriám, szóvá is tettem, hogy ez az ajtó mintha keskenyebb lenne 75 centinél. Erre a szaki fogja a centit és leméri tokostotul, hogy az bezony tokkal együtt 75 cm! Ááá, mondom én, én a nyíló részt gondoltam 75 centisnek! Erre ő: Hát azt szakinyelven mindig tokostul értik. Én sajnos nem beszélek szakinyelven, nekem ez az első lakásfelújításom, de igazán szólhatott volna előre! Nem érdekelt, kivetettem és kicseréltettem. A mosógép nem fért volna be az ajtón! Tisztára olyan érzésem volt, hogy a nettó ajtó az csak a nyíló rész, a bruttó ajtó meg tokostul, mint ahogy a számtek nagykerek is apró betűvel írják oda az árlista aljára, hogy most bele kell érteni az ÁFÁ-t, vagy nem...

    (Előrebocsátom, hogy a legtöbb főiskolán tanítanak szervezési-vezetési ismereteket, én eddig úgy voltam, hogy mint megrendelő, a főnökkel fogok telefonon beszélni. Fehér köpenyes a fehér köpenyessel. Aztán valahogy sose úgy lettek a dolgok, ahogy kértem, végül kiderült, hogy a munkások három hete nem látták a főnöküket! Egyetlen szerencse, hogy a pénzzel minden rendben volt, a munkadíjjukat mindig továbbadta nekik...) Valószínünek tartom, hogy az információ-áramlás hiánya miatt következtek be a további események:

    Van egy összefolyó a fürdőszoba közepén. Nagyanyám, szüleim lakásában évtizedekig néztem fürdés közben, sőt, szinte mindenhol máshol is úgy van, hogy többnyire négy padlócsempe közepébe csúszik bele valahogy. Én előre szóltam, hogy - ha már 20*20-as a mérete, mint a padlócsempéknek, akkor lehetőleg kötésbe tegyék az összefolyót, pont egy csempe helyére! Legyen végre-valahára jópofa, a csempék közé illő. Richtig nem úgy rakta le! Amikor szóvá tettem, hogy ezt én nem így kértem, a fejüket vakarva mondták, hogy hááát, akkor a fürdőszoba közepétől kell kezdeniük a csempék kirakását... Mire én: -Na és? Kinek a problémája? Én így kértem a főnök úrtol! (Ekkor derült ki, hogy nem látták hetek óta...)

    Aztán azt is kértem, hogy a fali csempe és a paldócsempe fugái találkozzanak. Az se jött össze, kb. 5 centivel el volt csúszva. Szerencsére itt időbe érkeztem, itt csak egy falról kellett leszedetnem a már felrakott csempét...

    Sose hatott meg a könyörgésük, én tartottam magam ahoz, hogy ha én ezt és ezt kértem, akkor az lehetőleg úgy is legyen, ha már egyszer én fogok benne lakni!

    A hajópadlóval meg az volt, hogy a két lakószoba padlóját terveztem ezzel burkolni. Este megyek fel, kérdezi a szaki, hogy na, hogy tetszik a küszöb színe? Nem tetszik. Kicserélhetjük arany helyett ezüstre. Az se tetszene, ha már itt tartunk, egyáltalán nem is kellett volna küszöb a két szoba közé, mivel hogy azt nem kértem! Azt szerettem volna, hogy szintben, egybefüggően van a padló a két szoba közt. Döbbent arckifejezés a szaki képén! Hooogy én úgy gondoltam volna, hogy elkezdik az egyik szoba falánál, lerakják, majd átmennek az ajtón és folytatják? Igen, pontosan így gondoltam volna! Dehát az rengeteg vágással járt volna, mivel nem biztos, hogy a falnál kijött volna egy csík. Mire én: Pont azért vettem kb. három dobozzal többet, hogy az esetleges nyesedék kijöjjön belőle!

    A fürdőszobában kértem egy 5 centi széles csempecsíkot a fal és a kád széle közé, hogy legyen hova lerakni a hajsampont, a szappantartót, szóval egy vékony, egyenes részt a cuccoknak. Mivel így a kád 5 centivel távolabb került a faltól, a falra szerelt csap már nem ért a kád fölé, hanem kb. a kád szélére folyt belőle a víz és onnan spriccelt-csorgott bele a kádba! Erre már szót sem vesztegettem, csak elkönyveltem az újabb élettartam-csökkentő gyomorideg-tételt magamban, szó nélkül mentem az OBI-ba és vettem két, kb. 300 forintos toldalékot a szaniter osztályon.

    Kombi cirkót szerettem volna a fürdőszobába, vagyis egy készülék gyártsa a meleg vizet és a fűtést is. Nem kell két külön puttony. Egy Junkers készüléket néztem ki. Igen ám, de ehez 14 centi átmérőjű spirálkorcolt csővel ki kell bélelteni a kéményt! A kémény meg régi, nem fér bele a 14 centis cső, max. 12! Vissza kell bontani a kéményt. Puff neki, újabb kis összeg... Két nap múlva megyek, ott vár rám egy soha nem halott nevű, francia Sanier-Duval készülék. (Nem pont ugyanannyi, mint amibe egy Junkers került volna, lekopogom, a mai napig jól működik...) Gyanakodva megkérdezem, hogy ez mi? Nem egy Junkers kellene, hogy itt vigyorogjon a falon? Ááá, nem fért be a 14 centis cső a kéménybe, a Sanierhez meg a 12 centis cső is elég. Itt valami nem stimmel, hát nem azért bontották le a kéményt, hogy olyat építsenek helyette, amibe befér a 14 centis cső is? Ha már építesz egy kéményt, nem akkorára kéne csinálnod, hogy beleféren a kívánt átmérőjű cső? Jaaa, ők nem bontották le full az egész kéményt! Csak a végéből kb. 50 centit, betettek egy új takarító-ajtót a kéményseprőnek, meg egy új koronát a tetejére... Hát, itt dobtam el az agyam! A ''kémény lebontása'' az én értelmezésemben azt jelentette volna, hogy át a tetőn, le egészen a kazánig kibontani és egy vadonat újat felrakni! Nem pedig a végéből 50 centit!

    - - -

    Azt tudom ajánlani mindenkinek, hogy ne egyedül vágjon bele a lakás felújításának tervezésébe, hanem igenis kérje ki hozzértő rokon vagy ismerős tanácsát. Kell szerezni valakit, aki végig ott lesz a helyszínen és leállítja a munkásokat, mielőtt valami hülyeséget csinálnak. Nyugdíjjas nagypapa pld. kiváló erre a célra. Tisztázni kell a szerepeket, az öreg ne abba szóljon bele, hogy hogyan tartja a szaki a vakolókanalat, hanem arra ügyel, hogy a dolgok a helyükre kerüljenek.
    Elkérni nemcsak az építési vállalkozó, hanem a munkásai telefonszámát is és velük is egyeztetni az esetleges későbbi félreértések elkerülése végett. Valamint minden este szemrevételezni a munkát, hogy az valóban úgy haladt-e, ahogy te akarod...

    Fel kell jegyezni és jól eltenni a festékek színkódját, hogy később, amikor esetleg megsérül, pont ugyanazt a színárnyalatot tudd kikevertetni, akkor nem esel bele abba a
    csapdába, mint én, hogy három színárnyalatból is kértem, mire meglett a megfelelő... :D

    QNX is cool!

  • föccer

    nagyúr

    válasz Pötyi #38 üzenetére

    Bevallom, hogy mosolyogtam azon a részen, hogy 60-as ajtót találtál a 75-ös helyén :)

    Az tényleg névleges méreten szokták nevezni, és árulni is <néveleges méret: a peépítéshez szükséges méretek>.


    Jómagam magasépítési technikus lennék, szóval amiröl most itt, ebben a topikban szó van, az a szakmám. Dolgoztam már ''kőművesként'' is, szal tudom, hogy milyen a dolgok másik oldala is <és azt is tudom, hogy milyen mélyen van az ''kőmüvesmesterek'' szinvonala, és munka-etikája>

    Szóval, ha bárkinek bármilyen építéssel-felújjítással kapcsolatok kérdése van, keresswen meg bátran. Családi ház építésében gyakorlatilag bármiben tudok segíteni.

    üdv.: föccer

    Építésztechnikus. Építőmérnök.

  • viharhozo

    addikt

    válasz Kobe #25 üzenetére

    tisztáztuk, így is szólt az alku, csak akkor kezdődött a balhé amikor kiderültek a turpisságok, oonnantól kezdve volt az h a faszi pénzt akart annak ellenére h rossz az áru

    Fonok, a torteneted ugy kezdodik, h a figura elore lelejmolta az osszes lovet. Meg azelott, h barmit megneztetek volna. A vevo addig van jo pozicioban, amig nem fizetett, utana mar nehezebb alkudozni.

    mindezek után te mit cisnálsz oylannal aki a pontos sémát a helyszínen megrajzolja, elviszi, és a gyártónak egy általa tudatosan modifikált lapot ad, a megrendelő kérésének ellenére ? ?

    Utolag semmit. Ha mar kibontottak az ablakot, tisztaban vannak vele, h akarmit berakhatnak a helyere, kenytelen leszel elfogadni, mivel eleg nehez ablak nelkul letezni. Sajna avval kellett volna kezdeni, h leszamolod a buko/nyilo ablakokat.

    Ez sajnos egy ilyen ipar. Menet kozben baromi nehez barmit is valtoztatni. Ket lehetoseged van: nem hagyod, h elkezdjek es visszadobod az egeszet / tursz. Atmeneti megoldas nincs.

    Durvasága miatt töröltem - moderátor.

  • viharhozo

    addikt

    válasz Kobe #27 üzenetére

    Szvsz szaladj el vmi Obi/Baumax/Praktikerbe, vegyel ket tubus purhabot es fujd bele. Az ablakaidat ugysem cserelik ki, mas szigetelesi mod meg nincs. Azert a melosok is kocsogok voltak, ezt illett volna megcsinalniuk, takaroleccel meg vmennyire rendezheto a megjelenes, de azert lyukat epuleten nem hagyunk.

    Durvasága miatt töröltem - moderátor.

  • viharhozo

    addikt

    válasz föccer #35 üzenetére

    Csak erdeklodeskepp: probaltal mar hasonlo esetben pert inditani?

    Durvasága miatt töröltem - moderátor.

  • föccer

    nagyúr

    válasz viharhozo #42 üzenetére

    Nem, soha nem voltak peres ügyeim, csak van 2 bíró ismerősőm, + haver fél családja jogász, és rámragadt valami az idők folyamán :)

    A purhabos kiröltésről: Én inkább melléfalazást javasolok YTONG-ból <helyesebben már nem itong a cég neve hanem: XELLA>.A purhabnak nincs annyi tartása, hogy megtartsa az ablakot, és még a szél is átfúj rajta :(

    üdv.: föccer

    Építésztechnikus. Építőmérnök.

  • Kobe

    veterán

    válasz viharhozo #40 üzenetére

    sztem a történetem ugy kezdődik h első ízben az előre megállapított összeget kérte, és a szerelés napján kellett volna kifizetni a fennmaradó összeget...na ezt nem kapta meg

    Sajna avval kellett volna kezdeni, h leszamolod a buko/nyilo ablakokat.
    ezt is írtam, hogy ősök leültek, kiszámoltatták vele mik a hiányzó részek árai, levonták a helyszínen rendezendő összegből, illetve másodszori leülés után miután láttuk az ablaktípus hibát, meg azt is levonták ami a rosszul szállitott ablakok ára, így lett az h a hapinak tegnap egy forintot nem adtunk, mert amit ki kellett volna csengetni az körül a hiányzó és hibás részek ára

    nem hagyod, h elkezdjek es visszadobod az egeszet
    és a helyszínen kicsengetnek 400 ezer forintot a markodba szted ? mert azért annyira csak nem hülye az ember hogy ha nem hozzák a normális cuccot és abból bizonyos összeg már ki lett fizetve akkor hagyja hogy elvigyék az ablakot és a pénzt is ...na nee, ilyen hülye nincs a világon

    Ez sajnos egy ilyen ipar ....elég szomorú hogy ez ilyen
    mellesleg a munkások mindegyike mondta, hogy a helyszíni javítás elvégezhető, elvégre ami jelenleg fix üveges, annak bukó formában is ugyanakkora a kerete, csak kell belevágni egy másik szárnyat amihez a bukóablak illeszkedik

    a munkások meg nem voltak köcsögök mert nem tudtak mit odatenni, mert nem volt mit, az iq blaster ugynöknek így is vissza kellett menni egy besorolócsőért mert az sem volt itt, szóval a melósok sem tudtak volna mit csinálni
    ha megnézed a képet, elárulod h 7 centi (kb) széles rést hogy tömsz be purhabbal ? mert sztem sehogy mert nem iylen széles szabadhézagolásra találták ki ahol 2 oldalról nem fogja semmi....

    most így ezeket leírva így eszembe jutott hogy oylanokért támadsz amiket már leírtam....kösz hogy ilyen figyelmesen olvastad az eddig hszeket akkor :)

  • Kobe

    veterán

    válasz föccer #37 üzenetére

    igen van ilyen papír
    egyelőre a békés rendezés zajlik azzal a feltétellel hogyha az nem megy végbe akkor bíróság, ha minden igaz akkor csütörtöki határidővel javítják és befejezik

    [Szerkesztve]

  • föccer

    nagyúr

    válasz Kobe #45 üzenetére

    CSak mindent megcsináljanak úgy hogy ''elégedettek legyetek''. Ha bíróságra kerül az ügy, akkor az kb 2-3 év, és addig senki nem fizet nektek egy árva garast sem. És utánna is csak mint jogos követelésetek van a cég felé. Hogy hogyan hajtjátok be, az egy másik story...

    sok sikert.

    Építésztechnikus. Építőmérnök.

  • Kobe

    veterán

    válasz föccer #46 üzenetére

    a mostani állás szerint az ügynök fószer el van hajtva, rajta keresztül megy az ügy, de ide a lábát be nem teheti többet, ez szüleim kikötése volt, az egyik munkás aki próbált tegnap is segíteni, ő fogja legyártatni a hiányzó és hibás részeket és az ügynök legfeljebb a elgvégén a ház előtti parkolóból nézheti meg de a lakásba be nem jöhet, a pénzt megkapja feltéve ha zökkenőmentes a csere bár ahogy a melóst ismerem nem lesz vele gond, tisztában van vele mit kell javítani és milyenre illetve mit kell még elhozni, szóval jobban képben van mint a fószer

    [Szerkesztve]

  • viharhozo

    addikt

    válasz föccer #43 üzenetére

    Nem, soha nem voltak peres ügyeim, csak van 2 bíró ismerősőm, + haver fél családja jogász, és rámragadt valami az idők folyamán

    Akkor kerdezd meg oket, mennyi penzbe es idobe kerul az eljaras meginditasa ill. miket lehetne adott esetben peresiteni. ;)

    Meg egyszer leirom: a vevonek addig jok az eselyei, amig nem fizetett, utana az elado joindulatan mulik minden.

    A purhabnak nincs annyi tartása, hogy megtartsa az ablakot, és még a szél is átfúj rajta

    A magyar epitoipart evek ota a purhab es a sziloplaszt tartja ossze, sok mindent elbirnak ezek. Ot centibe en nem falaznek, de ez egyeni szocialis problema. Az ablakot itt egyebkent is a rogzites tartja a falban, a purhab csak szigetel.

    Durvasága miatt töröltem - moderátor.

  • viharhozo

    addikt

    válasz Kobe #44 üzenetére

    és a helyszínen kicsengetnek 400 ezer forintot a markodba szted ?

    Nem a szerzodest teszed semmisse, csak kozlod veluk, h ezek nem felelnek meg. Gyartsak le a hianyzo reszeket, es utana jojjenek vissza ablakostul, redonyostul.

    mert sztem sehogy mert nem iylen széles szabadhézagolásra találták ki ahol 2 oldalról nem fogja semmi...

    Vmi csak tartja azt az ablakot most is, vagy nem? Szerinted mit hoznak majd magukkal a kollegak? ;)

    Egyebkent purhabbal meg 'biztonsagi ajto' is rogzitheto, a biztosito elfogadja. :)

    most így ezeket leírva így eszembe jutott hogy oylanokért támadsz amiket már leírtam....kösz hogy ilyen figyelmesen olvastad az eddig hszeket akkor

    Nem tamadlak semmiert. Leirtam, h alapvetoen teljesen igazad van, de ez egy olyan szakmany, ahol az igazadat a hajadra kenheted.

    Durvasága miatt töröltem - moderátor.

  • föccer

    nagyúr

    válasz viharhozo #48 üzenetére

    A perrel kapcsolatos összes költséget a vesztere lehet háritani nem? Az hogy mennyi időbe fog kerülni az egész, azt írtam, hogy jó esetben 2-3 év...

    Az a néhány betonacél amit befurtak a falban majdnem felmondta a szolgálatot az első viharnál :) A topiknyitót kérdezem, hogy szerinte megfelelők-e az ablakok jelenlegi rögzítése vagy sem?

    Azt mondjuk nem néztem, hogy 5 centi van a fal és a tok között <a képről nekem többnek tünt :U>. Mindennek ellenére tartom azt a kijelentésemet, hogy szerencsésebb lenne valami rendes anyagot odarakni.

    Egyébként a purhab, a sziloplasz mellett az igazi ultimét fegyver a fegyálló csemperagasztó :DDD Azzal lehet igazán mindent megoldani nem ? ;]

    Arrol meg már említést tettem, hogy szerintem milyen etikai és értelmi szinvonalon tart a magyarországi építőipar, és ez sajnos nem csak a kis vállakozókra igaz :(

    Építésztechnikus. Építőmérnök.

Új hozzászólás Aktív témák