Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kobe

    veterán

    válasz mdk01 #79 üzenetére

    a purhab, ezt én is akartam mondani hogy sokkal inkább tartó semmint szigetelő, arra sziloplaszt, a purhabot azér tolják bele mert amint megszárad és megkapja a rácsszerkezetét, feszítést ad a tartott cuccnak

  • viharhozo

    addikt

    válasz mdk01 #79 üzenetére

    A purhab mellett a jobb szakik igen rögzítik az ablakot ajtót, de maga a purhab is a rögzítést szolgálja szigetelésre pedig xart se ér.

    A levegot remekul szigeteli. A sajat ajtoimat 16 mm-es aceldubelekkel rogzitem a falba 10-15 cm melyen, itt a purhab a rogzites szempontjabol semmit se jelent. Vmit viszont nyomni kell a resbe. ;)

    [Szerkesztve]

    Durvasága miatt töröltem - moderátor.

  • Pötyi

    őstag

    válasz mdk01 #67 üzenetére

    Hááát...

    Szóval azt döntsük el, hogy a két fél közül kinek lenne a feladata felemelni a mutatóujját akkor, amikor egy kétféleképpen értelmezhető dolog merül fel? Kinek a feladata lenne megkérdezni, hogy ezt most hogy értsük?

    Nekem? A megrendelőnek? Akinek életében talán egy-két, max. három lakásfelújítása lesz? Aki nem dolgozik az építőiparban és nem beszél szakinyelven?

    Vagy a szakmabeli kőmüvesmesternek, aki dolgos élete negyven évén át minden nap ezt csinálja?



    Utólag persze könnyű okosnak lenni, persze én is tanultam a dologból, pld. megtanultam azt, hogy az első lakást az ördögnek építi az ember, a másodikat a gyerekeinek és csak a harmadikat magának! :D

    Nézd! A ''normális megbeszélés'' számomra teljes volt. Én egyszerűen nem gondolhattam másra, mint az ajtó nyíló részére, mert nekem be kellett vinnem egy lóbaszó mosógépet a fürdőszobába, amihez egy minimum 75 centis nyíló résszel rendelkező ajtó kellett. Tokostul ugye nem lehet berontani, csak a közmondásban... :D

    A hajópadlós részre pedig tökéletesen ráéreztél, pont az volt, hogy lustaság miatt nem egybefüggően rakták le, mert nekik egyszerűbb volt a két szobát egyesével lefedni, az illesztésre meg rádobni egy küszöböt...

    (Ráadásul elég jól meg lettek fizetve. Az akkori barátnőm szülei állták a felújítást. Évekkel később, amikor szétváltak útjaink és ki kellett fizetnem a lyányt, akkor derült ki, hogy milyen horror árat számítottak fel - legalább is az igazságügyi épitési szakértő szerint - minimum másfél millió pluszt számítottak fel, amit ugye nekem kellett kicsengetnem... :D Szóval jól meg lettek fizetve és mégis úgy gondolták, hogy szórjuk le gyorsan aztán húzzunk innen... )

    QNX is cool!

Új hozzászólás Aktív témák