Keresés

Hirdetés

  • Hauntii teszt

    gp Ki gondolta volna, hogy az élet és halál közti rés ennyire élvezetes lehet? Igaz, szín nem sok fért ebbe a birodalomba, de a Hauntii hangulatával, harcaival és apró fejtörőivel is képes elvarázsolni.

  • Két OLED kijelzőt is bevet a GPD DUO

    ph A készülő notebook biztosan úgynevezett AI PC lesz, de nem tudni, hogy milyen platform kerül bele.

  • Retro Kocka Kuckó 2024

    lo Megint eltelt egy esztendő, ezért mögyünk retrokockulni Vásárhelyre! Gyere velünk gyereknapon!

Új hozzászólás Aktív témák

  • lacos001

    senior tag

    válasz fero02 #8258 üzenetére

    Legjobb műsor,amit valaha láttam/nézek a tvben,és pláne kutyás. :)
    Könyv itt is van,de inkább nézem,és minden bejön,működik,amit cézár mond/mutat/csinál.
    A mi francia bulldogunkkal is,a szomszéd boxerral is,a másik stafival is,szóval remek műsor.

    Nem beszólásképpen irtam azt amit, ( bár arra utal :D ) csak azthittem kezdetét veszi majd vmiféle vita,de látom és remélem,hogy nem. :))

  • Eagl3

    veterán

    válasz fero02 #8258 üzenetére

    Azért ezzel így nem egészen értek egyet... kutyafajták között óriási különbség van, ezt nem kell ecsetelnünk. De hogy ne extrém példát hozzak fel mint egy palotapincsi és farkasölő összehasonlítása, így inkább a te és az én kutyámat hozom fel példának.
    Egy német juhász nagy, dús, erős, meleg szőrzettel rendelkezik, több rétegben, így sokkal jobban ellenáll a szélsőséges időjárásnak mint egy boxer, aminek igen rövid szőrzete van és nincs aljszőrzete sem. A fizikai tulajdonságok mellett ott vannak a mentális tulajdonságok, ami megint csak nagyon fontos abból a szempontból, hogy hol és mi módon tartjuk a kutyát.
    A német juhász jól elvan kint, van egy háza, gazdi bent várja, gyakran kimegy megszeretgeti stb. ezzel szemben egy boxer sokkal "lelkisebb", ragaszkodóbb (ezt nem a saját fajtám fényezésére írom mert ez ugyan úgy hátrány mint előny). Persze szoktatás kérdése is, de a fajtajellem egyáltalán nem elhanyagolható. Egy magára hagyott boxer szinte biztos, hogy nem éli túl az erdőben, egy farkaskutya sokkal jobb esélyekkel indul véleményem szerint.
    plusz ott vannak a különböző betegségekre, vírusokra való hajlamok is.

Új hozzászólás Aktív témák