Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bb0t

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz bajnokpityu #28021 üzenetére

    Igen, a kicsikre jobban jellemző, vagy talán a nagyobb kutyákra (és itt most az 50+ kategóriáról beszélnek) akikkel találkozik az ember futiban, suliban, kiállításon vagy versenyen nem jellemző ez, hanem inkább a kertben tartott példányokra.

    De maximálisan egyet értek abban, hogy a kiskutyák legnagyobb százalékával közösségbe merészkednek mindennemű nevelés nélkül. Az én kutyám már le is szűrte a következtetést, hogy minden kiskutya egy "irritátor" szó szerint levegőnek nézi őket, aki meg odamegy egyből elzavarja. :U

    Siriusb:
    Ilyenkor van egy nagyon fontos körülmény. Azért tapasztaljuk nagyon sokszor, hogy idegenekre jobban hallgat a kutya, mert az idegennek még van tekintélye a kutyánál. Hogy mondják? Nincsenek még lúzer pontjai, amiből a gazdi már összeszedett jó néhányat. Te aki kellő hozzáértéssel, tiszta lappal (szerintem ez a legfontosabb, a tiszta lap) közeledsz a kutyához, jó eséllyel jó eredményt fogsz vele elérni, hiszen a kezdetektől, következetesen azt mutatod neki, hogy te nem a gazdi vagy akivel bármit megtehet, és jól kommunikálsz vele.

    Mikor Nucky kicsi volt sétáltam vele a töltésen, húzott mint a fene, és egy férfi odalépett kivette a kezemből a pórázt, nekem meg leesett az állam, hogy itt van CM, ez bizony kutyasuttogó. Holott csak annyi történt, hogy pont úgy viselkedett a kutyám, mint egy gyerek viselkedne egy idegennel. Meg volt szeppenve.

    (Mindenkinek egy bizonyos méret fölött kutya a kutya, csak mindenkinél más a mérce. :D)

    [ Szerkesztve ]

    Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

Új hozzászólás Aktív témák