Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Orlin

    addikt

    válasz cekkk #17564 üzenetére

    Nekem is hasonló problémám van és sokan javasolták a villanypásztor!
    Bár én nem tudom mennyire hat a kutyára... :U

    LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

  • tskó

    tag

    válasz cekkk #17564 üzenetére

    kutyától függ, van olyan amelyiknek elég egyszer megmutatni, hogy nem szabad, másiknál meg a villanypásztor se számit.

    nekem van egy 60 kilós rotim, házörzőnek és van konyhakert is. rendkívül értelmes és egyben idóta kutya. ilyet, hogy keresd meg a labdát és hozd ide senki nem tanította neki mégis tudja. a konyhakert 20-30cm magasan spárgával volt körbekerítve, ha bárki ott volt akkor megállt a spárgánál, mintha fal lenne, leült és nem ment be. de ha senki se volt kint (vagy legalábbis úgy gondolta, kamera) akkor simán bement és leszedte az uborkát. és előtte persze minden emeleti ablakot megnézett, nem leskelődik-e valaki elment a hátsó ajtót megnyomta a lábával, hogy nincs-e résnyire nyitva és ha minden "tiszta" volt akkor ment garázdálkodni. és persze miután megevett 1-2 ubokát tudta, hogy rosszat csinált ha órákkal később kimentem akkor csak sunnyogott. azt se tudtam mit követett el, de valamit az biztos. akármit csináltam vele, többször rajtakaptam uborkával a szájában, leszidtam, megvertem, bezártam semmi nem használ. tudja, hogy nem szabad csak leszarja. nem az a pár uborka a probléma amit leszed, hanem az, hogy tudja és mégis csinálja, na ez veszélyes egy rotinál de nagyon. és ugyanez van azzal, hogy ne szarja össze az udvart, tudja hova kell menni, ha kint van akárki.

Új hozzászólás Aktív témák