Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz volandy #37121 üzenetére

    "Futnak egy kicsit kb 5métert és már liheg, krákog, öklendezik."

    Akkor figyeld meg, hogy ezt csak nyáron csinálja, vagy télen is? A tünet nem csak tüdő eredetű lehet, sőt, többségében sajnos nem az. Sokkal inkább oxigénhiány, ami lehet a túlhevüléstől, de lehet pl. szívgyengeség vagy egyéb keringési probléma is. A fentebb említett hőgutában elpusztult kutya esetén is az volt az első kérdése a dokinak, hogy van-e ismert szívproblémája vagy más ismert keringési problémája, végeztek-e nála szív ultrahangot. Tehát alapból az volt a gyanú, hogy szív/keringés.

    (megjegyzem, az én kutyám is most pusztult el, egy 7éves Berni pásztor, de nála nem hőguta volt az ok, hanem összeomlott a keringése gyakorlatilag percek alatt). Abban viszont nem vagyok biztos, hogy az előtte hetekig tartó hőség ebben nem játszott szerepet. Még akkor is, ha volt medencéje és be is engedtük a klímás házba, mert ilyen bundában szerencsétlen elképzelni se tudom, hogy bírta ki nyaranta. Én már nem fogok többet ezen az égövön ilyen kutyát tartani, mert egyszerűen az van, hogy Magyarországon elviselhetetlenné váltak a nyarak és szerintem már nem alkalmas hely olyan kutyák tartására, melyek alaból a mínuszokra vannak beállva genetikailag.)

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák