Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Boogie33 #890 üzenetére

    Nem könnyű erre reflektálni, csupa olyan, ami listában nincs benne, itt se nagyon van róla tapasztalat...

    - KOLINK HDSUB2U3: Mini-B csatis, ami előny, vsz nem csavarozós, de minőségi ház

    - LCPOWER LC-25BU3: vsz ASM1051 chipes, ami jó, Mini-B ez is, nem csavarozós olvastam vhol

    - TRACER 723-2: Mini-B itt is előny

    - RAIDSONIC: ezen márka termékei ált.jók és minőségiek, mind3 Micro-B csatlakozós, ami nem rossz, de a feszegetést kevésbé szereti, bírja, mint a Mini-B. Az IB-253U3 kizárható, mert elvileg csak 7 mm-es HDD / SSD-t kezel, Hitachi vinyó meg vsz 9,5 mm, ha csak nem vmi újabb 1 tányéros.

    - König CMP-MOBSTOR170: Micro-B csatlakozó, nem rosszak jónak mondható a 3,5" König házak, ez 2,5" is talán az

    - Patriot PCGTII25S: kevés róla az infó, talán még nem eléggé kiforott gyártó HDD-házak terén.

    Alapjában véve nem rossz egyik sem, de ugye mindet mi sem tudjuk itt végigtesztelgetni, jobban utána kéne nézni egyik-másiknak, majd batagy kiegészít.
    Arra figyelj, higy 7200 RPM-es vinyónak USB3 port általában elég, de USB 2.0 már nem :N , oda vagy USB Y kábel, v DC Power kábel kell, a megfelelő tápellátáshoz.
    Tehát, ha USB2 portban is használod, akkor előnyös lehet az a rack, amelyikhez adnak előbb említett kábel vmelyikét (ritkább USB3 rackeknél), vagy külön veszek hozzá Y kábelt.

    (#891) hentes555: vsz tápprobléma...TV.ken a sima "USB IN" (0,5 A) port nem mindig ad megfelelő áramot 2,5" külső vinyóknak, ezért van jobbakon megnövelt áramú "HDD IN" (1-1,2 A) port. Ha van rajta több USB-port, akkor Y kábellel adsz neki extra powert, vagy ha nincs, akkor megtámogatod pl. egy aktív USB-hubbal.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Boogie33 #894 üzenetére

    Ezek szerint, nincs semmi gond, akkor az a 7 mm-es HDD-t kezelő Raidsonic rack is szóba jöhet.
    Vinyód vsz Z7k500, aminél más van a matricán (800 mA), más a gyári specifikációban (max 5,5 W--->1100 mA) és más ír HDS (900 mA), de ez szinte összes vinyónál így van...egy biztos, egy db USB 2.0 port karcsú neki,ott biztos Y kell, de az USB 3.0 már elég lesz, főleg PC-n :K , mivel USB-portok áramleadó képessége függ a gazdaeszköz teljesítményétől is.

    (#896) hentes555: vsz, amit batagy is mondott, 2 m túl hosszú volt, rövidebbel próbáld. Ezekkel a teló, meg egyéb töltőkkel nem árt óvatosnak lenni, mert ugyan nagyjából megfelelő USB-s áramot tudnak produkálni külső vinyónak is, de elsősorban azon adott eszközökhöz valóak.
    Aktív hub meg ugye univerzális, szinte akármilyen PC-s USB-eszköz - pendrive, külső ODD, külső HDD stb. - kezelésére és meghajtására alkalmas, bár ott is a PC-vel/ notival való összekötés és utána hubhoz csatlakoztatás az ideális. Ez a "felemás", egyik végét ide, másokat oda csatlakozás sajna okozhat meglepetéséket, de talán az aktív hub stabilabb, mint a töltő.

    (#898) batagy : újabb érdekes és hasznos felvetés, vsz ez rá a magyarázat. :C

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Boogie33 #900 üzenetére

    Sata 2-es rackbe is tehető Sata 3 HDD, másrészt egy notivinyó nemhogy a 3, de még a 2-es SATA-szabvány határait sem feszegeti.
    OS futtatás az a macerás külső vinyóról, de játékot lehet róla elvileg futtatni, max arra kell figyelni, h ne melegedjen túl, egyrészt 7200 RPM miatt, másrészt egy combosabb játék vinyó igénybevétele miatt, de alaház jól elvezeti majd a termelődött hőt.

    (#901) hentes555 : vsz az a gond, amit fentebb a linkelt topikba is felvetődik, ha külön eszközön vannak az USB-portok és nincs meg adatkapcsolat.

    (#903) batagy: ilyen célokra mindig instabil, mert ugye elsődlegesen nem erre valók külső vinyók, csak sokan szeretik kitolni a határokat... :D
    Programot már futtattam róla, játékot is tolt róla innen PH-ról több ember, de vegyes sikerrel, ezért is "elvileg", az oprendszer bootolása külső vinyóról, na az adja fel a leckét rendesen...

    [ Szerkesztve ]

  • batagy

    őstag

    válasz Boogie33 #900 üzenetére

    Igen, a Raidsonic IB-253U3 jó lesz.
    Majd írd meg ha megvan hogy milyen, lehet-e csavarozni, stb.

    A másik kérdésedre, én nem használnám játékok vagy más külső program futtatására, mert szerintem az USB csatlakozás nem elég stabil ahhoz. :( Nem tudom többiek véleménye mi.

  • batagy

    őstag

    válasz Boogie33 #911 üzenetére

    Nem jön rá semmi. Írja hogy Free Shipping. Nekem 3 db van már ilyen, és másik 3 db az USB2-es verzióból.
    Itt volt egy beszámolóm az USB3-as verzióból, itt pedig az USB2-es verzióból.

    Az írott adatsebességek nem érvényesek, rosszul mértem őket!

    Azért preferálom, mert ebbe belecsavarozható a vinyó. A 2.5" rackek többségében nem lehet csavarozással rögzíteni a vinyót, bár az is igaz, hogy sokukban azért rendesen beleszorul valamilyen módon. Ezen kívül jó benne, hogy ASM1051 chipes (széles körben támogatott chip és frissíthető firmware), valamint hogy a csatlakozója USB3 Mini-B. Szerintem jobb mint a Micro-B, talán nem törik bele annyira. De mégsem a nagy bumszli Type A. (Bár az USB3 Mini-B nem annyira elterjedt.) A vinyó könnyen ki és beszerelhető, a fedlapok egy pattintással lejönnek. Az ára ugye csak a hab a tortán.

    Bár fedlapja fém, a szellőzése azért nem a legjobb, legalábbis a bőrtokban.

    Megvetted egyébként a Raidsonic IB-253U3 házat?

    #912) kacsip
    Jó kérdés, nem tudom, talán REVOLTEC Alu Line II EX 207, vagy valamelyik LC Power vagy Raidsonic. ?

  • batagy

    őstag

    válasz Boogie33 #916 üzenetére

    Most az a lényeg itt, hogy a zaj szempontjából nem akarod a HDD-t a házba tenni?

    "gyorsabb lesz mint gyári usb3-as"
    Ezt nem értem, mi lesz gyorsabb és hogyan?

    Azt nem értem, hogy a programokat, játékot miért nem az SSD-re telepíted? Kevés rajta a hely?
    Mert akkor a többi adat (filmek, dokumentumok stb, aminél nem számít a gyorsaság), mehetne a külső HDD-re, és akkor már valóban nem gond, ha kicsit lassabb.

    Viszont egy másik megoldás (én ezt is csinálom, szintén csendmániás vagyok), hogy az SSD-n lenne az oprendszer, és mellé egy 2.5"-es HDD mehet be a gépbe, viszont utóbbit zajcsillapító Scythe Quiet Drive 2.5"-be rakom. Na ez már így halk lenne.

    A negatív, hogy Scythe Quiet Drive-ot már nem lehet kapni, és használtban is marha nehéz kifogni. Esetleg valamelyik más típus is szóba jöhet, de azokat nem ismerem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák