Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz smallmer #3506 üzenetére

    Üdv!

    Nemrég volt hasonló kérdés és akkor válasz is ment rá. Azóta sem sikerült eldönteni?

    Az összefoglalóban többnyire a most felsoroltakról is akadnak beszámolók / tesztek, valamint a táblázatban egyéb információk. Továbbá korábban néhány egyéb típus külön is részletezve volt —► [link], [link].

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz smallmer #3506 üzenetére

    Paraméterek magyarázata és jelentősége

    Leválasztás utáni leállítás

    Jó, ha biztonságos leválasztás után leáll a külső házban lévő HDD is, viszont nem létszükséglet ezen funkció működése. Ennek hiányában is azért használható a külső rack, igaz a kábel kihúzásakor a merevlemez kattanni fog egyet és "pjűűűh" hangot ad. Viszont ez önmagában még nem feltétlen okoz problémát.

    Alvó mód

    Szintén előnyös, ha üresjáratban x perc után leáll a merevlemez és kikapcsol a külső ház. Viszont hiába támogatja a külső rack firmware szinten ezen funkciót, ha pl. az OS, vagy valamely program akadályozza a leállást. Utóbbira jó példa ezen szoftver, ami ha fut, akkor nálam egyik külső rack sem megy alvóba. Ellenben, ha a programot bezárom, vagy a gépet rakom alvó állapotba, akkor már igen. Amúgy ezen funkció működése sem tekinthető létszükségletnek.

    PID azonosító

    ASMedia vezérlős külső házaknál a PID: 55AA azonosítós típusok preferáltak. Ugyanis csak ezeknél van mód a firmware frissítésére és ezáltal az esetleges kompatibilitási problémák megszüntetésére, valamint egyéb funkciók beállítására. Az egyéb - 5106, 5136, 1053, 1153 - változatoknál ez nem lehetséges —► [link]. Természetesen, ha a külső rack működése megfelelő, akkor nyilván nem szükséges a firmware-t piszkálni. Illetve ezen művelet eleve csak a hozzáértő felhasználóknak megengedett!

    Csavaros HDD rögzítés

    A 2,5" külső házakat belső kialakítás és összeszerelés szerint 4 csoportba lehet sorolni. Ezek közül a c., vagyis a belül csavaros rögzítési lehetőséget biztosító modellek az elsődlegesen preferáltak. Ugyanis ezeknél a legstabilabb a merevlemez elhelyezése és rögzítése. Ettől függetlenül viszont az egyéb csoportba tartozó külső házak is megfelelhetnek a követelményeknek. Tehát bár a csavaros (belső) rögzítés mindenképpen előnyös, de ugyanakkor nem létszükséglet.

    UASP

    Az USB 3.0/3.1 interfész maximális sebessége csak UASP módban használható ki. Viszont ehhez kell OS felől is a támogatás, illetve egy megfelelő (SSD) meghajtó, ami ekkora sebességre képes —► teszt. Továbbá speciális alaplapok esetén ugyan vannak extra beállítási lehetőségek, de a szabvány maximumát értelemszerűen csak SSD alapú megoldásokkal tudjuk kihasználni. Tehát egy külső HDD esetén nem létszükséglet az UASP mód sem.

    USB 3.1

    Az új generációs USB-szabványra épülő külső házat leginkább akkor érdemes venni, ha a gépünkön is van USB 3.1 port, illetve ki tudjuk használni a sebességét pl. egy SSD-vel. Sőt, egy egylemezes | SATA3 alapú megoldás még így sem tud sokkal többet annál, mint amire USB 3.0 porton képes —► [link], [link]. A teljes sebességet például egy ilyen külső rack + 2 db SSD | RAID 0 megoldással tudnánk kihasználni. Tehát, ha csak HDD-t akarunk használni, akkor bőven elég hozzá egy USB 3.0 külső ház. Persze, ha szeretünk tesztelgetni, vagy csak kíváncsiak vagyunk, akkor vehetünk akár egy újabb szabványra épülő modellt is.

    Szóval a fenti jellemzők alapján már lehetne rangsorolni és az alapján szűkíteni a szóba jöhető külső házak körét. Illetve nyilván az egyéb paraméterek - ár, beszerezhetőség, dizájn stb. - is meghatározóak. Viszont azt már mindenkinek magának kell eldönteni, hogy ezektől függően melyik termék felel meg leginkább a kívánalmainak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák