Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pirate777

    csendes tag

    válasz King Unique #2769 üzenetére

    Megvettem a Zalmant, nem sok időt töltött nálam, így tesztet nem tudok írni, de pár gondolatot megosztok a házzal kapcsolatban.

    Zalman ZM-HE250 U3 - a forma szubjektív, valakinek tetszik, valakinek nem, szerintem képeken jobb mint élőben, mellé téve a régi Thermaltake Silver River 2 -met az volt az első gondoltam, hogy ez most visszalépés számomra, egy fehér fényes festett aluminium ház, aminek a minősége egyébként rendben van, de a fekete szálcsiszolt sokkal közelebb ál az izlésemhez.

    A ház maga egy szövetszerű védőcsomagolásban található, ami elég prémiumnak hat, adnak hozzá használható csavarhúzót, tápkábelt, normális méretű USB 3.0 kábelt, USB tápkábelt és egy szövet tartót, amit nem bontottam ki. A merevlemez behelyezése nem volt egyszerű feladat. Először is azon felül, hogy csavaros megoldással jön le a ház oldala, még pattintós is, így erővel lehet a ház oldalát eltávolítani. A merevlemez behelyezése csak a lámpa csatlakozójának a lehúzásával lehetséges, ami első alkalommal nem könnyű, de ez a későbbiekben könnyebbé válik(3-4x alkalommal már egészen jól ment). A házban végigfutó vezetéknek megvan a helye, ha megfeszítjük kicsit a HDD könnyedén betolható a házba. Nem tudtam leolvasni a vezérlőn a feliratot, mert egy műanyag védőlemez van a NYÁK alsó részére felragasztva, éppen a vezérlő chipre, próbáltam átvilágítani, a Prolific jellemző konturja rajzolódott ki, de így sem láttam mi van ráírva.

    A notebookomhoz (HP Elitebook 8470p, intel q77 chipset, intel natív USB 3.0 vezérlő) csatlakoztatva a ház vége kéken elkezdett világítani, a HDD-t használva villogni kezd, fényereje nem túl erős, de mindig tudatja használójával, hogy ott van, ha nem csatlakoztatjuk a világítás vezetékét, akkor is megfelelően működik. A notebookomhoz csatlakoztatva a rack-et, az azonnal felismerte azt. Sebességteszteket nem készítettem, nem is lett volna sok értelme, egyelőre egy régi Hitachi Travelstar 80GB -t tudtam beleszerelni, ami egyébként sem mutatott volna releváns értékeket, az azonban azonnal feltűnt, hogy a régi USB2 házammal ez a HDD 40MB/s értékeket ért el olvasás esetén, itt nem ment a sebesség 30MB/s felé. Természetesen nem elégedtem meg ezzel, kiszereltem a gépemből a WD RED 1TB HDD-t, de ezzel sem produkált a gép 30MB/s -nél magasabb értékeket, pedig több USB porton is próbálkoztam, egy USB 3.0 KOOLINK ugyanebben a gépben 100MB/s körüli sebességre képes 1TB WD BLUE merevlemezzel. A HDD leválasztás nem működik.
    Kiváncsi voltam, mi lehet a probléma, ezért egy asztali gépnél is próbálkoztam, de a Windows: Nem megfelelő leálíltás, ellenőrzés szükséges üzenettel fogadott... itt volt az a pillanat, amikor elhatároztam, hogy visszaviszem a házat. Az asztali gépnél 80MB/s sebességet produkált a korábban említett WD RED társaságában, ugyanezen a gépen a KOOLINK + WD BLUE kombó 100+ MB/s olvasási sebességet ért el.

    Egyelőre ennyi, lehet megrendelem a Thermaltake Silver River 5G -t, az elődjével nagyon elégedett vagyok, de közel sem biztos, hogy az újabb változat hozza azt a szintet. Az is elképzelhető, hogy inkább választok valami biztosat, ami a táblázatban is szerepel. Egyébként a Zalman REV 00A volt, egy 2011-es tesztben láttam ugyanezt, azaz azóta gyártják változatlan formában.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák