Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fireman123

    őstag

    válasz fravik #1050 üzenetére

    Hát igen, ez egy dilemma, hogy mit is csináljon az ember. Bármikor/bárkit ellenőrizhetnek és akkor azt nyilván nem fogadják el, hogy bocs de most éppne várok a következő adóévre, hogy akkor kevesebb adóval megússzam :D . A gond az, hogy a korábbi évek hasznát amit "elfelejtettél" leadózni nem lehet a 2021-es adóévben hanem csak a 2022-es adóévben leadózni egyben az "amnesztia" keretében. De mivel az idén hoztak egy új kriptóadózást és abban szerepel, hogy az korábban le nem adózott hasznot a 2022-es bevallásban le lehet adózni egyben és összevonva (amnesztia), ezért nem igazán valószínű, hogy január 1.-től elkezdenek vadászni azokra akik nem adóztak a kriptó után a korábbiakban, de persze kizárni sem lehet teljesen, ....ha esetleg jövőre valami miatt rádszáll a nav és elkezd vizsgálni akkor nyilván a kriptó nem adózás is gond lehet, de hogy csak emiatt vizsgáljanak nem hinném. A videóban egyértelműen elmondja a PM-es ember, hogy a korábbi éveket a 2022-es év bevallásában lehet legalizálni, így szerintem az előző éveket nem lehet a 2021-es évnél szerepeltetni.
    Én 2017-ben vettem kriptót és azóta folyamatosan bányászok is (az is olyan mintha folyamatosan venném) és eddig csak az idén tavasszal egy kisebb összeget váltottam fiatra a vett és bányászott coinokból (azaz hasznot még nem realizáltam eddig mert kevesebbet váltottam fiatra mint amit betettem), így én is csak a 2022-es adóév bevallásában fogom szerepeltetni majd az akkori egyenleget, ami ha plusszos akkor adózok, ha mínuszos akkor csak szerepeltetem a mínuszt a bevallásban azért, hogy azt át lehessen vinni a 2023-as adóévre. Nyilván szerencsésebb lett volna ha az "amnesztiás" bevallást már a 2021-es adóév bevallásában meg lehetne ejteni (akkor nem lenne kockázat jövőre hogy valamiért elővesznek)....de sajnos nem lehet. Nézz be a Kripteus discordjára, itt egy meghívó: [link]
    (Ők készítették a videót a PM-es emberrel és benne voltak az adótörvény kidolgozásában is), lehet kérdezni is tőlük (bár az amnesztiás dolgot nem jól tudta a Glázer Anita, amikor felhívtam rá a figyelmét, hogy ellentétes amit mond a videóban elhangzottakkal, akkor ígérte, hogy rákérdeznek a PM-es emberre ....de a törvényben is az van leírva amit a PM-es mondott) ....sajnos még nincs nagy mozgás a discordjukon, kevés még a tag, nemrég indult.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák