Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bzoley

    veterán

    válasz Mopar426 #8 üzenetére

    Még el is fogadnám, mint artam nem ez a legnagyobb baj. A probléma az, hogy nincs semmilyen adat, szám, amire támaszkodni lehetne. Honnan tudjam, hogy mi az a mennyiség, amire figyelni kéne, hogy ha lehet, meg se közelítsem. Említetted a 15GB-ot, erre még mondanám, hogy számomra megnyugtató, nem érzem tőle magam veszélyben. De mi van, ha nem 15, hanem 10, vagy ugyanúgy 5 attól függően, épp melyik lábbal kelnek fel?
    Van a PannOnline-on az a P2P limitfigyelés, amit a mai napig nem sikerült kideríteni, mire jó, Viktor sem fárasztotta magát túlzottan a válaszadással.
    Nem ártana, ha lenne valami hivatalos információ is, nem csak találgatni kéne, meg mások rossz tapasztalata alapján összerakni a képet. Telefonálni fölöslegesnek tűnik, ott hazudnak, ahol csak tudnak. Egyéb ötlet?

  • sonofagun

    csendes tag

    válasz Mopar426 #8 üzenetére

    November 11-től, az első naptól van "korlátlan" pannonos netem, az első számla még ki se jött.
    Nem is volt vele gond egészen most hétfőig (dec.8).
    Ahogyan többünknek itt, csökkentették a sávszélességet "a hálózat és a többi előfizető hozzáférésének veszélyeztetése" miatt, így most a szokásos 3 Mega helyett 130-150 kb/s "sebességgel" megy..!

    A legeslegdurvább az egészben, hogy a 10 Gigát sem értem még el a letöltésben!!! :((
    Most őszintén: Mi a p.csát veszélyeztettem én???

    Kétszer kérdeztem rá az ügyfélszolgálatnál hogy mi a szitu, íme a válaszok:

    Ügyintéző1:

    Veszélyeztetés miatt korlátoztak hétfőtől, a viszzaállítás pontosan egy hét múlva. (tehát 7 nap)
    A korlátozásnak az -eseti- nagy forgalomhoz van köze, (fájlmegosztó, -cserélő) de azt nem tudják megmondani, hogy mennyi volt a forgalmam(!), ill. pontosan melyik napon, mikor is veszélyeztettem szegény Céget..
    (Kérdeztem, hogy a korlátozás kezdőnapján-e, de azt mondták nem biztos, mert később is csökkenthetik a sávszélességet.. ááááá)

    Ügyintéző2:

    Szintén veszélyeztetést mondtak azzal a különbséggel, hogy "átléptem egy bizonyos adatmennyiséget". Hoppááá..!
    Ezután rögtön visszakérdeztem és erre elkezdett össze-vissza beszélni a kiscsaj, hogy a net nem korlátozott csak lelassították (?!), meg hogy biztosan torrent miatt blabla..
    Természetesen ő sem tudta megmondani, hogy mennyi volt a forgalmam és mikor rendetlenkedtem.
    A korlátozás hétfőtől, visszakapcsolás holnap! (4 nap)
    Szóval ha baszogatod őket alkudni lehet a büntiből..? :K
    Nagyon úgy néz ki.

    Mindenesetre jó sok panaszlevelet el kéne küldeni nekik, lehet hogy egy idő után elkezdik átgondolni az üzleti stratégiájukat..

    Nem értek a műszaki részéhez, de ha nem bírja a hálózat, akkor bővítsenek, ha nem megy akkor írják le a honlapon a mobilnet előnyei után a "túlhasználat" okozta -valódi- szankciókat is,
    meg hogy azt hogy: nesze paraszt, ezek a feltételeink, ha nem tartod be, ez meg ez lesz..! De k.rvára etikátlan korlátlannak hazudni a hozzáférést, mert a 136kb/s sebességgel (speedtest.net) éppenhogy korlátozva vagyok az időmben, amikor egy statikus weblap is másfél percig töltődik..

    Egyedül Youtube-ot használtam (lazán, módjával)
    és online Tv-t néztem kb. egy órán át, a többi webes olvasgatás, semmi torrent, p2p..
    Ha ez veszélyezteti a hálózatot akkor húzzák a f.szukra a mobilnetüket..!

    Pannon internet korlátlanul??? Ébresztő.. Korlátlan a f.szt!

Új hozzászólás Aktív témák