Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz #70869248 #70 üzenetére

    Ezért jó az inkvizítor, mert az tud ötös szintűt is életszeni (ha nem mágia-immunis), bár mintha a küklopszot nem lehetne gyógyítani és éleszteni (nem szeretem, mert nagyon lassú, de tény hogy durván sebez). Meg találtam már élesztő varázslatot (asszem Revive a neve), ha jól rémlik hármas szinten azzzal is lehet éleszteni ötös szintű egységet.
    Sajnos a jó egységek átka, hogy jópár csata automatikus, és ezért rutinszerűvé válik. Pl. én még mindig a fentebb részletezett felállásban nyomulok: kezdem a csatát egy gejzírrel (esetleg előtte egy sima tűznyíl a legnagyobb számú/legveszélyesebb ellenfélre, vagy a helyzettől függően egy csapda), aztán jön a rúnamágus "lézere", az ősmágus lövése, a lovaggal várok vagy védekezem, lő az inkvizítor, a Paladin újabb lépést ad a rúnamágusnak majd lép vagy védekezik, aztán lövök még egy lézert a mágussal. Sok csata szinte ennyiből áll.
    A tornyok miatt a tárgyak uralását biztosító csaták nagon kemények tudnak lenni. Van egy +5 Intellect-es gyűrűm, aminek nagyon gyakran lesz rossz a morálja. 8K-s tornyokat kell leverni (meg egy rakat kígyót), ami nem egyszerű. Van persze ennél keményebb is (a max. eddig 13K-s torony volt), de ezzel is el lehet tökölni.
    Nem győzöm hangsúlyozni a gejzír szerepét: fixen a tornyokat üti, az összeset. Perpill. 2K alatt kicsivel sebez rajtuk, ami nem rossz. A rúnamágus lézerével kombinálva, szerencsés esetben az első kör végére lebontok legalább egy tornyot.
    Lassan csereérett lesz a sereg, bár az elfekkel megvárom míg lesz elég zöld rúnám (sajna lehet hogy nem lesz elég). Az alapjátékban a végső csatában is elfeket használtam (unikornisok meg főleg a vadász nagyon erős), de mivel embereket muszáj vinni (a felélesztéshez), zöld sárkányt meg kötelező :DDD , így a morál nem lesz túl fényes. A másik alternatíva, amivel szemezek, az az Assassin-Royal Griff kombó az ősmágus és az inkvizítor helyett. A harmadik pedig a vikingek (Warrior Maiden és Jarl, bár sajna utóbbiból nem találtam nagyobb mennyiséget sehol, ezért Sacrifice-olni kellene hozzá). Paladin, lovag és rúnamágus marad, azok nagyon beváltak.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák