Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Manópapa

    csendes tag

    válasz ócskás #898 üzenetére

    Én 86 februártól 87 augusztusig voltam katona, már öregnek számítottam, és az új telephely építése folyt, tehát inkább 87 tavaszán lehetett.
    Pont nem voltam kint a terepen, de a többiek mesélték, hogy a gumikerekes földgyalu (glíder? gréder?) egyszer csak kifordított egy nagy ládát a földből, alíg bírták kinyitni. Az lett gyanús hogy ólommal bélelt oldalai voltak. De még ekkor sem gyanakodott senki komolyan. Aztán előkerültek belőle valami jódampullák, ekkor hirtelen fontos lett a dolog, mindenkit elzavartak körletbe, csak egy embert nem, aki a billencs Kamazon kivitte később a laktanyából a dobozt. Állítólag jódizotópok voltak benne (nem akarok hülyeséget írkálni, meg régen is volt már) de kicsit felkészületlenül érte az Építő-Műszaki alakulatot hogy a laktanyán belül ilyesmi fordult ki a földből.
    Ezért írtam, hogy csak óvatosan kutakodjatok, ha el is mentek a kármentesítők, a földben még lehetnek meglepetések.
    Üdv:
    Manópapa

    [ Szerkesztve ]

    Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg semmi különbség nincs. Gyakorlatilag azonban van.

Új hozzászólás Aktív témák