Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DanielLong

    senior tag

    válasz freelanced #64350 üzenetére

    Ugyanezt jártam végig valamikor tavaly októberben vagy novemberben. Az anyag illetve a képek elég húzósak, vizuális típus vagyok, de elsőre ennyi halfajt megkülönböztetni nem volt egyszerű, meg ráadásul a vizsgán kaphatsz más képeket is... Én azt mondanám, hogy ne aggódj, mert nem véletlen van minden Jóska-Pistának horgászbot a kezében, gondolhatod, hogy a legtöbben nem szántak a dologra 2-3 óránál többet és mégis lett engedélyük.

    Nálam a vidéki vizsgán az volt, hogy maguk a kérdések korrektek, egész sok is volt, de igazából kb a felét helyben hangosan átbeszélik a szervezők és minden kérdésedre válaszolnak. Simán odahívhattam volna magamhoz a halőrt, hogy ez a hal micsoda és megmondta volna. Aztán ugyanez a javításnál, gyakorlatilag a javító beírja helyetted a jó megoldást, ha kihagytad... Szóval nem egy egyetemi ZH szint a dolog :D

    Amit ajánlanék: fogható halakat megtanulni többé-kevésbé, az szerintem amúgy is hasznos meg azért a legtöbb ismerős lesz. Tilalmi időszakokat, méret- és darabszámkorlátokat megtanulni, ez nem olyan nehéz, ha az ember keresi benne a rendszert. Ezek után azért egyszer olvasd át az anyagot és szerintem megragadnak a legkritikusabb pontok (tiltott módszerek, folyóvíz jegére nem lépünk...)

    Én anno elég lelkiismeretesen felkészültem, az eredmény az lett, hogy 30 főből elsőként végeztem és a javításnál már inkább mondtam, hogy hagyjuk benne a hibás dolgokat csak hadd menjek, elég kényelmetlennek éreztem már a szitut.

Új hozzászólás Aktív témák