Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sityupityu

    veterán

    válasz Steady74 #51746 üzenetére

    Igazán sok mindent nem tudok. Általában ha partról nyomjuk, akkor azt a max 4-5 jól bevált helyet használjuk amit már évek óta...
    Kiugró eredmények idén nincsenek ami talán betudható annak is, hogy keveset járok le. Idén egyetlen egyszer úsztattam csak, a többi pecát a kényelmesebb és kevesebb előkészületet igénylő feederezés teszi ki. Márnát összesen 4 vagy öt darabot fogtam, azok is kölyök méretűek voltak. A zsákmány döntő részét a tenyeresnél épphogy nagyobb különböző keszegfélék (bagoly, karika, szilva) és alkalomadtán paducok teszik ki. Már tavaly is jellemző volt egyébként az apró, de rendkívül nagy szánban jelenlévő keszegek kisebb egyedei ami egyébként egyáltalán nem baj. Mutatja, hogy jó a szaporulat. Mint feljebb írtam bár idén kevés márnát fogtam, de tavaly és tavalyelőtt is nagyon sok fiatal példányt fogtunk ami alatt valóban fiatal, 10-15 centis halakat kell érteni. Ez szintén nagyon jó jel. A márnaállomány az utóbbi kb 10 évben úgy vettem észre, hogy nagyon szépen összeszedte magát nem csak felénk, hanem úgy általában országosan is. Legalább is ami a Dunát illeti.
    Gébügyileg azt tudom mondani idén is ami már tavaly elkezdődött, hogy alig akad a horogra ebben az időszakban. Már tavaly is felfigyeltünk rá, hogy tavasztól egészen a nyár végéig szinte alig akadt a horgunkra géb. Már már hihetetlennek tűnt. Aztán ősszel kezdtek úgy ahogy megjelenni, de akkor sem akkora számban mint amilyen lenni szokott. Marha érdekes a dolog egyébként, mert az ország más részein ezt egyáltalán nem tapasztalják/tapasztalták, de nálunk itt Esztergom környékén szinte mindenki ezt támasztja alá tavaly és egyenlőre idén is. Érdekes dolog. Valaminek biztos, hogy történnie kellett a populációjukkal (legalább is a leggyakoribb fajaiknál), ha mindenki a környéken egyöntetűen ezt támasztja alá, hogy jócskán megcsappant a számuk, vagy legalább is horogra ritkán kerülnek.

    --albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

Új hozzászólás Aktív témák