Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zola007

    veterán

    válasz ---Lasali--- #11681 üzenetére

    Nem úgy értettem, Teee! :N
    egyébként az hogy neked pozitív tapasztalatod van a dologgal, nem jelenti azt hogy ezentúl a nyaki sérvet - (ami egyébként fiatalok között gyakori és a ropogó, elgémberedő nyak igen jó előjele) - ezentúl 200km-es bringaversennyel kellene kúraszerűen kezelni

    Az hogy a törzs és nyakizmok edzettsége nagyon sokat számít a csontos váz kisegítése szempontjából, megint teljesen más lapra tartozik. Vannak ennek értékelésére kiváló gyógytornász tesztek, értelmes orvos felméreti a beteg fizikális állapotát mielőtt szikéhez nyúl.
    A 30 év feletti, fizikai munkát vagy súlyemelő/saját súlyos sportot nem végző emberek nagy része olyannyira edzetlen (itt most nem a kollégáról beszélek), hogy egy könyöktámaszt vagy fekvőtámasz állást nem tud 1-2 percig kitartani, arról már ne is beszéljük hogy az alsó háti sérvek klasszikus oka az "én csak kinyújtott karral felemeltem a gyereket vagy odébbraktam a mikrót" panaszokhoz köthető.

    (#11688) DjKoxi: én 2 melegítőnadrágot vettem ma fel, "kínaisat". na az volt baromi kényelmetlen :O

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Hasaggymeg #11693 üzenetére

    én nem reszelgetném a helyedben, mert nem lesz egyenletes

    ha már sufnituning, akkor vennék egy 25,4-es nyeregcsövet és körbehajtanám 0,7-es hengerelt alu lemezzel.
    Közé egy leheletnyi fém-ragasztó (bringától szigorúan távol rákenve) és ha jól adagoltad a ragasztót, akkor lesz belőle egy ~ 28,2-es csöved, amit már be kell fogadjon a 28-as vázcső is.
    ha mégsem, ebből büntetlenül lehet csiszolgatni, az eredeti anyagot nem vékonyítod el vele.

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz borix #11696 üzenetére

    Cross trekkinget azért általában jóval nehezebbek, másabb a geometria is.
    Bőven ugyanott vagyok mire egy ilyenből fitness gépet építek vagy talán még odébb.
    Ha pedig olyan trekking alapot akarok venni, amiben még sok potenciál van, az maga übereli egy fitness bringa árát és még számolhatok, járhatok utána, szerelhetek. Akkor mi ebben nekem a biznisz?

    ha kérhetem, linkelj egy olyan cross-trekking alapot akár használtból is, amíből gazdaságosan és igényesen lehetne jó teljesítménypotenciállal rendelkező fitness gépet építeni.
    Nem kötekedés, mert nem vagyok lsta megfogni a villáskulcsot, ha közel ugyanazt ki tudom hozni mondjuk 30-50el olcsóbban.
    De ha ugyanazért a végső árért még mókolnom is kell vele egy csomót, akkor azt a sok elb.szott munkaórát inkább bringán tölteném.

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz borix #11706 üzenetére

    Nem tervezek kavicsos útra menni fele. Ha barátokkal megyünk túrázni, akkor arra ott az XC gép.

    Ellenben nem szeretem mikor valaki meglebbenti, hogy létezne más alternatíva is, de konkrétumot nem tud hozzá társítani.

    Épp ezért magamat ismételve kérlek, linkelj olyan trekking típust, amiből értelmes és gyors fitness(-jellegű) gépet lehetne építeni gazdaságosan.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz borix #11709 üzenetére

    Leírtam korábban, hogy nem mennék 1.2-1.3 külső alá, mert egyrészt szeretném megtartani legalább elöl a tárcsát, másrészt 86 kiló vagyok (bár az előző is ebből következik)
    Éppen ezért nézek fitness gépet, mert az koskormányos országútin nagyon feküdni kell és ilyen testtömeggel úgysem nyerek semmi azzal hogy 29,34 grammal könnyen mondjuk a karbon stucnim mint egy alu (szerintem más se, ezért tök fölöslegesnek tartom versenyen kívül a karbon cuccokat halandó embernek, de ez már más téma)

    (#11710) D.Orion : "Ilyen nincs, ezért nem linkel." Tudom
    Egy cross gép általában 475-490-es beépítési magasságra van tervezve. Ilyen mereve villa talán 2 létezik ami nem street villa, leginkább a kona p2 700-asa.
    Ha alacsonyabbra teszed, akkor meg megölöd vele a geo-t és idővel megeszi a fejcsövet is.
    32-es v-mintás gumi szerintem egy jó kompromisszum csak aszfaltra.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz deicide #11715 üzenetére

    Más oka is van annak, hogy nem akarok 30 alá menni (egyelőre).
    Régen sokat tekertem ugyan, de kizárólag MTB volt vidéken, 70%-ban földúton és hegyen.
    Az utóbb években alig van a lábamban km és az is szintén MTB.

    Ezért inkább full kezdőként kezelem magam és a bringa (valamint a saját tepsi épségem) érdekében nem akarok rögtön vékony gumival kezdeni. Szoknom kell majd a kezelhetőségét az országúti váznak, másrészt eddig nem érdekeltek annyira az úthibák és erre is meg kell tanulni odafigyelni.
    Ha első utamon odaverek egy új kerékszettet 23-as gumival, mert még nem jöttem bele az outizásba, akkor az drága tanulópénz lesz.
    Később ráérek lefelé lépdelni 32 - 28 -25 vonalon még felni csere nélkül is.

    (#11716) fpeter07 : hogy én eddig ezt nem láttam! :Y együnk inkább motort! kevesebbet fogyaszt 100km-en mint a szarvasmarha :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Solad #11723 üzenetére

    főleg hogy szelep sincs benne

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz cobranco #11725 üzenetére

    4:20-nál nagyon adja, feldobta a napomat :DDD : ..... ez már nagyobb, nem igazán örülök neki.......................a kuvaaa...
    remélem azért nem lett semmi bajotok!

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz fpeter07 #11727 üzenetére

    mid is van? nem találom.
    na pont ezért akarom én is csak finoman adagolni az újdonságokat.

    először csak az új váz, aztán ha már megszoktam, akkor új pedál, majd később vékonyabb, simább gumi, stílushoz és erőhöz való hajtómű, stb, de csak szép fokozatosan. Mert ha egyszerre újítok be mindent akkor nem fogom érezni hogy mi merre változott és csak egy rossz technika idomul hozzá, másrészt veszélyes is lehet, harmadrészt meg simán rámegy a gatyám is

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz D.Orion #11754 üzenetére

    fehér KTM sport xt-nél megint az a nyeregcső és nyeregszög :F
    vagy 2.10 az illető vagy megint 2 számmal kisebb vázat vett magának valaki

    a Fuji és a Merida nem tűnik rossznak

    #11757) RootRulez : acera felszereltség elég harmatos, sok Cube bringát csak a márkaneve ad el, mert jól cseng a haverok között,de más márkából minimum 30-al olcsóbban megkapod ugyanazt

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz D.Orion #11760 üzenetére

    (#11762) fpeter07 : ezt nem vágom, de gyanúsan hangzik :K

    A tuti hogy az a nyeregcső határon van vagy túl volt húzva.
    A Fujin szerintem nem gyári villa és nem akartak vágni a plussz emelés miatt belőle azért van rajta vagy 5 hézagoló. Vagy lehet hogy csak azért csalóka mert az alsó nem kúpos mint általában.
    a tulaj inkább vett volna városi cruisert, jobban járt volna ő maga is, bár lehet hogy most épp azért adja el.

    A Merida kissé csalóka mert az egész bringa nincs egyenesben, ha berakod 0 fokra, akkor már jobban néz ki, persze még mindig lejt kissé:

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    Láttam ma Debrecenben a cukrászda előtt egy Cube Ams HPC-t.
    Porszem nem volt rajta ! még a láncom sem (mondjuk olajat sem láttam rajta).
    3 eset lehetséges:
    a, nagyon igényes tulajjal van dolgunk
    b, tegnap (gondolom nem ma) gurította ki a srác a boltból
    c, vagy megint vett magának valaki egy professzionális XC fully gépet 1 milláért, jó lesz fagyizni járni alapon.

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz hoffman_ #11776 üzenetére

    Nem versenyző volt .... szerintem.
    Már amennyire az "out-of-raceweight" kinézet, a ruházat és az az alapján meg tudtam ítélni hogy az asszonnyal (alatta női csepelszerűség) gurult le fagyizni. :))

    De lehet hogy tévedek csak ritkán látni ilyen gépet, akkor is vagy szállítón viszik vagy merő kosz mert éppen zúznak vele.

    Teló nem Reba volt, hanem Fox, illetve ami még valószínű, hogy a lánc Sunrace driven vagy valamelyik modern kiképzésű aranyszinű lánc.

    az biztos, hogy földutat még nem látott a gép

    irigy vagyok, evvvan

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    Egész jót kerekeztem ma én is a Debrecen-Józsa környéki földutakon, 20km körül lehetett a táv, de marhára jólesett!
    Főleg hogy ilyen szép idő volt hozzá, az egy külön főnyeremény így október végén.

    Felraktam a Kelly'sre a Selle Monte Grappa Argo nyerget, nagyjából be is lőttem az ideális pozíciót, de majd erről az alsó felem fog nyilatkozni a napokban.
    Jó nagy ormótlan egy darab :K , de remélem legalább kényelmes.

    Ha holnap megint jó idő lesz, ki is próbálom.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Moric #11787 üzenetére

    Az első kettő elég harmatos felszereltség, a harmadik árából pedig még újonnan is lehet jobbat venni.
    A Kross egybéként egész jó kis gyártó, de szerintem nagyon elmentek az utóbbi 1-2 évben az árakkal, már-már a nagyok (Merida, , KTM, Kellys) árában adják a gépeiket, ami szerintem nem jó húzás a mai zsúfolt piacon.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Toomy #11790 üzenetére

    Meg lehet venni azt a kulacstartót jóval olcsóbban is csak itthon adja olyan pofátlanul drágán az importőr

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz ---Lasali--- #11793 üzenetére

    Mennyire tart jól egyébként az a kulacstartó?
    volt ahol panaszkodtak rá, hogy a nagyobb flakonokat nem tartja stabilan, mondjuk egy ceruzaelem tömegével vetélkedő valamitől nem lehet csodát várni.
    milyennel használod?

    Ha volt rá keret (csavarok, egyebek) akkor legalább a szépérzéked kiélted :)

    Én azt bírom mikor itt Debrecenben száguldoznak egyesek carbon vázzal, de van a srácon kb. 10 kiló felesleg (rajtam is van, nem azért mondom). Ha egy kicsit jobban meghajtaná a cajgát, megspórolta volna a váz árát.

    #11794) Moric : itt nem arról van szó, hogy boltbajáráshoz is full XT bringát akarunk aládtolni, hanem lehet hogy 5-10e ft-ért megkímélheted magad több nyűgtől is amit pl egy rosszabb minőségű fogsor, lánc, monoblokk vagy váltó jelent.
    Lehet hogy már az első cserénél bukod a difit amit spóroltál, mert mondjuk az acera bír 7e km-t, a deore meg bírna 15-t.

    de ha csak alkalmi módban lenne használva, akkor méginkább erősen ajánlott elgondolkodnod egy használt bringán, mert kedvezmény ide vagy oda, használtan 100 körül jobb felszereltséget kapsz alig futott bringával.

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Moric #11794 üzenetére

    az ismerős lévén csak ehhez a kettőhöz férnél hozzá egyébként?

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz ---Lasali--- #11797 üzenetére

    Köszi, akkor lehet hogy berendelek egyet próbaképpen.
    Sima alukeretes sincs lassan már 1500-2000 alatt, akkor egy ilyet talán megérdemel majd a vas jövőre. Bár engem a súlya nem érdekel meg az anyaga sem, csak ne törjön és könnyen lehessen ki-be rakni a kulacsot, anélkül, hogy 3x le kelljen néznem miatta.

    #11801) fpeter07: azta, nézni is rossz. A végén már hogy fújtat szegény, jó hogy nem kapott adrenalinmérgezést

    Megépült a világ első világító kerékpárútja

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Moric #11804 üzenetére

    ÚJ bringából kiemelkedően jó vételt nem is fogsz találni 100-120 körül, használtból ellenben főleg így ősszel meg lehet fogni jó gépeket.

    Viszont ha olyan jó ismerős, akkor talán meg lehetne vele beszélni, hogy a hajtóművet, fogsort, láncot élből cseréljétek és számolja be egy Deore szett árába, ezzel a Bergamont pl. nagyban javítható lenne.

    Ha nem titok, akkor leírhatnád, hogy pontosan mennyiért is tudnád megkapni ezeket a gépeket, mert úgy könnyebb lenne mondani rá konkrétumot.

    (#11805) ---Lasali--- : én eredetileg valami egyszerű, letisztult alumínium tartót keresnék, de bumszli vastagra vannak csinálva vagy csiricsáré módon ki vannak könnyítve vagy elkérnek érte 4-5e ft-ot, ami azért erősen a rablás kategória egy darab aluért.

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Moric #11808 üzenetére

    Hát ez elég közvetve volt, mert annyit írtál hogy
    - mi a legjobb vétel 125-ig
    - kiemelkedően jó vétellel nem találkoztam a 100e-120e ársávban
    - 150e-180e most nem tudok rákölteni

    ebből én csak annyit tudtam belőni, hogy max 125 ezred van rá és a két olcsóbb bringa 100-120 között lehet, de ezt még konkrétumnak nem neveztem volna.
    Viszont az a 20 ft nagyon nem mindegy jobbra vagy balra, mert abból pl kijön egy komplett acera - deore váltás beszámítással.

    A B4 állapotát nehéz így megítélni, a bemutató darab jelenthet "csak kirakva állt 1 évet" -től kezdve a "tesztnapon küldték neki ami a csövön kifér"-ig mindent.

    Ezek fényében én alapnak leginkább a a Bergamont-ot ajánlanám, azonban kizárólag felszereltség szempontjából, nem igazán ismerem a márkát.

    A B4 a 29 miatt lehet vonzó, mert egyébként felszereltségben kb annyival tud többet, amennyivel drágábban megkapod, de én inkább azt a 20e ft-ot később költeném rá a Helixre főleg ha nem vagy 180 centi felett vagy mostanság nem sokat MTB-zel, akkor inkább maradj a kisebbnél.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Cadal #11810 üzenetére

    Köszi neked és (#11809) Syd69 , (#11807) ---Lasali---

    Eddig szinterezett és gumiburkolatú tartók voltak, de meggyőztetek, kihagyom akkor a mostani alukat.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Moric #11813 üzenetére

    Annyiért ha tényleg jó állapotú, akkor a B4 megéri, 29er-ként.
    Innentől a te döntésed, garanciális gépet érdemes venned, mert ismerős a tulaj és ha gond van, akkor nem fog rajta szőrözni sokat.

    Szín témához: mindegyiken meglátszik a kosz, aki ezen fennakad, az vagy csak prezentációs céllal tart kerékpárt vagy nagyon ráér. Nekem fekete-piros a gép, azon is észrevenni még szobai port is.

    Persze nem jó az sem, ha nem látszik ki a márkajelzés a rárakódott kosz alól, de a mozgó elemek legyenek tiszták, de megfelelően kenve, a többin nem kell annyit parázni.

    Lehet hogy haverod is lecseréli idővel ha neki is megtetszik a csapatás dolog, ellenben ha nem akartok gyakrabban 50-100 km-es túrákat és néha le akarsz menni földútra, akkor a B4 jobb választás.
    Aszfalton mindennel lehet menni, max lassan, de terepen már nem működik fordítva.

    Méretben elméletileg (!) ezek jók, de ki kell próbálni, beállítani nyeregmagasságot, előretolást, teleszkópot és utána is még lehet sok mindennel variálni (stucni, nyeregcső hátrahajlás, nyereg típusa, kormány típusa, stb)

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    Érdemes megvenni az Endomondo-t vagy elég az ingyenes verzió is?
    ha megveszem, akkor készülékre, google felhasználóra vagy időtartamra vehetem meg?

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz -=RelakS=- #11817 üzenetére

    Néztem mivel tud többet, de ha tudnám hogy mennyire is működnek jól a PRO funkciók és ennek fényében megéri-e fizetni érte, akkor már eldöntöttem volna :K

    Valaki próbálta már bluetoothos Polar övvel?

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    Szerintem megvan a nyeregcső-rekoderünk:

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    Én most vettem telót, úgy hogy az egyelőre marad.
    Egy kékfogú Polar öv 16k, így szerintem nézek majd valami kerékpáros computert pulzusmérővel, mert nem akarok csak 1-féle kütyüt hurcolni és a telefont egyébként is sajnálnám kirakni a kormányra. Majd maradt a zsebben vagy tatyóban és loggol onnan ha talál jelet.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Toomy #11837 üzenetére

    Én sem szeretném ennek kitenni a telót, illetve azt is figyelembe venném, hogy nyáron azért ha rásüt a nap, akkor 60-70 fokra frankón fel tud melegedni, ami a Liakkunak sem tesz jót.
    A kmórából meg max megy a gyűjtőbe az elem és bele a másik, ha megdeglett.

    #11839) deicide: ha ennyire komolyan veszed a tekerést, akkor egy terheléses / vo2max tesztet érdemes lenne csinálnod a télen valamelyik sportközpontban, esetleg laktát szintet is nézhetnének közben, akkor tényleg pontosan tisztában lennél hanyadján is áll a szervezeted.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Runner_fxr #11849 üzenetére

    Én nem használok maszkot, csak egy kis tüdőgyógyászati esettanulmányt tudok hozzáfűzni: egy átlagos szénbányász élete során mintegy 1 kg, mikron nagyságú szénport lélegez be, a halála után mindössze 40g-ot tudtak a tüdejében kimutatni. Szóval a mi kis tüdőnk azért nem hagyja magát, nagyon jó öntisztuló mechanizmussal rendelkezik (ennek köszönheti virágzását a dohányipar is, különben pár hónap után belehalna mindenki a bagózásba)

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Hasaggymeg #11857 üzenetére

    Additív a dolog, de feltennék 2 kérdést:
    Futár vagy?
    Akkor is hordasz maszkot amikor nem bringán ülsz?

    Ha mindkettőre nemleges a válasz, akkor nincs jelentősége, mert a szabadtérben töltött időd kis részében ülsz csak bringán, a többi részben ugyanúgy mérgezed magad a pesti levegővel.

    Ellenpontozó a dolog, ugyanis egy olyan maszk, amiben kapsz levegőt sport közben, csak kis részét szűri a szemcséknek, gázokat pedig egyáltalán nem. Ami pedig szűri a port 90% felett és a szénhidrogén alapú gázokat, abban tartósan 15 km/h felett megfulladsz

    (#11856) Hasaggymeg : a különbség pedig a te általad linkelt kép és az enyém között az hogy utóbbi egy valós bikemag-es hirdetésből van:

    [link]

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz D.Orion #11859 üzenetére

    Az átlagos ionizáló sugárzás, amit évente begyűjt valaki attól függően, hogy vidéken, városban panelban vagy 70-es években épült téglalakásban lakik nagyjából 2-3 millisievert.
    Egy generális mammográfiai vizsgálat során ezt egy nő megkapja telibe nagyjából 0,1 mp alatt, de nem hal bele.
    Jóval nagyobb, már sievertes nagyságrendű dózisok kellenek, hogy tünetei legyenek a sugárbetegségnek, az instant halálhoz pedig ennek úgy 100x-a.
    Na ez utóbbi például Fukusimánál frankón megadatott.

    Az ionizáló sugárzás sem azért végez valakivel, mert jönnek a kis sugármanók és egyenként lekaszabolják a sejtjeidet, hanem olyan mértékű DNS roncsolódás következik be, amit a replikációs apparátus az osztódás során már nem tud kijavítani és sorozatos mutációk keletkeznek.

    (#11862) fi:zi'k : figyelembe vettem, ettől függetlenül nincs nagy jelentősége. Sokkal veszélyesebb munka- és lakóhelyek vannak.
    Építőipar, labormunka, egészségügyi munkahelyek, gázhegesztés, azbesztes panel, 70-es évek égetett sugárzóanyagos téglalakásai, lakhelytől függően radon-szint csak egy pár, amihez sok embernek köze van és nincs lehetősége más választani helyette.
    Persze ha valakinek hobbija, hogy egy IFA után korzózzon a belvárosban, akkor tegyen fel egy FFP3-as maszkot és kb ennyit tud tenni a dolog ellen.

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz D.Orion #11864 üzenetére

    szakmabéli vagy te is? :)
    párhuzam volt, nem egyezés
    (#11860) pengemetal : a.k.a 'B'-vezió --> szűr, de fullaszt

    (#11857) Hasaggymeg : ki lehet költözni vidékre, semmi nem tiltja. Én onnan jövök eredetileg, 1500 lakosú faluban születtem, laktam 15000 kisvárosban, 200 ezres Debrecenben, 10 milliós nagyvárosban (belvárosban), mégis szmog ide-vagy oda meg hánytam-vetettem minden tényezőt és Debrecen mellett tettem le a voksomat, még ha a kipufogógáz is végez velem idővel.

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz deicide #11868 üzenetére

    szerintem ne wbáruházban vedd ha teheted, mert ahány gyártó és alapanyag, annyi méretezés.
    én eddig még elsőre sosem találtam el ilyesmi a ráírt mérettáblat alapján.
    könyök és térdvédőt, kompressziós zoknit és most a lidl-s bandázst is táblázat alapján próbáltam venni, de vagy nagy volt vagy kicsi.
    sportboltban biztos megengedik hogy felpróbáld, én a Lidl közepén nem akartam elkezdeni vetkőzni :D

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz D.Orion #11875 üzenetére

    .Azért ne szomorkodj, nem ugyanonnan indultatok.
    Neki a súlytöbblete miatt eleve erős alapizomzata és ínszalagjai vannak és általában aki könnyen hízik, könnyebben is épít izmot, tehát a genetikai adottságokon is elég sok múlik.
    Félreértés elkerülése végett a teljesítményéből egy centit se vesz le, egyszerűen más adottságai vannak és örülök hogy rátalált ő is egy sportra, amiben jó és tud építkezni plussz még a fogyásban is segített neki.

    Táplálkozás kialakításában tudok segíteni, nem kell kérődzővé válni ahhoz hogy egy jó és praktikus étrendet rakjon össze az ember. Ha érdekel, keress meg privátban

    Ha nehezen építesz izomtömeget, akkor érdemes lenne valamilyen kissúlyos / saját testsúlyos edzésformtá is beiktatni.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz fpeter07 #11880 üzenetére

    ez is edzésnek számít, csak nem izomerő fejlesztés, hanem stresszterhelés. mikor rázós helyzet van a játékban, nézd meg 1-2 alkalommal a pulzusod, lesznek ott 130-140-ek is

    #11883) Solad: pöpec, kéne'

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz #90933760 #11901 üzenetére

    Bilincses féktüske, esssszem . fsszom megáll. :Y Ford Fairline forogna a sírjában, ha lenne neki.

    BMX-en láttam eddig leszedhetőt, de az se bilincses.
    Sufnituningot inkább hagyd ki, végeztek azon már eleget a kínai bácsik. Jól tudta a srác, hogy mitől akar megszabadulni. Te pedig vigyázz, óvatosan duhajkodj, mert ezek a Tesco Value bringák elég életveszélyesek tudnak lenni, nem kellene kihajtani, mert csúnya perec lehet a vége.

    #11904) sghc_toma: beleér a becsúszó a perselybe, a szürke cucc a lekopott fémpor keveredve kenőanyaggal.
    Ha még garis, akkor vidd be, szedjék szét

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Daniel Alves #11916 üzenetére

    én nem biztos hogy erőltetném, 2 hét múlva már erősen 5-10 fok között lesz reggeltől - estig.
    ilyen távon azért védelem és edzettség ide vagy oda, nem biztos hogy jó tesz az ízületeidnek

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Szakbarbár #11930 üzenetére

    Hol laksz?
    ha esetleg debreceni vagy, akkor mákod van

    (#11932) Baltoafarkas: attól hogy nem hidraulikus még be lehet rohadva

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz hoffman_ #11942 üzenetére

    Könyörgöm, ne belső átmérőt mérj, hanem fogj egy tolómérőt és mérd meg a felniprofil magasságát.
    Ezt megszorzod 2-vel és kivonod a külső átmérőből. Voálá.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz hoffman_ #11945 üzenetére

    Megesik mindenkivel.

    MÁS: valami jófajta láncolajat ajánlhatnátok épeszű árban.
    3000-et nem adok semmilyen 50 millis löttyért, még ha 25 éves whiskey-ről van szó akkor sem!

    klasszikus grafitos "MTB-ÖL" :) -t használtam eddig, még jó adag van belőle, de szerintem valami régebbi készletből lehet, mert öregszik / mázgásodik, legalábbis egyre sűrűbbnek tűnik és jobban is gyűjti a koszt.
    csak "csöpögtetőst" vennék, sprayket nem szeretem.

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Szakbarbár #11948 üzenetére

    Egyébként ezekből a filléres dolgokból (foltkészlet, szelepsapka, presta adapter, golyóskosár, tengelyvégcsavar, 4-5 imbuszkulcs, gyorskötöző, AAA elem, stb) javaslom mindenkinek, hogy vegyen pár darabot talonba otthonra.
    Amit felsoroltam, összesen nincs 1000 ft, de marha bosszantó tud lenni, amikor épp az hiányzik, mert általában este 5 után vagy hétvégén áll neki szerelni a jómunkásember, amikor nincs semmi nyitva.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz #90933760 #11952 üzenetére

    csak ne váltson túl, mert akkor szép tornászmutatványban lesz részed.
    Ha túlhúztad, akkor engedj vissza egy kicsit, utána még a váltókar vagy a váltó tekerentyűjével ki tudod játszani. A határolókkal pedig az alsó-felső végpozíciót tudod belőni.

    Hajintsd már ki azokat a bovdeneket a 3,14csába, 200ft darabja, a két féket és a 2 váltót rendbe rakod egy doboz cigi árából.

    Gumiügyben nézz szét testbike, bikemag, aprod és más hirdetéses oldalakon, félig kopott, de jó állapotú gumit szerintem valamelyik haver is hozzád vág ingyen.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz -=RelakS=- #11972 üzenetére

    Én nem vacakolnék ezzel a Spybike-kal, főleg ha új bringáról van szó.
    Ha értékes (>150e ft) a bringa, nem zárjuk le sehol vagy ha mégis, akkor egy Abus Bordo, azt jó eséllyel otthagyják.

    Másfelől pedig évi 9000 ft-ért köthetsz rá biztosítást az egyik nagy biztosítónál, ha van számlád a bringáról és a lakatról, akkor 150e ft-ig megtérítik az árát

    5 évig biztosítod egy Spybike árából és érvényes lopásra, közúti balesetben sérült járműre is

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz fi:zi'k #11979 üzenetére

    Nem, van még egy fentebbi kategória, az 250e -ig fizet
    Csak a bringák nagy része belefér a 150-es keretbe, ezért írtam.
    250 feletti kerót pedig józan ember nem zár le sehol, feltehetőleg ilyen értékű gépet már kizárólag sportcélra tartanak, akkor pedig lakásból ki -> riding -> vissza

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Runner_fxr #11985 üzenetére

    Nem kívánok vitába szállni nyuszi "nagyszabású" könyvével, mert szerintem a fele úgy ahogy van hülyeség, de azért lefektetnék pár saját megállapítást.

    Onnantól kezdve hogy nincs két ember, aki ugyanolyan genetikai alapokkal rendelkezik, szintén nincs értelme a ekto-endo-mezo kategorizálásnak. Te magad is írod, hogy " ritka amikor valaki besorolható egy ilyen kategóriába", ergó a 3 alapkategória felállításának semmi értelme, mert aktuális fizikális állapot alapján később szétcincálható 37 félé alkategóriára.

    Ezt az egészet kizárólag a csontozat besorolására kellene használni, mert az genetikailag kódolt, az aktuális izomtömeg viszont megreformálja a hormonrendszert, így izomnövekedés tekintetében könnyen átkerülhet az illető egy másik kategóriába.

    Az izomépítés nagyon közvetett, pl erősen életkor, edzettség, táplálkozás, hormonháztartás és a hasnyálmirigy aktuális állapotának függvénye. Léteznek alkatok ezzel egyetértek, de sok mást is figyelembe kell venni mikor valaki hosszú távra edz, nem pedig "kigyúrom magam a strandszezonra" kategória.

    Bármennyire is az folyik még a csapból is a tápkiegészítő gyártók megélhetésének biztosítás érdekében még, hogy turmix nélkül elvesztél, meghalsz, a büdös életbe nem rakódik rád egy gramm izom sem, ettől függetlenül lehet hagyományos étkezéssel is fejlődni. Ne mindenki ihat proteinturmixot, sokan rohangálnak közöttünk fehérjebontási zavarokkal, lappangó májproblémákkal és inzulinrezisztenciával, nekik végképp nem ajánlott a tisztított fehérje, egyszerű szénhidrát tartalmú tömegnövelő pedig végképp nem.

    Saját testsúlyos edzésnek nem csak izomtömeg növelés szempontjából van értelme, hanem egyrészt sokan utálnak lejárni terembe, másrészt van akinek megterhelő anyagilag a 7-8e ft-os bérlet, illetve egy órás otthoni programot könnyebben beilleszt a napjába munka után gyerek mellett, mert egy konditermi túra oda-vissza háztól házig minimum 2 óra.

    Nem mindenkinek célja a nagy izomtömeg, van aki állóképességet, van aki egységnyi izomerőt fejleszt és van aki kis testméret (60-70kg) mellett a saját testsúly virtuóz mozgatásához szükséges jól balanszírozott, homogén izomzatot szeretne építeni. Mások pedig csak egyszerűen szinten tartás végett, mert szeretnének egészségesek maradni.

    Szép és jó hogy valaki épít egy nettó 80-s lbm-et, de ezt hosszú távon fent is kell tudni tartani és sokaknak ez nem fér bele vagy eleve nem célja.

    ...ui : zsírt és izmot is lehet építeni és elégetni is

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Hasaggymeg #11986 üzenetére

    Látszik rajta, a nyeregcsövön a hiba és mellette a növényzet 5x ismétlődik

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Runner_fxr #11989 üzenetére

    Félre ne értsd, nagyjából léteznek testalkatok, csak nekem épp ez ellenpontozó a dologban. Sok helyen úgy kezelik, hogy ilyen vagy, ezt dobta a gép.
    Ellenben szépen megváltoztatható, akkor most genetikailag determinált vagy sem?
    Ezért is írtam hogy leginkább ezt csontozatra kellene alkalmazni

    Táplálkozásra pedig mindenkinek ügyelnie kellene, az hogy valaki ekto még nem jelenti azt hogy két pofára lehet tömni a dupla-sajtos hambit.

    A vitaminok és porcerősítőkről szándékosan nem írtam, a teljesen más tészta. Mondjuk tele van a piac egy vagon sz.r alapanyaggal (a gyógyszertáriak között is), tehát itt erős szelekciót igényel a dolog.
    A vitaminok anyagi vonzatát megint a gyártók túlozták el, mert nagytételben például a C-vitamin ~ 1200 ft / kg (igen, kilogrammot írtam), ehhez képest már mindenki örül mint majom a farkának, hogy 1000 ft-ért kap 100g-ot.

    "ha nincs rá pénz, fölösleges róla ábrándozni". Az otthoni edzés - vagy nevezzük inkább otthoni testnevelés órának - ingyenes. Az hogy ételre mennyi költ valaki, egyéni preferencia, sajnos nem K-Eu-i fizetésekhez vannak szabva az árak.

    Kajálni legyen idő, lehet enni a buszon, tv nézés és számítógépezés közben, meg lehet találni az a napi 5-6x 10 percet ha valaki egy kis energiát fordít a dologra, csak lusták az emberek. Minden egyéb fiszf.szra bezzeg van idő.

    Nem azt írtam hogy nem lehet súlyoktól jobban izmosodni, ez egyértelmű, nem kell hozzá mérnöki diploma, hogy nagyobb súly, nagyobb terhelés, de sok súlyzós edzésforma kiváltható komplex saját súlyos gyakorlatokkal.

    Továbbra is jelezném, hogy a magyar lakosság több mint fele még mindig nem közép/nagyvárosban él, tehát konditerem jó eséllyel nincs 20km-en belül.

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Hasaggymeg #11994 üzenetére

    faluról származom, pár munkaóra benne van már az én kezeimben is, tudom miről beszélsz :K
    Nem voltam rest átsétálni pár házzal lejjebb a vállamon egy 50 kilós cementes-zsákkal.
    Talán ezért is ballagtam 8. osztályból 183 centivel és 98 kilóval. :D

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Runner_fxr #11998 üzenetére

    gondolom emlékszel még az Arnold könyvből erre:
    "régi időkben az embereknek pihenésre volt szükségük nem sportra"

    az hogy a dohányzás, ivás mennyire a lecsúszott rétegek menedéke, kár vitát nyitni

    Az úszókhoz annyit, hogy egyik legjobb barátom évekig együtt edzett Gyurtával, mégis 170 centi és keskeny a válla, pedig úszott versenyszinten több mint 10 évig. Fordítanék a dolgon ezért: abból lesz jó úszó, akinek meg van hozzá a fizikai potenciálja, nem az úszástól szélesedik ki valakinek a válla, csak mivel 1 életünk van azt sose fogjuk megtudni mi lett volna ha a másik alternatíva megy végbe.
    Különböző nevelés alá került szétválasztott egypetéjű ikreknél végzett kutatásokat nézegess, látni fogod hogy a csontozat alakulásába az életmódnak nem sok beleszólása van.

    majd a másik hsz-re még kitérek, csak mobilról vagyok.

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Runner_fxr #12001 üzenetére

    Alakítható természetesen a csontozat is, a szervezet nagyon jól építi/bontja magát terheléstől függően.
    Főleg a csontosodási folyamat (~17-20 éves kor) végéig nagyon jól alakítható a csontkeménység / tömörség. Meg lehet nézni azokat akik kis koruk óta boxolnak, judoznak vagy pl tetőács munkát végeznek. Nem sokuknál látni csonttörést a kézfejen, alkaron legyen akármilyen eleséssel járó baleset és egyikőjükkel sem szívesen ütnék össze mert nagyon megerősödik a kar csontozata a folyamatos igénybevételtől.

    A csonthossz és az ízületek mérete viszonylag determinált, de ez is összetett hormonális szabályzás alatt áll.
    Akik pl. allergia vagy autoimmun betegség miatt serdülőkorban szteroidkezelés kapnak, gyakran elmaradnak a fejlődésben, ha nem kontrollálják megfelelően a növekedési hormon szinteket.

    Azonban a csontváz sokkal kevesebb hogy úgy mondjam "mozgásteret" ad a fejlődésben mint az izomzat.

    Az anabolikus szteroidhasználók egy külön állatfaj, arról kár is egyáltalán beszélni.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Új hozzászólás Aktív témák