Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz ShiTmano #87348 üzenetére

    El nem tudom képzelni, h 1.6 barral hogy lehet haladni. :F
    Lefelé meg hogy nem "padkázod" szanaszéjjel a felnit.

    [ Szerkesztve ]

  • 6030D

    Ármester

    válasz ShiTmano #87348 üzenetére

    27,5x2,2-vel végigmentem a Mátra maratont tavaly, felütés nélkül 2,2 bar körül, belsővel. joysefke meg ugye a szokásos 1,8 bar-ral, igaz az Race King meg ő pehelysúlyú. :)

    Én 2,0-2,5 között használom terepen, de a múltkori defekt után 1-1,2 bar körül jöttem vele haza. Annyi, hogy érezni, hogy driftelt a hátulja, de nem fordult le. Egyszer lassú tempónál fel is ütött, de nem lett baja.
    2 barral simán nekikezdhetsz, annyitól nem lesz baja. Aztán mindig menj egy kicsit lejjebb.

    (#87342) trialboj: én rendeltem valami gagyit aliról, talán 600 Ft-ért. Az első alkalommal, amikor mentem a szervizbe elvittem, és megkértem őket, hogy hasonlítsuk már össze az ő mérőjükkel.
    Volt vagy 5-6 használt láncuk, meg az enyém is, és a "szögmérős" Parktool ugyanúgy esett/nem esett bele, mint az Alis. Én is tudom, ők is mondták, hogy vannak jól sikerült darabok, van ami nem. Szerencsém volt.
    Amúgy meg úgy voltam vele, hogy ugye 0,75-nél ajánlott, 1,0-nél azonnali csere. 2 lehetőség van, mivel elég kis méreteltérésekről beszélünk. Az egyik, hogy a 0,75 a mérőn valójában 1,0. Ha hetente leméred, akkor amint beleseik a 0,75-öd, tudod, hogy csere. Legyen otthon lánc (úgyis akkor kell venni, ha akciós), és lecseréled. Vagy a 0,75 igazából 0,6 és az 1,0 az meg mondjuk 0,9. Akkor sem hajtod túl a láncot.
    A szervizesek is azt mondták, hogy inkább mérje valaki rendszeresen egy gagyi (szerviz által bemért) mérővel, mint semmivel.

    [ Szerkesztve ]

    Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Új hozzászólás Aktív témák