Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Tompie #30736 üzenetére

    Tökmindegy, 14 mm alatt szinte mindent visz egy jó minőségű erővágó.
    A fűrész meg amúgy is visz mindent, a kisebbet gyorsabban. Persze nem átlag rozsdás fémfűrész a kerti tárolóból, hanem edzett acélra való célszerszám.

    Ez csak a bringától függ, hogy mekkora a kockázat.
    Ha amúgy se kéne a kutyának se, akkor elég egy közepes védelem.
    Ha vinnék, akkor meg mindegy. Botcsinálta tolvajok ellen kell védeni leginkább, ők meg már egy közepes védelemmel se tudnak sokat kezdeni. Aki meg ebből él és megvannak a szerszámai is hozzá, tőle nem fogod tudni megvédeni sehogy sem. Max ha őrzöd.

    A lakatolás technikája a perdöntő amúgy is, ha nem férnek hozzá a levágandó lakathoz és a tereptárgy se bontható, akkor jó vagy. Ehhez persze a lánc nem jó, mert azt könnyű támadni.
    Viszont ha U lakattal zárod a hátsó kereket a háromszögben úgy, hogy alig lehessen hozzáférni (nem nagyobb lakat a kelleténél), azt onnan nem igen fogják leszedni anélkül, h kárt tennének a bicikliben vagy másban. Az erővágó is csak akkor hatásos, ha teljes testsúlyból tudják használni, vagyis a földre nem érhet le semmi (lánc). A láncot csak akkor választanám, ha az U lakatot sehogy sem lehet odalegózni a hátsó kerékre és a tereptárgyra, de a láncot is csak akkor, ha feszül és nem lóg nagyon. Ha lóg, akkor könnyen hozzáférnek és vágják.
    Láncot inkább az első kerék+váz+tereptárgy kombóra választanám, ott többet kell átfognia, mint hátul egy U lakatnak, amit elég csak a kerékre felrakni a háromszögben. Jah és persze mindkét zár legyen rögzítve a tereptárgyon.
    Ezért jobb előre a lánc, még akár hátra is érhet oda, ahova az U-t zárod.

    A zárakkal meg nemigen kell foglalkozni, alap támadásoknak álljon ellen, mint a felfúrás, meg az ütés, stb.
    De intelligens támadásról még nem is hallottam itthon, hogy zárat piszkáljanak fel.
    Szerencsére már a gyártóknak sincs olyan fail termékük a polcon, amit ki lehet nyitni kulcs nélkül.

    Amúgy nekem 10-es van 1200 hosszú és nem olyan túl sok az. Persze én első kerék+váz+tereptárgy kombóval használom, általában pont elég. A súly meg nem annyira szempont a vázra tekerve, persze a hátamon nem cipelném. :N

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Tompie #30736 üzenetére

    Ehhez a lánchoz milyen lakatot akarsz venni? Tudom ajánlani a Burg Wachter termékeit. :K
    Az egyik Magno típust évek óta használom minden időjárási körülmények közt, maximális megelégedettséggel.
    Kengyel vastagsága ne legyen kisebb, mint a láncszem átmérője, mert akkor a lakat lesz a gyenge láncszem!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák