Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz mauimagic #295888 üzenetére

    Igazad van annyiban, hogy ez talajfüggő, és fogalmam sincs, hogy feléjük milyen a talaj. Felénk több jól behatárolható "gravel" út van, azok közös jellemzője, hogy masszívan le vannak döngölve, nincsenek benne nyomvájúk még télen sem, és persze az egészen apró murvától az 5 centis kődarabokig bármi boríthatja, de ezek mindegyike jobb minőségre, mint pl. a rokonságban egy Pest melletti település egyik utcája, ami poros murvás bazinagy gödrökkel. Ezen felül vannak még az erdei földutak, de amin mentem, azok sem gödrösek, és nem is esnek szét nagy esőben úgy, hogy menni se lehessen rajta. Ezeken szerintem egy gravel bringával gyorsabb a haladás, mint egy montival.

    Aztán vannak a trailek, ahol megfordul a dolog. De mondom, itt annyi jó minőségű "gravel" út van, amivel én rendszeresen járok a "fitnesz" bringámmal, és semmi gondom nincs vele. Persze, arról is felfröcsög némi sár, de nem az a remek darabos, amitől beáll a kerék :D

    #295891 dom1n0: ahol nincs gyökér meg szikla, hanem normálisan kijárt erdei út, oda minek monti? Ott még az Orbeával is simán elmész.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák