Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fall-N

    veterán

    válasz l0s0 #292842 üzenetére

    Persze, érdemes időnként lecsekkolni, hogy minden rendben van-e a fékkel, de szerintem észrevette volna ha szivárog valahol. :F Ha netán tényleg az a gond, akkor már macerásabb a dolog, hogy van-e felújító készlet valahol raktáron hozzá. Sokszor olvastam, hogy éppen nem kapni és jön a költselgesebb teljes féktest csere.

    Nyikorgásnál általában a nem megfelelő fékbetét és tárcsa kombináció szokott a leggyakoribb lenni. A betét általában a ludas, ha jó minőségű a tárcsa, nem valami alap vacak, akkor kizárható. Azt bevallom, hogy amikor nyikorgott a fékem én sem zártam ki a szivárgást mint esélyt, így megnéztem, de vadiúj féknél szép is lett volna ha az lett volna a hiba.

    Alap fékbetétet sajnos nem nehéz üvegesre égetni, elég egy erős féknél ha erősebbeket fékez az ember. Én a bekoptatás alatt szarrá égettem a gyári betétet. :D ;] Igaz a BBB az elejétől jobban bírta, így a gyári betét volt gyenge minőségű.

    lsebestyen: valószínűleg tényleg az lehetett a hiba. Én például sosem mosom gőzborotvával a biciklit, csak ha nagyon muszáj (például tavaly elkapott egy felhőszakadás és csurom sár lett minden a biciklin). De ha ott mosok akkor csak a tárcsafék oldaláról veretem le a koszt, mert fordítva rámossa az ember a dzsuvát és a láncról az olajat (ezért is kéne wax ;] ).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák