Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -=RelakS=-

    veterán

    válasz Tin #290625 üzenetére

    Nem, kicsi volt.
    Van egy villanyrezsó (Reugeot), amire egy fém tálkát ráteszek. A tálka aljának kb 13cm átmérőjűnek kell lennie, úgy egy rétegben elfér a lánc. Ebbe belecsobbantom a viaszt. Már ki van tapasztalva, hogy meddig kell tekerni a rezsót, illetve infravörös hőmérővel is méricskéltem.
    Olvadt viaszba bele a lánc, abban hagyom állni egy darabig olyan 95-100 fok körül. Pár perc után kikapcsolom a fűtést, és várom, hogy olyan 60 fok körülre hüljön a viasz. Ilyenkor már kezd hártyásodni, ki lehet venni a láncot. Így jó sok viaszt megtart a lánc, és egy durva tömbbe össze is áll :)

    Nem kell gondolkoznod. Ha darabos viaszod van (apró pelletek), annyit szórsz bele a tálkába, hogy éppen ellepje a láncot. Ahogy fent írtam, a dermedés közelében lánc ki, a többit hagyod a tálkában.
    Ha meghűlt, akkor vagy hagyod a tálkában (következő alkalommal majd abban melegíted), vagy kiveszed, elteszed. Ahogy említettem, fagyasztó a barátod, ha makacs.
    Kivenni azért is jó, mert újraviaszolásnál tele lesz trutyival a viasz. Ha hagyod a rezsón, ez a trutyi szépen leülepszik a viasz aljára. Ha kiveszed a tálkából, akkor a tömb aljáról le lehet vakarni, és voila, van egy kb tiszta viasztömböd.

    Vizes tálba viaszos tálat rakni annyiból jó, hogy ha nem főzöd el a vizet, akkor tuti 100 fok alatt marad a viasz.

    A lánc berakáshoz-kivételhez csináltam egy hálót fél centis közökkel, de szerintem 1 centis közökkel újat csinálok, mert ebbe még beleragad a viasz :Y (pofám leszakad, hogy ekkora távolságot még áthidal)

    [ Szerkesztve ]

    Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Új hozzászólás Aktív témák