Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz -=RelakS=- #290626 üzenetére

    Köszönöm a részletes leírást :)

    Időközben találtam olcsón lassú főzőt, inkább rendelek azt, mert idővel úgyis vennék egyet, és csak azért nem mertem venni, mert nem akartam valami noname-el szívni, de ez rendes márkájú (Crackpot). Remélem ideér hétvégére, és akkor megcsinálom az egészet azzal. Én nem akarok sokféle dolgot kipróbálni, a Smoove-ot is csak azért használom, mert szerintetek az a legjobb, ez a Silca wax is pofátlanul drága (45€ fél kiló, igaz elvileg 40-50 lánc waxolására elég), de mindegy, csak egyszer kell megvenni, aztán többet nem foglalkozom vele.

    Azt tervezem a netes videók alapján, hogy lewaxolom a láncot, és utána még 2-3x Smoove-ozom, mielőtt a következőt felrakom. Most olyan 150 km-enként Smoove-ozom újra, mert nem merem tovább nyújtani, bár itt sem vészes még, de eddigre elég sok dzsuvát összeszed a lánc, mert ugye én rendszeresen megyek murván is. Szóval ha elsőre kibír mondjuk 300-at a wax, még kétszer Smoove, az 600 km, nagyjából annyit megyek egy hónapban, szóval akkor havonta forgatom a láncot, ás a 3 láncot akkor negyedévente csak egyszer kell főzős waxolnom, vagyis a macerát elég jól el tudnám kerülni.

    Meg hát így tuti, hogy asszony új bringáján is waxolom a láncot. Úgyis le kell cserélnem a Z9-et egy új X9-re, akkor már nincs az az Isten, hogy ne főzzem be azt is :D Ő úgyse megy sokat, neki egy lánc ki fog tartani negyed évig.

Új hozzászólás Aktív témák