Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ixion77

    addikt

    válasz avl #279183 üzenetére

    Ha az számít hogy egészségügyi probléma miatt párszáz óra ezzel kapcsolatos Youtube videót meghallgattam, akkor igen. De nem nevezném magam profinak, mivel azok azok, akiknek a kutatásai alapján a youtubeosok a videókat készítik :)

    "feherjebevitel kapcsan; mi az ajanlott?"
    Erősen függ attól hogy kit kérdezel. De általánosságban nekem úgy tűnik, hogy mostanában egyre több. Ügyelve a fehérje minőségére, forrására, időzítésére egyaránt. Jellemzően inkább a (bio) hús az ajánlott, mivel úgyis nagyon jól lebomlik.

    "van "mücucc" (por)"
    Amennyire megfigyeltem, inkább csak szponzoráció esetén. Alapvetően ha a szervezet jól el van látva minden szempontból, akkor tudja fedezni tartalékokból az igényeket. Az emésztés is alkalmazkodik az életmódhoz.

    "korral több feherje kell"
    Igen.

    "raadasul vegetarianus is"
    A vegaság bizonyos körökben nagyon ajánlott. Ilyenek pl. indiai yogik, akik viszont egyrészt értenek is hozzá, másrészt az életmódjuk és klímájuk is passzol hozzá. A jelenlegi nyugati longevity körökben viszont egyáltalán nem népszerű, pl. mert egy csomóféle hiányt okoz amiket mind pórolni kell. Genetika is erősen befolyásolja hogy kinek jó és kinek nem.

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    válasz avl #279183 üzenetére

    itouchfan kolléga talán szakmabéli, így megidézem. :D

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

  • 6030D

    Ármester

    válasz avl #279183 üzenetére

    Nem vagyok profi, csak leírom miket hallottam, úgyis jön majd a cunami, hogy egyél mindenből egy kicsit, az a jó. :))
    Sportolás, izomfejlesztés mellett általában 2 g /testsúlykg jó irány. Ezt be lehet vinni normál étellel is, ha össze tudod rakni, hogy meg is bírd enni, ne is hízz (bár ilyen adatokkal nem vagy hízékony), meg mozogni is tudj (neked 140 g fehérje, ez 70 deka csirkemell...). Egyszerűbb, és változatosságot ad a fehérjepor, amiből az állati eredetű fehérjék aminosav profilja áll legközelebb a megfelelőhöz. Tehát 140 g borsófehérjével nem leszel ugyanott. Ebből a legnépszerűbb a tejsavó fehérje. Ha valami emésztési problémád van, akkor meg kell keresni a megfelelőt, mondjuk laktózmentest, de vannak olyanok, amiben emésztőenzimek vannak (haverom pl csak ilyet tud meginni). Ha nagyon elmélyülnél, akkor szét lehet bontani, melyik jó edzés után, este... nem a mi szintünk szerintem.
    Én tejsavó és marhafehérjét szoktam venni, mostanában gymbeam és shopbuilder oldalakról. Utóbbinál a fekete zacskós saját márkás teljesen jó, és 5500-6000/kg áron van. (Bár már ez is és a Scitec is Biotech kezében van, de attól az összetételek és az ízek nem változtak. Én nem szeretem a nagyon édeset, mint pl a Biotech fehérjék).

    Azt, hogy korosztályonként kinek mennyi kell, én sporttal kapcsolatban nem olvastam, szerintem ez a háziorvosi szint lesz, hogy ne csak szénhidráton meg zsíron éljen a Pista bácsi.

    Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Új hozzászólás Aktív témák