Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • itouchfan

    senior tag

    válasz Hasaggymeg #279185 üzenetére

    Köszi szépen mindenkinek, kicsit lemaradtam, de próbáltam visszaolvasni, hogy naprakész legyek. Igazából dietetikus nem vagyok, alapszintű ismereteim vannak és 6030D szépen összefoglalta őket. Az 1,6-2 g/tskg fehérje bevitel tökéletes, 2,2-nél többet elvileg a jelenlegi kutatások alapján nem is tud feldolgozni a szervezetünk. Ezt a mennyiséget ami tényleg ilyen 140-160 g fehérje / nap, nem nehéz bevinni, ha az ember eszik rendszeresen tojás, hús, hal, sovány tejtermékek közül többet. Ha én kevésnek érzem az aznapi bevitelt, pláne ha erősítő edzés volt, este 125-150 g sovány túrót szoktam bekeverni vagy akár Lidl-ben kapható protein pudinggal/joghurttal megtolom a bevitelt. Zöldségekkel is lehet, csak ott arra kell figyelni, hogy úgy kombinálja őket össze az ember, hogy teljes legyen az aminosav profil. Táplálék kiegészítők közül a legjobb minőségű és hasznosulású elvileg a tejsavó izolátum, de nem gondolnám hogy amatőr szinten van jelentősége ennek.

    „Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

Új hozzászólás Aktív témák