Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SteveAd

    tag

    válasz jjeahh #277867 üzenetére

    Bocs, de ezek anekdota-szinten valid megfigyelesek, viszont teves kovetkezteteseket lehet levonni. Mielott a Mavic atallt a DT-fele ratchetes szabadonfutokra, eleg rendszeresek voltak a panaszok (konkretan a korabbi magyar Mavic forgalmazotol is hallottam, de angol forumokon rengeteg nyoma volt ennek). Szoval nem lehet misztifikalni olyan szinten, hogy Mavic=jo / Fulcrum=rossz. Az 1000 km korul szethullo Fulcrum kerekek lehet, hogy valamelyik alap montis modellt erintik (de lassan ugy allitod be hogy "csak a Mavic", minden mas szar, ami eros koltoi tulzas), de a konuszos orszaguti kerekeik (gyak. Campag ikertesok) nagyon reg etalonnak szamitanak szaksajtoban/szakforumokban. Mellesleg volt 10+ eve alap iparis Fulcrum Racing 5 kerekem is (sot, meg regi 26-os idokben Fulcrum Red Metal), semmi gond nem volt veluk (ld. meg fentebb a 100ezer km-nel tarto Fulcrumos kollegat, ha mar anekdotak szintjen akarunk mindenkeppen altalanositani).

    Nem tudom mit sporolnak ki az OEM Fulcrumokbol, de a bolti Racing Quattro nem veletlenul nepszeru kerekszett. Nekem (mivel nem megyek sokat sikon) nem fontos az aero, ezert a Racing 3 (ami konuszos) abszolut jo ar/ertek aranyt kepvisel (most vettem tartalekba nagyon jo aron egy testvermodell Campag Zondat): vajpuha futas, nem tul nehez, merev ugyanakkor nem raz szet, full zart felni (tehat nem kell szalag) stb.

    Amugy szinte minden bringamon DT van, igazi "bombabiztos" kategoria, de azert pl. naluk is volt bizonyos modellcsaladoknal a ciripelo hatso kullok problemaja stb. A DT alapbol dolgozo Rovallal is vannak gondok (tulzott konnyites az agyban stb.). De azt sugallni Fultonnak (aki amugy is keresi a kakan a csomot, es ezt nem pejorative irom, mert en is hasonlo vagyok :) ), hogy atbasztak egy szar kerekszettel, mert a 200 euroval dragabb modell mar bezzeg DT-t (Mavicot stb.) kapott, kicsit torzitja a valosagot es csak felesleges "buyer's remorse"-erzeseket kelt. Ettol fuggetlenul, mint mar korabban irtam, en eladnam ujan azt a Fulcrum kereket es vennek helyette DT-t, de ha a hatso agy mizeriajat meg tudja oldani, nyugodtan hasznalhatja is egy ideig. Szamomra a komplett bolti modellek nagyon nagy reszebe ertelmezhetetlen a kerekvalasztas, szoval en eleve vagy vazat veszek es epitek, vagy komplett bico vasarlasakor belekalkulalom a szamomra szimpatikus kerekszett upgrade koltseget (illetve azt, hogy ezt nettoban mennyire lehet csokkenteni a gyari kerekek 0 km-es allapotban valo eladasaval)

  • RexpecT

    addikt

    válasz jjeahh #277867 üzenetére

    Nekem Fulcrum DB 900 van az outimon. Olyan 6000 km lehet benne, a többi görgő. Nincs még semmi baja. Kop-kopp. :)

Új hozzászólás Aktív témák